
Fotó: Veres Nándor
Borboly Csaba még nem mehet vissza dolgozni, de elhagyhatja lakhelyét, Csíkszeredát. Az országból viszont nem léphet ki egyelőre – ezt a tiltást fenntartja az ügyében eljáró bíróság.
2013. június 12., 18:302013. június 12., 18:30
2013. június 12., 19:042013. június 12., 19:04
A májusban őrizetbe vett, majd 24 órás őrizet után szabadlábra helyezett Borboly Csaba a marosvásárhelyi ítélőtábla döntése alapján június 12-ig volt eltiltva hivatali tisztségének gyakorlásától, illetve harminc napig lakhelyét, Csíkszeredát sem hagyhatta el. Szerdán Marosvásárhelyre hívták, ahol kiderült, egyelőre nem térhet vissza munkájához, a megyeháza épületébe, de a várost elhagyhatja, az országhatárt viszont nem lépheti át.
A Hargita megyei önkormányzat elnöke erről felesége társaságában egy rögtönzött sajtótájékoztatón beszélt Csíkszereda nyugati kijáratánál, a helységnévtábla mellett. Úgy értékelte, egy kicsit sikerült előre lépni, nem nagyot, de fontosat. Elmondta, elfogadhatónak tartja azt a döntést, hogy egyelőre nem térhet vissza hivatalába, mert több kollégájának kihallgatása történik meg, és a bíróság azért rendelte ezt el, hogy vallomásukat ne tudja befolyásolni.
Borboly megköszönte mindenkinek, akik az elmúlt időszakban támogatásukról biztosították, és azt mondta, reméli, hogy nemsokára ott folytathatja a munkáját, ahol május 13-án abbahagyta. „Megyünk előre, mert tiszta a lelkiismeretünk” – tette hozzá. Mint megtudtuk, újabb 30 napig tart az az időszak, amíg nem töltheti be tisztségét, de ez kevesebb is lehet, mert ha végleges lesz az ügyirat, a bíró dönthet a korlátozás feloldásáról.
Borboly Csabát, Hargita Megye Tanácsának elnökét május 13-án vette őrizetbe a korrupcióellenes ügyészség hivatali visszaélés, okirat-hamisításra való felbujtás, hamisítás, csúszópénz elfogadása és hamis feljelentés gyanújával. Ugyanazon a napon Pálffy Domokos megyei önkormányzati képviselőt, Sófalvi Lászlót, a testület volt alelnökét és Csiszér Botond Benedek volt megyei útügyi igazgatót is őrizetbe vették, hasonló bűncselekmények elkövetésének gyanújával. Az ügyészek a négy személy előzetes letartóztatását kérték a marosvásárhelyi ítélőtáblától, de ezt a bíróság elutasította, így szabadlábra helyezték őket.
A Brassói Ítélőtábla helyt adott a Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke által benyújtott fellebbezésnek, és jogerős döntéssel megszüntette az ellene korábban elrendelt hatósági felügyeletet.
Salamási verekedéshez riasztották a maroshévízi rendőrséget június 6-án.
Szombat éjjel kigyulladt a gyergyótölgyesi pszichiátria. A tűzesetnek nincsenek sérültjei.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
A hétvégén újra benépesül a Tarisznyás Márton Múzeum udvara: játék, színház és könnyed nyári hangulat várja az érdeklődőket. A szervezők törekvése, hogy minden korosztály találjon magának valami érdekeset.
128 engedély nélküli építmény volt a Virág lakónegyed déli részén. Ebből 93-at bontottak le önként a tulajdonosaik május végéig a városháza kérésének eleget téve. A többieket is fel kell számolni, hogy a negyed teljes felújítása megtörténhessen.
Énekkel csatlakoztak a Nemzeti Összetartozás Napjához a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola diákjai: 402 alsó tagozatos tanuló adta elő az Otthon vagyunk című dalt a Szent István-templomban.
Osztják a fűtés- és energiatámogatásokat Gyergyószentmiklóson: június 2. és 4. között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatást, közismert nevén a „fapénzt”, valamint az energia-kiegészítő juttatást, az úgynevezett „butéliapénzt”.
Folytatódik Gyergyószentmiklós külterületeinek általános kataszteri felmérése: június 2. és 5. között több dűlőben és az ipari zóna belterületein végeznek helyszíni méréseket.
Kötelező megszorítások és fejlesztések egyszerre határozzák meg Gyergyóremete, Gyergyóalfalu és Gyergyócsomafalva idei költségvetését. A beruházások folytatódnak, de a működtetés egyre nehezebb.
szóljon hozzá!