Összefogott az MPP és a Néppárt udvarhelyi szervezete

•  Fotó: Thomas Campean

Fotó: Thomas Campean

Koalícióra lépnek a Magyar Polgári Párt (MPP) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) székelyudvarhelyi szervezetei: az országos politikai viszonyok és viták helyett Székelyudvarhely érdekeit tartják szem előtt a két erdélyi magyar párt helyi tagjai, ezért közös célokat és víziókat fogalmaztak meg a város jövőjét illetően, illetve a 2016-os helyhatósági választáson is közös polgármesterjelöltet állítanak. A Néppárt országos elnöksége üdvözli és példaértékűnek tartja a nemzeti oldal összefogását, az MPP vezetősége pedig úgy értékeli: változásra van szükség Udvarhelyen.

Kovács Eszter

2015. június 24., 18:082015. június 24., 18:08

2015. június 24., 18:572015. június 24., 18:57

Koalícióra lépnek, mert olyan várost és városvezetést szeretnének, „ahol pontosan és átláthatóan elszámolnak, hogy mi történik a befizetett adókkal”, „ahol a hivatali ügyintézés gyors, nyomon követhető, és nem jelent plusz stresszt a város polgárai számára”, „ahol van remény és jövő, amely vonzza a befektetőket, hozzájárulva a munkahelyteremtéshez, hogy a fiatalok kényszerből ne menjenek külföldre dolgozni”, ahol a gazdasági tevékenységet a városvezetőség támogatja és serkenti, ahol megfelelő figyelmet szentelnek az időseknek, a kerékpárral közlekedőnek, a kismamáknak és a gyerekeknek, „ahol a Székely Támadt-vár a város büszkesége; ahol az épített örökség, a régi épületek megőrzése a cél, és nincs helye a rombolásnak”, „ahol az otthonteremtést segíti az önkormányzat, területet és adókedvezményt biztosítva a fiatal fészekrakóknak”, illetve ahol a közszolgáltatások árai arányosak azok minőségével – sorolták szerdán délben a Márton Áron téren az EMNP és az MPP helyi szervezetének tagjai.

Az együttműködés célja, hogy a 2016-os helyhatósági választásokon egységesen lépjen fel a két párt, hangzott el, hisz „látható módon napról napra maradunk le a székelyföldi települések versenyében”. A koalíció kezdetét jelezte a szerdai tájékoztató. Újságírói kérdésre, hogy a 2016-os helyhatósági választásokon közös jelölteket állít-e az MPP és az EMNP helyi szervezete, Jakab Attila, a néppártiak Hargita megyei elnöke elmondta: „Egyelőre nem személyekben, hanem elképzelésekben gondolkodunk, és azok mentén próbálunk együttműködni. Viszont a tervek között szerepel a közös polgármesterjelölt indítása is” – szögezte le. Kérdésünkre, hogy a két párt országos elnöksége hogyan fogadta a helyi szervezetek „frigyre lépését”, Gálfi Árpád, az MPP helyi elnöke csupán annyit mondott, hogy a kezdeményezők számára Székelyudvarhely, a helybéliek fontosak. „Tulajdonképpen ezzel a nyilatkozatunkkal szeretnénk bebizonyítani mindenki számára, hogy fontosabb számunkra Székelyudvarhely, mint az országos politikai viták és viszonyok. Mert elsősorban Székelyudvarhely érdekeit tartjuk szem előtt” – nyomatékosította Jakab Attila. 

Szilágyi reméli, ragadós lesz a példa

Akárcsak egy hónappal vagy egy évvel ezelőtt, az Erdélyi Magyar Néppárt elnöksége a nemzeti oldal megerősödését, összefogását szorgalmazza, mondta el szerkesztőségünknek az Udvarhelyen történtekkel kapcsolatban Szilágyi Zsolt, a Néppárt elnöke. „Üdvözöljük és támogatjuk az udvarhelyiek összefogását, illetve reméljük, ez példaértékű lesz az ország más településein, megyéiben is” – hangsúlyozta Szilágyi.

Biró szerint a bejelentést helyi kontextusban kell értelmezni

Biró Zsolt „teljes mértékben meg tudja érteni az udvarhelyiek döntését”. A Magyar Polgári Párt országos elnöke megkeresésünkre kifejtette: az MPP udvarhelyi szervezetének tagjaival „többször átbeszélték ezt a kérdést”. „Székelyudvarhelyen olyan elveket képvisel a városvezetőség, amely nem összeegyeztethető a Magyar Polgári Párt elveivel. Azt látjuk, hogy Udvarhelyen nem jó irányba haladnak a dolgok, és hogy változásra van szükség, hiszen az MPP nem tud egy olyan polgármesterjelöltet támogatni Székelyudvarhelyen, aki Nyirő József újratemetését megakadályozta, és aki nemzetpolitikai tekintetben sajátságosan viszonyul a magyar kérdéshez” – sorolta Biró. Fontosnak tartotta azonban hozzátenni: az Udvarhelyen született döntés udvarhelyi, a „bejelentést csupán ilyen kontextusban kell, lehet és szabad értelmezni”.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 18., hétfő

Szünetel a gázszolgáltatás Máréfalván

Műszaki okok miatt szerdán reggel kilenc és délután öt óra között szünetel a gázszolgáltatás Máréfalván – közli a Delgaz Grid Rt.

Szünetel a gázszolgáltatás Máréfalván
Szünetel a gázszolgáltatás Máréfalván
2025. augusztus 18., hétfő

Szünetel a gázszolgáltatás Máréfalván

2025. augusztus 18., hétfő

Négy udvarhelyszéki községben nem fogyasztható a csapvíz

Zetelaka, Fenyéd, Oroszhegy és Máréfalva községekben átmenetileg nem fogyasztható a csapokból folyó ivóvíz – közli a Harvíz Rt.

Négy udvarhelyszéki községben nem fogyasztható a csapvíz
2025. augusztus 16., szombat

Árpád-kori leletek Patakfalva határában

Csontvázak, pénzérmék kerültek elő, valamint egy Árpád-kori templom maradványait is megtalálták az amerikai hallgatókkal közösen dolgozó régészek Patakfalva határában. Megtudtuk azt is, hogy miért repülik át az óceánt a diákok egy ásatás miatt.

Árpád-kori leletek Patakfalva határában
Árpád-kori leletek Patakfalva határában
2025. augusztus 16., szombat

Árpád-kori leletek Patakfalva határában

2025. augusztus 14., csütörtök

Színpadra lépnek Erdély feltörekvő zenekarai a Siculus Fesztiválon

Hamarosan kezdődik a 13. Siculus Fesztivál, ezúttal kilenc zenekar és egy egyéni előadó lép a nagyközönség elé és mutatja meg tehetségét az értékes főnyereményekért és a szakmai fejlődésért.

Színpadra lépnek Erdély feltörekvő zenekarai a Siculus Fesztiválon
2025. augusztus 14., csütörtök

Kukoricalabirintus várja a kalandvágyókat Felsőboldogfalván

Tartalmas kikapcsolódást ígér a felsőboldogfalvi kukoricalabirintus gyerekeknek, felnőtteknek, családoknak és baráti társaságoknak.

Kukoricalabirintus várja a kalandvágyókat Felsőboldogfalván
2025. augusztus 14., csütörtök

Európai turnéra indul a szentegyházi Fili

Kéthetes európai turnéra indul a Szentegyházi Gyermekfilharmónia (Fili), a tízállomásos körút során több országban koncerteznek.

Európai turnéra indul a szentegyházi Fili
Európai turnéra indul a szentegyházi Fili
2025. augusztus 14., csütörtök

Európai turnéra indul a szentegyházi Fili

2025. augusztus 13., szerda

Hazamehettek, de nem nyugodtak meg teljesen a parajdi lakók

Újra élettel teltek meg a beomlott parajdi sóbánya környéki utcák, miután szerdán délután felfüggesztették az emberek kilakoltatásával kapcsolatos intézkedést. A lakók azonban így sem nyugodtak meg teljesen, hiszen további bányaomlástól tartanak.

Hazamehettek, de nem nyugodtak meg teljesen a parajdi lakók
2025. augusztus 12., kedd

Székelyudvarhelyi elkerülőút: két nyomvonalra szűkítették a lehetőségeket

Négy lehetséges nyomvonalat dolgozott ki a tervező a székelyudvarhelyi észak-nyugati elkerülőút megvalósítására, ebből kellett kettőt kiválasztaniuk a keddi soron kívüli tanácsülésen résztvevő önkormányzati képviselőknek.

Székelyudvarhelyi elkerülőút: két nyomvonalra szűkítették a lehetőségeket
2025. augusztus 12., kedd

Visszatérhetnek otthonaikba a veszélyzónából kiköltöztetett parajdi lakók

Több mint két hónap elteltével szerdán délután visszatérhetnek otthonaikba a Parajdon beomlott sóbányánál kialakított veszélyzónából kitelepített lakók – erősítette meg lapunknak Hargita megye prefektusa a kedd délelőtti döntést.

Visszatérhetnek otthonaikba a veszélyzónából kiköltöztetett parajdi lakók
2025. augusztus 11., hétfő

Több helyen is útlezárással járó munkálatokat végeznek Székelyudvarhelyen

Teljes útlezárás, valamint forgalomkorlátozás is várható hétfőn reggeltől Székelyudvarhelyen az útfelújítási munkálatok miatt.

Több helyen is útlezárással járó munkálatokat végeznek Székelyudvarhelyen