Furcsa, hogy négyévente történik valami a Borsos Tamás-szoborral, de remélhetőleg nem provokációról van szó – mondta a Székelyhon.ro-nak Kali István, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP ) marosvásárhelyi szervezetének elnöke. Az alakulat által polgármesterjelöltként támogatott Smaranda Enache is ezen a véleményen van.
2012. május 08., 15:052012. május 08., 15:05
2012. május 08., 15:532012. május 08., 15:53
„Felháborító, hogy Marosvásárhelyen ilyen a közbiztonság, hogy egy, a város központjától néhány méterre található szobrot csak úgy el lehet vinni. Furcsának tartom, hogy az elmúlt években egyetlen, a román nemzetiségű lakosok számára fontos személy szobrát sem tulajdonították el, miközben a Borsos Tamást ábrázoló műalkotást már második alkalommal” – fogalmazott Kali István. Hozzátette, bízik abban, hogy a rendőrség megtalálja a tetteseket és a szobrot is. „A városban mindenhová szereltek már térfigyelő kamerákat. Szerintem fontosabb lenne az ilyen helyekre szerelni, mint a Segesvári útra” – mondta.
Marosvásárhely polgármesteri székéért függetlenként versenybe szálló, az EMNP által támogatott Smaranda Enache elmondta, mindig is érzékeny témának számított, ha megrongáltak, vagy elloptak egy szobrot. „Mi, civil szervezetek, amelyek a megbékélésért, a békés együttélésért dolgoztunk és dolgozunk, mindig rettegve tekintünk az ilyen történésekre. Amennyire tudom, már másodszor lopják el, és a béke érdekében remélem, hogy most is színesfémtolvajokról van szó, és nem olyan személyekről, akik a nemzetiségek között szeretnének feszültséget szítani” – fogalmazott Smaranda Enache.
Tűzoltók hoztak le egy ház tetején ragadt macskát hétfőn reggel Szászrégenben; a házikedvenc most már biztonságban van – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság.
Ideiglenesen egyirányúsítják hétfőtől a Cuza Vodă utcát Marosvásárhelyen az útfelújítási munkálatok miatt.
Közúti balesethez riasztották szombaton kora este a tűzoltókat Szászrégenben: egy személyautó eddig tisztázatlan körülmények között letért az úttestről. A járműben hét ember – három felnőtt és négy gyermek – utazott, mind megsérültek.
Baleset miatt áll a forgalom Jedd és Kebele között: egy mikrobusz hat utasát kell sérülések miatt ellátni.
Tarlótűz ütött ki pénteken Náznánfalván, ahol húsz hektárnyi tarló égett le, de a tüzet végül sikerült megfékezni.
Három halálos áldozata van – köztük egy kiskorú is – annak a péntek délutáni balesetnek, amely a Maros megyei Zoltán nevű településen történt: három személygépkocsi és egy katonai teherautó ütközött össze.
Őrizetbe vettek egy 67 éves marosvásárhelyi férfit, aki lelőtt egy macskát egy általa törvényesen birtokolt, sűrített levegős fegyverrel – közölte pénteken a Maros Megyei Rendőrség sajtóosztálya
Három, 15 és 17 év közötti fiatalt vettek őrizetbe pénteken Marosvásárhelyen. A gyanú szerint egy 85 éves nő válláról lopták el a táskáját a Kövesdombon.
Marosvásárhelyen jövő év végére megújul a Bolyai tér: gránitburkolattal és Zsolnay-szökőkúttal bővül, a Bolyai utca pedig részleges sétálóutcává alakul. A beruházást a helyi önkormányzat megemelt finanszírozási kerete teszi lehetővé.
Politikusi nagyotmondásokat oszlattak szét azzal, hogy tisztázták: milyen jogokkal és kötelezettségekkel jár a külföldről hazatelepedés. Szó volt a munkanélküli segélyről, a nyugdíjazásról, a gyermekpénzről és az egészségbiztosításról is.
szóljon hozzá!