
Meghibásodás miatt volt csak egyetlen személykocsi vasárnap délután a tusványosi táborozókat is szállító szerelvényen – közölte szerkesztőségünkkel a Román Vasúttársaság személyszállítási ágazatának (CFR Călători) szóvivője. Hozzátette, amikor a szokottnál nagyobb utaslétszám várható, a vonatok bővíthetők, de ezt előzetesen kérni kell.
2015. július 30., 18:002015. július 30., 18:00
Sokan lemaradtak, mások pedig embertelen körülmények között zsúfolódtak össze július 26-án délután a Brassó és Madéfalva között közlekedő Regio vonaton. A szerelvény egyetlen személykocsiból és egy mozdonyból állt, akik lemaradtak, egy később érkező InterRegio besorolású vonatra ülhettek fel. A helyzettel kapcsolatban elküldött kérdéseinket pár nap késlekedéssel válaszolta meg a CFR Călători Rt. szóvivője.
Alina Predescu elmondta, a 4509-es számú Regio vonat, amely Brassó és Gyergyószentmiklós között közlekedik, három vasúti személykocsiból áll, de július 23-án, a kánikula következtében műszaki meghibásodás történt, emiatt ezt egyetlen vagonnal közlekedő szerelvénnyel kellett helyettesíteni – ez volt mindössze a tartalék. Ilyenkor nyáron, és főként hétvégén, a tengerpartra közlekedő vonatokat bővíteni kell, felhasználva szinte a teljes, rendelkezésre álló tartalék személykocsi-állományt – tette hozzá. Alina Predescu szerint a tusnádfürdői utasok egy részét a 1645-ös InterRegio vonathoz irányították, ők ezzel utazhattak, különbözet fizetése nélkül. „Elnézést kérünk azoktól az utasoktól, akik nem fértek fel a vonatra, és visszafizetjük a fel nem használt jegyek árát. Ezt a Brassói Területi Vasútigazgatóságnál vagy azoknál a jegypénztáraknál lehet kérni, ahol a menetjegyeket vásárolták” – tájékoztatott a szóvivő, aki nyomatékosította, teljesen alaptalanok azok a vélekedések, miszerint a CFR bojkottálta volna a Bálványosi Nyári Szabadegyetemet és Diáktábort. „A CFR Călători vezérigazgatója egyébként is Szentes József” – támasztotta alá a cáfolatot.
Alina Predescu kiemelte, egy tömegrendezvény esetén, ahol szükséges a résztvevők utaztatása, ajánlják a szervezőknek, hogy forduljanak a vasúttársaság helyi kirendeltségeihez, és jelezzék ezeket az igényeket. „Ilyenkor van lehetőség a vasúti szerelvények bővítésére. A Regio vonatok sajátossága, hogy nincs előzetes helyfoglalás, így az elektronikus jegykiadó rendszerben nem jelenik meg, hogy mennyi jegyet adtak el egy vonatra, a helyi jegypénztáraknál sem tudják, hányan váltottak jegyet. Ezért túlzsúfoltság keletkezhet a vonaton, ha nagy az utaslétszám. Ha ezt előre jelzik, más lett volna a helyzet” – utalt a szóvivő a hétvégi esetre.
A várakozások szerint a Környezetvédelmi Alap pályázata biztosítaná azt a finanszírozást, amelyre szükség van Csíkszereda peremterületén, Csibában a szennyvízhálózat kiépítésére. Ennek előkészületei most zajlanak.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
Egy limonádéért 15, egy hamburgerért akár 65 lejt is elkérnek a 35. Tusványoson. Körbejártuk a vendéglátósort és összegyűjtöttük, mennyibe kerülnek idén a legnépszerűbb ételek és italok.
A zene képes hidakat építeni emberek között, nemzetiségtől és anyanyelvtől függetlenül összekötve a tömeget – bizonyította a csütörtök esti Horváth Tamás- és Holograf-koncert Tusványoson.
A tusványosi kempingben van, ahol katonás rend fogad, máshol pokrócok, matracok és hátizsákok között próbálnak kényelmesen berendezkedni a lakók. Megnéztük, hogyan telnek a mindennapok ezekben az ideiglenes otthonokban.
Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház: kedden négyes ikrek jöttek világra az intézményben. A kórházi nyilvántartás szerint ez az első alkalom, hogy négyes ikerszülés történt a csíkszeredai kórházban.
„Maximális fordulatszámra kapcsoltunk” – fogalmazott Bors Béla csíkszeredai alpolgármester, hiszen a PNRR-s finanszírozás megtartásához augusztus 30-ig a munkálatok legalább 95 százalékát el kell végezni a városháza és a színház épületénél.
Két, merőben más zenei élményt kínáló együttes váltotta egymást szerda este Tusványos nagyszínpadán.
Csángó dallamok, kopogó cipők és felszabadult nevetés töltötte meg a Kriza János csűrt a Tusványos első napján. A moldvai és gyimesi táncházba bárki bekapcsolódhatott, egyetlen feltétellel: tartani kellett a jókedvet.
szóljon hozzá!