A címvédő sikerével rajtolt a ralibajnokság

A francia Francois Delecour nyerte a romániai ralibajnokság nyitófordulóját, a Brassóban rendezett, 1,2-es szorzójú Tess Rally Romtelecomot. A címvédő veterán pilóta Marco Tempestinivel állt nagy harcban, ám a péntek esti szakaszon sikerült leráznia riválisát. A Szabó Gergő és Borbély Károly páros sokáig ott volt az élmezőnyben, ám motorprobléma miatt a nyolcadik etap után feladták a versenyt.

Zátyi Tibor

2014. március 23., 15:522014. március 23., 15:52

2014. március 23., 16:022014. március 23., 16:02

Delecour a tizenegy szakaszból ötöt megnyert, míg a másik hatot a Tempestini család húzta be, ötöt Marco és egyet fia, Simone. Marco Tempestini jól uralta új Ford Fiesta R5-ösét, így összetettben második helyen végzett, míg a Skoda Fabia S2000-rel autózó Dan Gîrtofan szerezte meg a pódium harmadik helyét.

Szabó Gergő a PS9 előtt adta fel a versenyt, mivel autójában technikai problémák adódtak, a kétszeres romániai bajnok ekkor az összetett negyedik helyén állt.

Bogdan Marișca sem tudta befejezni a Tess Rallyt, lement az útról, és összetörte autóját, míg Keleti Edvin több mint 10 kilométert defekttel tett meg, így több mint kétperces hátrányba került, kiszorul a legjobbak közül. Ez a Sebastian Barbu és Sergiu Itu párosnak kedvezett, amely végül az összetett negyedik helyén végzett. Manu Mihalache az utolsó etapon előzte meg Keletiéket, így az ötödik helyen végzett, utóbbiak pedig a hatodik pozícióban zártak.

A Tess Rally Romtelecom idén több újdonsággal szolgált, a pilóták tudását főleg a három éjszakai szakasz tette próbára, amelyeket rengeteg néző tekintett meg a helyszínen.

„Első nap minden rendben volt, csak pár apró hibát követtünk el. Az egyik gyorsaságin elment a kommunikáció a társammal, de mindezek ellenére ötödik helyen fordultunk. Viszonylag problémamentes napunk volt, nagyon élveztük az autózást, főleg az éjszakai szakaszokat. A második nap két szakasz után már a negyedik helyen álltunk, 3 másodpercre voltunk a harmadik helytől, ami a célunk is volt, azaz hogy dobogósok legyünk. Aztán következett a mumus, amitől tartottunk, a leghosszabb, babarunkai szakaszon eldurrant egy olajcső a kormányszervóban, ami megállította az olajpumpát, leszakította az ékszíjat, és felforrt a hűtővizünk. Még át tudtunk menni a szakaszon, de nem volt lehetőség szervizelésre, nem tudtuk megoldani a problémát, a motor is megsínylette ezt az etapot, így feladtuk a versenyt. Elég csalódott vagyok, nem tudom, ez az átok mikor szűnik meg, Babarunkában mindig gondom volt, az elmúlt öt évben tavaly kivételével sosem sikerült jól átjutnunk. Most a murvás versenyek következnek, előbb Aradon, majd Tulceán, addig rendbe tesszük az autót” – nyilatkozta a versenyt követően Szabó Gergő.