Rájátszásba jutott a Progym

Hősies küzdelemben legyőzte riválisát a Progym, és hosszú évek után újra bejutott az országos jégkorongbajnokság rájátszásába. A piros-fehérek a hétvégi – galaci – fordulón büntetőkkel múlták felül a házigazdákat, a vasárnapi nagyarányú vereség a Steaua ellen már nem számított, a gyergyóiak ott vannak az elődöntőben.

Kertész László

2014. március 02., 19:122014. március 02., 19:12

2014. március 03., 20:412014. március 03., 20:41

Még nem zárult le az alapszakasz, hátra vannak még az első, decemberi, csíkkarcfalvi fordulóból elmaradt meccsek, de ezek eredményétől függetlenül eldőlt, a Steaua és a Progym jutott az elődöntőbe. A gyergyóiak kétgólos hátrányból fordítva, óriási küzdelemben, büntetőkkel szerezték meg a biztos továbbjutást jelentő győzelmet a Galac elleni mérkőzésen.

A Progym a Sportult, a Steaua Galacot verte

A pénteki mérkőzés ezúttal sem okozott gondot a Progymnak, a Sportul kapujába ezúttal tizenegy gól esett, míg Szakács Szabolcs hálója egyetlen alkalommal sem zörrent meg a hatvan perc folyamán.
Húsz perc után háromgólos előnnyel ment szünetre a Progym, Potapovs, Kiricsenko és Barabás volt eredményes. 3-0. A harmad végén Emils Potapovs mérkőzésbüntetőt kapott, így neki már nem volt lehetősége további pontokat szerezni a mérkőzésen.

A második felvonásban nyolcgólosra nőtt a Progym előnye, ebben a harmadban ötször volt eredményes Farkas Csaba edző legénysége, Neagoş, Barabás, Pál Zsombor és Kozma is betalált. 8-0. A harmadik harmad elejére, közepére, és végére is maradt Progym-gól, Sára és Czirják gólja után Hildebrand állította be a 11-0 végeredményt.

Gyergyószentmiklósi Progym–Bukaresti Sportul Studenţesc 11-0 (3-0, 5-0, 3-0)
Gólszerzők: Barabás 2, Sára 2, Potapovs, Kiricsenko, Neagoş, Pál Zsombor, Kozma, Czirják és Hildebrand.

A játéknap első mérkőzésén kiütéses győzelmet aratott a Steaua a házigazda galaciak, ellen, tovább növelve ezzel a Progym rájátszásos esélyeit.

Bukaresti Steaua-Rangers–Galaci Dunărea 11-4 (4-2, 3-1, 4-1)

Továbbjutást jelentő győzelem Galac ellen

Szombaton újabb Dunărea–Progym rangadóra került sor, a gyergyói csapat pedig büntetőlövéseket követően diadalmaskodott a Duna-parton. Nyolc perccel a vége előtt még két góllal vezetett a hazai csapat, azonban a Progym kiegyenlített, majd szétlövéssel behúzta a győzelmet. Egy harmad után 1-0-s galaci vezetést jegyezhettünk, Irimia talált be Molnár Szabolcs ketrecébe a játékrész közepén.
A második harmad Progym-egyenlítéssel kezdődött, Kiricsenko lőtt gólt, azonban az ukrán találatát egy újabb hazai gól követte, a játékrész 12. percében Eis örülhetett. 1-2.

A Progym nem adta fel, két perccel Eis gólja után Csergő egyenlített ki ismét, a Duna-partiak azonban így is előnnyel mentek szünetre negyven perc után, Irimia újból bevette a gyergyói kaput. 2-3.

Az utolsó harmadban kétgólosra nőtt a galaciak előnye, azonban még Csergő súlyosnak tűnő sérülése sem állította meg a gyergyói csapatot abban, hogy visszakapaszkodjon az eredményjelzőn.
A játékrész 12. percében Potapovs emberhátrányban (!) lőtte be a harmadik gyergyói gólt, majd két és fél perccel a vége előtt Kiricsenko egyenlített ki. 4-4.

A túlórában Kiricsenko került szemtől szembe Radu Viorellel, Geru azonban elakasztotta az ukránt, így büntetőlövést kapott a Progym. Kiricsenko nem tudott élni a lehetőséggel, így a büntetőlövések döntöttek. Barabás és Kiricsenko is gólt tudott lőni, míg a hazaiaknál csak Pometlo talált be, így a piros-fehérek nyerték meg a szezon legfontosabb mérkőzését.

Gyergyószentmiklósi Progym–Dunărea Galaţi 5-4 (0-1, 2-2, 2-1, 0-0, 1-0)
Gólszerzők: Kiricsenko 2, Csergő és Potapovs, illetve Irimia 2, Eis és Geru.

A játéknap első mérkőzésén a Steaua probléma nélkül verte a bukaresti „egyetemistákat”.

Bukaresti Sportul Studenţesc–Bukaresti Steaua-Rangers 4-9 (1-3, 0-4, 3-2)

Nagyarányú vereség a vasárnapi meccsen

Vasárnap a szezon legnagyobb arányú vereségét szenvedte el a Progym, igaz mindez már egy tét nélküli mérkőzésen történt, a Steaua biztos elsőként, a gyergyói csapat pedig biztos másodikként lépett pályára a Duna-parti forduló utolsó összecsapásán.

A mérkőzés az első harmadban ment el a piros-fehér alakulat számára, az első húsz perc után már 5-0 arányban vezettek a fővárosiak. Mărcuş, Nicolescu, Munteanu, Timaru és Bocu talált be Szakács Szabolcs ketrecébe. 0-5. Meg kell említenünk, hogy az első harmadban többször is emberelőnybe került a Progym, azonban nem sikerült kihasználni a lehetőségeket ráadásul Berdilă mérkőzésbüntetőt kapott.

A második harmad 9. percében született meg a Progym szépítőgólja, Laczkó talált be egy újabb emberelőnyös helyzetben. A játékrész végén kettő és fél perc alatt négy gól született, ebből háromszor Szakács, egyszer pedig Catrinoi hálójában kötött ki a pakk. 2-8.
A harmadik felvonás két gyors Progym-góllal indult, először Pál Zsombor, majd Sára volt eredményes. 4-8.

A meccs hátralévő részében további három alkalommal találtak be Szakács ketrecébe a fővárosiak, Constantin kétszer, majd nem sokkal a vége előtt Nicolescu örülhetett, a „bakák” veterán tizenkettese állította be a 11-4-es végeredményt.

Gyergyószentmiklósi Progym–Bukaresti Steaua-Rangers 4-11 (0-5, 2-3, 2-3)
Gólszerzők: Laczkó, Kiricsenko, Pál Zsombor és Sára, illetve Nicolescu 2, Georgescu 2, Constantin 2, Mărcuş, Munteanu, Timaru, Bocu és Dumitru.

A Progym tehát hosszú évek után ismét éremért fog játszani az országos bajnokságban, noha van még két elmaradott mérkőzése az alapszakaszból Farkas legénységének. A Galac és a Steaua elleni – első fordulóból elhalasztott – találkozók időpontja és helyszíne egyelőre még nem ismert. Mivel a meccsek már tét nélküliek, elképzelhető, hogy nem is kerül rájuk sor. Amikor biztosat tudunk, tájékoztatjuk olvasóinkat.

A vasárnapi első meccsen galaci győzelem született a Sportul ellen.

Bukaresti Sportul Studenţesc–Dunărea Galaţi 6-14 (1-7, 2-4, 3-3)

A galaci turnéfordulót követően így néz ki a tabella:
1. Steaua 58 pont, 2. Progym 42 pont, 3. Dunărea 32 pont, 4. Sportul 0 pont.

Szépít a Progym, vagy lezárja a párharcot a Sportklub?

Egy győzelemre van a döntőbe jutástól a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban a csíkiak hazai pályán kétszer legyőzték a Progymet. A sorozat szombat este Gyergyószentmiklóson folytatódik.

Két harmad után támadt fel a Sportklub

Két harmad után még a vendég Gyergyószentmiklósi Progym vezetett szerdán este a Csíkszeredai Sportklub ellen a Vákár Lajos Műjégpályán a román felnőtt jégkorongbajnokság elődöntőjében. A harmadik játékrészben aztán feltámadt a csíki gárda.

Az első meccset a Sportklub nyerte

Hazai győzelemmel kezdődött a román felnőtt jégkorongbajnokság székelyföldi elődöntője. A három nyert mérkőzésig tartó sorozat első mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub kedden este hazai pályán 6–2-re legyőzte a Gyergyószentmiklósi Progymet.

Kezdődik a Sportklub–Progym párharc a döntőért

Négy vidéki csapat vehet részt a kedden este kezdődő és az egyik csapat harmadik győzelméig tartó román jégkorongbajnoki elődöntőben. Az már biztos, hogy egy Hargita megyei együttes ott lesz a fináléban.

Csíkszereda nyerte az U20-as hokidöntőt

Gál Sándor edző tanítványai, a Csíkszeredai ISK csapata nyerte az U20-as korosztályú román jégkorong-bajnokság döntőjét.

Progym: a fiatalok is legyőzték a Sportult

Győzelemmel hangolt az elődöntőre a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó meccsén. A piros-fehérek a sereghajtót vasárnap is simán megverték.

2017. március 04., szombat

Vereséggel zárt a Sportklub, tarolt a Progym

Kétgólos hátrányból állt fel a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő Galaci Dunărea, és megszerezte mindhárom pontot a Csíkszeredai Sportklub vendégeként. A Gyergyószentmiklósi Progym kiütéssel nyert a Sportul Studențesc ellen.

2017. március 02., csütörtök

Zárul a hokibajnokság alapszakasza

Véget ér a román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakasza, szombaton és vasárnap lejátsszák az utolsó négy mérkőzést. A Csíkszeredai Sportklub a Galaci Dunăreát fogadja, a Gyergyószentmiklósi Progym pedig a Sportul Studențesc együttesét.

2017. február 27., hétfő

Izlandon hokiznak a székely lányok

Az izlandi Akureyriben hétfőn kezdődik a divízió 2/B jelű női jégkorong-világbajnokság, amelyen a Csíkszeredai Sportklub játékosaira épített romániai együttes is részt vesz.

2017. február 26., vasárnap

Kétszáz lőtt gólnál tart a Sportklub

Második meccsén is könnyedén nyert a Csíkszeredai Sportklub a Sportul Studențesc együttese ellen. Míg szombaton huszonhatszor találtak be a kék-fehérek a fővárosiak kapujába, vasárnap tizenöt gólt szereztek a csíkiak.