Hét gólt kapott Miskolcon a Sportklub

Fotó: Gecse Noémi

A címvédő és listavezető Miskolci DVTK Jegesmedvék csapata simán, 7–2-re győzte le hazai pályán a Csíkszeredai Sportklubot szombaton este a jégkorong MOL Liga alapszakaszában.

Székelyhon

2017. január 22., 10:562017. január 22., 10:56

A kezdőbedobás előtt a csapatok és a szurkolók gyászszünettel emlékeztek meg az olaszországi tragikus buszbaleset áldozatairól. A Jegesmedvék – az előző meccsekhez hasonlóan – rakétaszerűen kezdtek, hiszen már a 2. percben vezettek. Az első két miskolci gólra még tudott válaszolni a székelyföldi csapat: egy kapu előtti kavarodás végén Moldován Ervin volt eredményes (2–1). Ezt követően zsinórban öt gólt lőtt a Miskolc (7–1), a végén a csíkiak Valchar góljával szépítettek, így alakult ki a 7–2–es végeredmény.

Mestermérleg

Doug Bradley, a DVTK vezetőedzője. „A mérkőzésen végig nyomás alatt tudtuk tartani Csíkszeredát, és ezúttal az emberelőnyös helyzeteket is eredményesen játszottuk meg. A fiúk betartották azt, amit kértem, így mindenképpen elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel.”

Leo Gudas, a Sportklub vezetőedzője. „Úgy gondolom, hogy 40 percig nem játszottunk rosszul. Az utolsó harmadban nem maradt más nekünk, mint gyakorolni az emberhátrányokat, és ebből nem jöttünk ki jól.”

Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 7–2 (2–1, 2–0, 3–1). Gólszerzők: Andrew Johnston (2. és 12. perc), Magosi Bálint (21.), Peter Sakaris (40.), Pavuk Attila (41.), Hajós Roland (50.) és Miskolczi Márk (54.), illetve Moldován Ervin (13.) és Radim Valchar (55.). Kapura lövések: 50–20. Büntetőpercek: 8–26. Játékvezetők: Varjú Árpád és Gangel László, illetve Kormos Dávid és Sipos Roland.

Egy másik mérkőzésen: Budapesti MAC–Dunărea Galați 15–2 (7–1, 1–1, 7–0).

A további műsor
Hétfő (január 23.): Debrecen–Sportklub (19 órától), Belgrád–Dunaújváros (19) és Miskolc–Dunărea (19.30).
Január 27. (péntek): Sportklub–Belgrád (19).
Január 28. (szombat): Dunărea–Belgrád (18).
Január 30. (hétfő): Brassó–Belgrád (18.30), Debrecen–Újpest (19), Dunaújváros–Ferencváros (19) és Fehérvár–MAC (19.30).
Február 1. (szerda): Dunaújváros–Miskolc (19).
Február 2. (csütörtök): Brassó–Debrecen (18.30).
Február 3. (péntek): Miskolc–Fehérvár (19.30), MAC–Belgrád (20) és Ferencváros–Újpest (20).
Február 4. (szombat): Dunărea–Debrecen (18) és Dunaújváros–Belgrád (19).
Február 5. (vasárnap): Sportklub–Debrecen (18), Fehérvár–Dunaújváros (18.30), Ferencváros–Miskolc (19) és Újpest–MAC (19.30).

Szépít a Progym, vagy lezárja a párharcot a Sportklub?

Egy győzelemre van a döntőbe jutástól a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban a csíkiak hazai pályán kétszer legyőzték a Progymet. A sorozat szombat este Gyergyószentmiklóson folytatódik.

Két harmad után támadt fel a Sportklub

Két harmad után még a vendég Gyergyószentmiklósi Progym vezetett szerdán este a Csíkszeredai Sportklub ellen a Vákár Lajos Műjégpályán a román felnőtt jégkorongbajnokság elődöntőjében. A harmadik játékrészben aztán feltámadt a csíki gárda.

Az első meccset a Sportklub nyerte

Hazai győzelemmel kezdődött a román felnőtt jégkorongbajnokság székelyföldi elődöntője. A három nyert mérkőzésig tartó sorozat első mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub kedden este hazai pályán 6–2-re legyőzte a Gyergyószentmiklósi Progymet.

Kezdődik a Sportklub–Progym párharc a döntőért

Négy vidéki csapat vehet részt a kedden este kezdődő és az egyik csapat harmadik győzelméig tartó román jégkorongbajnoki elődöntőben. Az már biztos, hogy egy Hargita megyei együttes ott lesz a fináléban.

Csíkszereda nyerte az U20-as hokidöntőt

Gál Sándor edző tanítványai, a Csíkszeredai ISK csapata nyerte az U20-as korosztályú román jégkorong-bajnokság döntőjét.

Progym: a fiatalok is legyőzték a Sportult

Győzelemmel hangolt az elődöntőre a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó meccsén. A piros-fehérek a sereghajtót vasárnap is simán megverték.

2017. március 04., szombat

Vereséggel zárt a Sportklub, tarolt a Progym

Kétgólos hátrányból állt fel a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő Galaci Dunărea, és megszerezte mindhárom pontot a Csíkszeredai Sportklub vendégeként. A Gyergyószentmiklósi Progym kiütéssel nyert a Sportul Studențesc ellen.

2017. március 02., csütörtök

Zárul a hokibajnokság alapszakasza

Véget ér a román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakasza, szombaton és vasárnap lejátsszák az utolsó négy mérkőzést. A Csíkszeredai Sportklub a Galaci Dunăreát fogadja, a Gyergyószentmiklósi Progym pedig a Sportul Studențesc együttesét.

2017. február 27., hétfő

Izlandon hokiznak a székely lányok

Az izlandi Akureyriben hétfőn kezdődik a divízió 2/B jelű női jégkorong-világbajnokság, amelyen a Csíkszeredai Sportklub játékosaira épített romániai együttes is részt vesz.

2017. február 26., vasárnap

Kétszáz lőtt gólnál tart a Sportklub

Második meccsén is könnyedén nyert a Csíkszeredai Sportklub a Sportul Studențesc együttese ellen. Míg szombaton huszonhatszor találtak be a kék-fehérek a fővárosiak kapujába, vasárnap tizenöt gólt szereztek a csíkiak.