Második alkalommal kerül sor az Év Fája Európában elnevezésű versenyre, amelyet tavaly a csíkszententléleki hárs nyert meg. Idén a köpeci szil pályázik a címre.

A verseny február 1–29. között zajlik, a szavazatokat ezúttal a verseny cseh szervezői által működtetett http://www.treeoftheyear.org honlapon lehet leadni. A tavalyi öt ország mellé, idén két újabb ország is benevezett a versenybe: Csehország, Szlovákia, Magyarország, Bulgária és Románia mellett Franciaország és Lengyelország csatlakozott.
„Bízunk benne, hogy testvérfánk, a csíkszentléleki hárs példáját követve, nekünk is sikerül az országos verseny után az európai versenyt is megnyernünk, és nagyon reméljük, hogy vágási, Hargita megyei barátaink is támogatnak a verseny során” – fogalmazott a fát benevező Demeter Zoltán, a baróti Elveszett Világ Természetvédelmi, Turista és Barlangász Egyesület titkára.

A 300 éves szilfaóriás
A szavazás utolsó hetében a voksolás állása titkos lesz. A szerver hamis szavazatokkal való túlterhelése esetén a szervező fenntartja a szavazás beszüntetésének jogát. Egy e-mail címről csak egyszer lehet szavazni. A végeredményt márciusban teszik közzé.