Keleti Edvin nyerte az Arad Ralit

Az országos ralibajnokság második versenyét Aradon rendezték a hétvégén, az Arad Atrium Mall Rali végén a Ford Fiesta R5-tel száguldó Keleti Edvin–Csomortáni Botond duó végzett az első helyen, a Szabó Gergő–Borbély Károly páros dobogón, a harmadik pozícióban zárt.

Zátyi Tibor

2014. május 11., 20:452014. május 11., 20:45

2014. május 11., 21:482014. május 11., 21:48

Ahogy Szabó Gergő a verseny előtt megjósolta, nagyon izgalmas volt az Arad Rali, hiszen Keletiék úgy nyerték meg a második versenyt, hogy az első napon még az ötödik helyen álltak, bő egy percre az éllovas Simone Tempestinitől. A Napoca Rally Team fiatal pilótája az első nap öt szakaszából négyet megnyert, ám a hetedik etapon defektet kapott, és másfél perces hátrányt szedett össze. A nyolcadik szakaszon már el sem tudott indulni, motorhiba miatt feladta a versenyt.

A dobogós helyekért óriási csata folyt, Dan Gîrtofan második helyen zárt, ám 10 másodperces büntetést kapott, így leszorult a dobogóról, a második helyet Bogdan Marișca, a harmadikat pedig Szabó Gergő szerezte meg. A 3-as osztályban Florin Crișan nyert Juhos Zoltán és Adrian Drăgan előtt, az 5-ös osztályban Adrian Raspopa simán megelőzte Raul Badiut, míg a 9-es osztályban Sebastian Gioarsa győzött.

A Szabó Gergő és Borbély Károly páros motorprobléma miatt az élmezőnyből volt kénytelen feladni az első versenyt, a Brassói Tess Rallyt, így most elégedetten zárhatták az Arad Ralit, hiszen a verseny előtt az volt a céljuk, hogy összetettben a dobogón végezzenek.

Kitűnően szerepelt a csíkszeredai Adrian Teslovan/ Cseh Vajk Imre duó. A csíki ralisok első helyen végeztek a Dacia-kupa rangsorában, a 9-es géposztályban pedig a harmadik helyet szerezték meg.

Az Arad Rali végeredménye: 1. Keleti Edvin/Csomortáni Botond (Ford Fiesta R5) 1:01:07.9, 2. Bogdan Marișca/Marc Banca (Subaru Impreza R4) +16.4, 3. Szabó Gergő/Borbély Károly (Mitsubishi Lancer Evo 10) +19.0, 4. Dan Gîrtofan/Eugen Rotaru (Skoda Fabia S2000) +22.3 (10 másodperces büntetés), 5. Sebastian Barbu/Sergiu Itu (Mitsubishi Lancer) +1:02.8, 6. Marco Tempestini (Ford Fiesta R5) +1:22.4

Az összetett állása (két verseny után): 1. Keleti Edvin 34.4 pont, 2. Dan Gîrtofan 31.2, 3. Francois Delecour 30, 4. Sebastian Barbu 26, 5. Bogdan Marișca 14.4, 6. Szabó Gergő 12
Csapatverseny: 1. BCR Leasing Rally Team 120.3, 2. ESD Rally Team 104, 3. Napoca Rally Team 71.6