Fotó: Barabás Ákos
Ötszáz motorost várnak a hétvégén Marosvásárhelyre, a második alkalommal megszervezendő Maris Fest találkozóra. A Víkendtelepen zajló fesztivál rockkoncertjeire a belépés ingyenes, a látványos motorosfelvonulás szombaton délben lesz.
2016. június 15., 15:582016. június 15., 15:58
2016. június 15., 16:152016. június 15., 16:15
Cover Band, Back to the Roots, Harmasar (Moldova) és Cargo koncertekkel kezdődik pénteken este a Maros partján a motoros találkozó, amelyre az ország minden részéből, de a határon túlról is várnak motorosokat.
A szervezők célja minőségi szórakozást biztosítani a két keréken közlekedőknek, de nem csak. Idén egy törvénymódosítási kezdeményezéshez gyűjtenek aláírásokat, azt szeretnék ugyanis, hogy a kötelező biztosítás, amelyet jelenleg hat vagy tizenkét hónapra lehet megkötni, megváltozzon. A motorosok ugyanis több, mint egy fél évet, de semmiképp nem egy évet használják járgányaikat, így azt szeretnék, hogy lehetőségük legyen egy hónapra is megkötni a biztosítást.
A látványos felvonulás szombaton délben 12 órakor kezdődik a Promenada Mall parkolójából, ahova a szervezők félezer motorost várnak. A város különböző lakótelepeire is eljutnak a motorosok, népszerűsítve ezt a közlekedési módot, s felhívva az autósok figyelmét arra, hogy rájuk is figyeljenek.
Szombaton a fesztivál keretében a Frozen Skin, a Vespera a Nevergreen és az Iris koncertezik, míg vasárnap a Kryptal, Bronx, Truda, Hara és a magyarországi Moby Dick szórakoztatja a Maros-parton összegyűlteket.
Adománygyűjtést indítanak egy július 29-i tűzesetben súlyos anyagi károkat szenvedett marosszentgyörgyi család megsegítésére.
Megrongáltak egy reklámmolinót, majd a virágóra mutatóit kezdték forgatni azok a marosvásárhelyi fiatalok, akiket keddre virradóan értek tetten és bírságoltak meg a helyi rendőrök.
Évek óta termeszt egynyári ürmöt a jeddi nyugalmazott állatorvos, Dán József, és már több tízezer palántát ajándékozott el. A malária elleni hatóanyagáról ismert növényben rákellenes lehetőséget is lát, és szeretné, ha minél többen megismernék.
Gépkocsi alá szorult javítási munkálatok közben egy ember a Maros megyei Őrhegy településen hétfő délután.
A Maros megyei hegyimentőkhöz szinte naponta érkeznek bejelentések agresszív pásztorkutyákról, amelyek megfélemlítik a túrázókat. Bár harapásos támadás nem történt, a nagytermetű kutyák jelenléte valós veszélyt jelent a túraútvonalakon.
Új informatikai rendszerre áll át az Aquaserv vízszolgáltató vállalat augusztus 12–19. között, ezért ebben az időszakban a pénztárak és az ügyfélszolgálat korlátozottan működnek.
Több település tűzoltói dolgoztak hétfőn délelőtt egy magyarói lakóházban és annak melléképületében keletkezett tűz megfékezésén. A tűzeset nyomán csaknem ötven haszonállat pusztult el, egy embert pedig pánikroham miatt kellett ellátni.
Iskolakezdés előtt számos tanintézetben zajlanak felújítási vagy fejlesztési munkálatok Marosvásárhelyen. Van, ahol csak karbantartási munkálatokat, de olyan is van, ahol több millió lej értékű beruházást eszközölnek.
Most már magyar felirat is visszaköszön a Gaudeamus egyetemi gyógyszertár bejáratánál – jelentette be pénteken Kovács Mihály Levente alpolgármester, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke.
Három személy megsérült abban a közlekedési balesetben, amely csütörtök délután történt a Maros megyei Ratosnyán.
szóljon hozzá!