Várakozó állásponton az MPP

•  Fotó: Nagy D. István

Fotó: Nagy D. István

A Székelyek Nagy Menetelésének sikeréből kiindulva a nemzeti ügyekben való közös fellépés folytatását szorgalmazza a háromszéki MPP. Ennek érdekében remélik, hogy az RMDSZ autonómia-tervezete is konszenzus után kerül a parlament elé.

Nagy D. István

2013. október 30., 19:222013. október 30., 19:22

Kulcsár Terza József, az alakulat megyei, illetve Bálint József, a városi szervezet elnöke szerdán a Székelyek Nagy Menetelésének rövid kiértékelője során fejtették ki az összefogásra vonatkozó elképzeléseiket. Kulcsár Terza örömmel nyugtázta, hogy az október 27-e előtt általuk hangoztatottak, azaz, hogy történelmi jelentőségű esemény színhelye lesz a Bereck és Kökös közötti 53 kilométeres szakasz, szerencsére beigazolódott. Az elnök szerint vasárnap az összefogás eddig nem tapasztalt erejét láthattuk, ezért a továbbiakban a közös, nemzeti ügyekben meg kell őrizni a közös fellépést.

A politikai alakulatok viszonyulása kapcsán úgy értékelt: olybá tűnik, hogy amit nem lehetett megvalósítani Markó Béla RMDSZ elnöksége idején, az most Kelemen Hunor szövetségi elnökkel lehetséges. „Markó Béla idején állandóan zsákutcába futottunk az együttműködés terén, ez most változni látszik” – tette hozzá. Ehhez kötődően a polgári párt politikusa reményét fejezte ki, hogy a változás nevében az RMDSZ vezetői hajlandóak lesznek egyeztetni a szövetség által a parlamentbe benyújtandó autonómia-tervezetről a többi erdélyi magyar alakulattal. Kulcsár Terza úgy véli, ebben az esetben is csak közösen érdemes fellépni, mivel csak így lehet igazán erőt felmutatni.  Bálint József valamivel óvatosabban fogalmazott, kijelentve, hogy miután betekintést nyernek a tervezetben, csak azután ítéli meg, mennyire gondolja komolyan az új, nemzeti ügyekben most felmutatott irányvonalat az RMDSZ.

A két politikus a nagy menetelés szervezői ellen Bogdan Diaconu kormánypárti képviselő által benyújtott feljelentés kapcsán elmondták, egyrészt nehezményezik, hogy csak az SZNT és az RMDSZ lett megjelölve az okiratban. „Minden politikai alakulat egyformán részt vett a megmozdulás megszervezésében, mindannyian vállaljuk a felelősséget, tehát a feljelentésben mindenkinek szerepelnie kellene” – vélik. Kulcsár Terza ugyanakkor úgy gondolja, inkább a prefektúra és karhatalmi erők ellen kellene feljelentéseket benyújtani, mert „közpénzen hazudnak”, hamis adatokat továbbítva a menetelésen résztvevőkről, annak jellegéről.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 25., péntek

Ököllel ütötte élettársa fejét egy kézdivásárhelyi férfi, őrizetbe vették

Családon belüli bántalmazás miatt járt el a rendőrség egy kézdivásárhelyi férfi ellen. Távoltartási rendeletet adtak ki.

Ököllel ütötte élettársa fejét egy kézdivásárhelyi férfi, őrizetbe vették
2025. július 25., péntek

Családbarát délutáni programra invitál a Kálnoky-kastély

Egész délutános, családbarát programmal várja a látogatókat augusztus 8-án, pénteken a miklósvári Kálnoky kastély, ahol a művészet, a természet, a hagyományok és a kultúra találkozik egy mesebeli környezetben.

Családbarát délutáni programra invitál a Kálnoky-kastély
2025. július 25., péntek

Újabb kört futnak Háromszék lomtalanítására

Megkezdi a vidéki lomtalanítási program második fordulóját Háromszéken a TEGA Rt. köztisztasági vállalat július 28-ától, hétfőtől. Arra kérik a lakosokat, a lomok mennyiségét tekintve maradjanak a jó érzés határain belül.

Újabb kört futnak Háromszék lomtalanítására
2025. július 25., péntek

Elgázoltak egy medvét Mikóújfalunál

Medvét gázoltak el pénteken reggel Mikóújfalu sepsiszentgyörgyi kijáratától nem messze. Idén ez a hatodik, közúti balesetben elpusztult nagyvad Kovászna megyében.

Elgázoltak egy medvét Mikóújfalunál
Elgázoltak egy medvét Mikóújfalunál
2025. július 25., péntek

Elgázoltak egy medvét Mikóújfalunál

2025. július 25., péntek

Kézdivásárhelyre is kiterjesztette vadászterületét egy medve

Sokáig csak bolyongott a kézdivásárhelyi Kaufland környékén egy medve, de szerda hajnalban már támadásba lendült: egy disznót elpusztított, egyet súlyosan megsebesített egy közeli gazdaságban.

Kézdivásárhelyre is kiterjesztette vadászterületét egy medve
2025. július 24., csütörtök

Kovásznán elővették a B-tervet, épül a korforgalom is

Behúzta a kéziféket az állam több kovásznai beruházás esetében, ezért áthidaló megoldást keres a városvezetés, hogy mozgásban tartsa a fejlesztéseket.

Kovásznán elővették a B-tervet, épül a korforgalom is
2025. július 23., szerda

Megtalálták az esztenáról eltűnt férfit – frissítve

Megtalálták a férfit, aki szerda délután ismeretlen irányba távozott egy esztenáról a Kovászna megyei Zoltánon.

Megtalálták az esztenáról eltűnt férfit – frissítve
2025. július 23., szerda

Medvés fejtörő: negyvennel kevesebb, de másfél ezerrel több

Negyven barnamedvét lőttek ki idén Kovászna megyében, részben a környezetvédelmi minisztérium által jóváhagyott kilövési kvóta, részben pedig az azonnali beavatkozásra vonatkozó jogszabályok alapján.

Medvés fejtörő: negyvennel kevesebb, de másfél ezerrel több
2025. július 23., szerda

Gyorshajtókra vadásznak a rendőrök Háromszéken

Fokozott közúti ellenőrzésre számíthatnak a gépjárművezetők július 21. és 27. között Kovászna megyében – közölte a megyei rendőrség sajtószolgálata.

Gyorshajtókra vadásznak a rendőrök Háromszéken
2025. július 21., hétfő

Máris kikezdték a kommentelők a biztonságinak nevezett furcsa sávelválasztókat

Forgalmisáv-elválasztó oszlopokat helyeztek ki a 11-es országúton Kézdivásárhely és Kézdisárfalva között a közlekedésbiztonság növelése érdekében, a beavatkozás viszont egyelőre nem győzte meg a kommentelőket.

Máris kikezdték a kommentelők a biztonságinak nevezett furcsa sávelválasztókat