
Ötödik nemzetközi drámatáborukat hirdették meg az Osonó Színházműhely tagjai, akik egy Európai turné és egy marokkói közös műhelymunka közé fértették be a közel egyhetes csoportos foglalkozásokat.
2014. június 12., 21:382014. június 12., 21:38
A Nemzetközi Drámatáborra idén július 15 és 20 között kerül sor, helyszíne egy Sepsiszentgyörgyhöz közel eső falu. A pontos helyszínt a jelentkezők csak a szervezők részéről kapott visszaigazoló emailben kapják meg. A résztvevőknek mindössze az utazásukat, illetve egy 30 lejes szervezési költséget kell fedezniük. Az étkezés tarisznyából történik, tehát mindenki magának kell ennivalót vigyen.
Fazakas Mihály, az Osonó vezetője megkeresésünkre elmondta, idén is két csoportban folynak majd a foglalkozások. Az érdeklődők jelentkezésnél kell eldöntsék, hogy a személyiségfejlesztő- önismereti csoport, vagy esetleg a színház szakmai csoportba iratkoznának. Utóbbi, mint a vezető kifejtette, főként a színházi munkára összpontosul, kiemelve itt az improvizációs-, illetve mozgás gyakorlatokat.
A napi program főként műhelymunkákra épül. „Naponta két alkalommal tartunk két és fél, három órás tréningeket, esténként pedig filmnézésre, illetve a látottak elemzésére kerül sor” – mondta el Fazakas.
Az Osonó vezetője elárulta, külföldön is népszerűségre tett szert a tábor, hiszen a tavaly meglepően nagy számban jelentkeztek Magyarországról. Az alternatív színházműhely különben évek óta szervez táborokat fiataloknak, ezidág több mint ötvenre került sor.
A Nemzetközi Drámatábor helyei korlátozottak, ezért szükséges egy jelentkezési lap kitöltése és elküldése legkésőbb június 30-ig. További információkat és a jelentkezési lapot az Osonó Színházműhely honlapján találhatják az érdeklődők.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
Az ott lakók, illetve a rajta naponta közlekedők több mint hat éve várnak rá, azóta hol por, hol sár keseríti az életüket. Kézdivásárhelyen június 22-én, hétfőn elkezdik a város egyik bejáratának számító Kanta utca felújítását.
Harmincadik alkalommal rendezték meg a Széchenyi-bált szombaton az árkosi Szentkereszty-kastélyban. A Mikes Kelemen Elméleti Líceum hagyományos tanévzáró eseményén ezúttal is bálkirálynőt és bálbánt választottak.
Fordulóponthoz érkezett a sepsiszentgyörgyi színház története. Lassan véget ér az idei színházi évad, ezzel együtt pedig a jelenlegi épülettől is elbúcsúzik a társulat. Június 29-én rendhagyó eseményt szerveznek Viszlát, színházépület! címmel.
A kiskérődzők körében terjedő járványokra hivatkozva 2026 végéig blokkolta a juhok és kecskék romániai exportját az Európai Bizottság. A háromszéki juhosgazdák szerint a tilalom egyeseknek kedvezhet, a tenyésztőknek viszont veszteséget okoz.
A Diakónia új, kétéves futamidejű programja azzal segít az időseknek, amire a leginkább szükségük van: közösséggel, élménnyel. A cél legalább 120 sepsiszentgyörgyi nyugdíjas aktivizálása és társadalmi kapcsolataik erősítése.
Rekordszámú fogat nevezett be a július 10. és 12. között zajló országos és nemzetközi fogathajtó versenyre. Az oltszemi megmérettetés szokásosnál is több izgalmat ígér, hiszen a gyakorlott fogatok mellett a fiatalabb korosztály is pályára lép.
szóljon hozzá!