Élre állt az SZKC

Fotó: Lukácsi Lehel

A Székelyudvarhelyi KC átvette a vezetést a férfi kézilabda Nemzeti Ligában, miután nagyszerű védekezéssel, a második félidőben feljavuló játékkal 23–20-as győzelmet aratott a Bákói Ştiinţa vendégeként a 20. fordulóban. Vlad Caba együttese egy mérkőzéssel kevesebbett játszva egy ponttal vezeti a bajnokságot.

Zátyi Tibor

2015. február 28., 20:342015. február 28., 20:34

2015. február 28., 20:442015. február 28., 20:44

Ha a történelmet nézzük, akkor kevés győzelmi eséllyel lépett pályára a Székelyudvarhelyi KC, mivel a 2007–2008-as szezonban elért döntetlen után minden bákói mérkőzését elveszítette. A szombat koraesti találkozót szinte teltház előtt rendezték, az udvarhelyi csapatot húsz fős szurkolótábora is elkísérte.

A mérkőzést a Szabó – Mihalcea, Majnov, Ramba, Sipos, Rusia és Onyejekwe felállásban kezdte az SZKC. Hiába védett jól az első percekben Szabó, a támadás nem működött a legjobban, a hazaiak zsinórban szerzett három góllal a 11. percben már 5–2-re vezettek. Kisebb fordulat következett, hiszen Szabó remeklése mellett Ramba is beindította a lövőgépezetet, három gólt dobott egymás után, így pár perc alatt egyenlített az SZKC. A hazaiak továbbra sem találták az utat Szabó hálójába, Sipos ellentámadásból, Ramba pedig újabb átlövésből szerzett góljával már kettővel vezetett az udvarhelyi csapat (5–7). A hazaiak spanyol edzője, Matteo Garralda időt is kellett kérjen. Bákó végül közel tízperces gólcsend után talált be, majd nyolcnál utolérte a rossz csere miatt emberhátrányba kerülő SZKC-t. Az utolsó percekre ismét több hiba csúszott az udvarhelyi támadásokba, ezt azonban nem tudta kihasználni az ugyancsak pontatlanul játszó Bákó, így szünetre 9–9-nél mehettek pihenni.

A második játékrészt Onyejekwe gólja indította, majd újabb SZKC-gólok következtek, ám mindig volt válaszuk a hazaiaknak, sőt, kihasználva két pontatlan passzt a 36. percben ismét ők vezettek (13–12). A hibák, rossz passzok folytatódtak ezután is, a 42. percben Mihalcea belemenését követő leindítás után már kettő volt a tavalyi ezüstérmes előnye. A kapuban ekkor a bákói együttest éveken át erősítő Shota Tevzadze váltotta Szabót, rögtön fontos védést mutatott be, majd az előző bajnoki idényt a Ştiinţánál töltő Rusia két góljával ismét egyenlő volt az állás. A játékba nagyon belendülő grúz átlövő továbbra is ontotta a gólokat, a bákóiak alól pedig kezdett kicsúszni a talaj, az 54. percben Rusia szép ejtését követően már három volt az SZKC előnye (18–21). Természetesen hazai időkérés következett, de a rövid szünet nem vált javára a hazaiaknak, az SZKC magabiztosan tartotta előnyét, Mihalcea egyedüli találatával néggyel is vezetett. Az utolsó percben már a labdatartásra törekedett az udvarhelyi csapat, semmi sem veszélyeztette győzelmét, végül 23–20-ra nyerve megszerezte első bákói sikerét.

A győzelem kétszer olyan értékes, hiszen a 20. forduló másik rangadóján, a Bukaresti Dinamo–Nagybányai Minaur találkozón egyik fél sem tudta kihasználni, hogy néhol több góllal is vezetett, döntetlennel szálltak le a pályáról. A Bákóban szerzett három ponttal az SZKC már 39-nél jár, Nagybánya egy mérkőzéssel többet játszva 38-at gyűjtött eddig. Érdekesség, hogy a Bákó ellen szerzett 23 gólból 16-ot korábban a moldvai együttest erősítő játékosok dobták.

Az SZKC legközelebb jövő hétfőn, március 9-én 18 órától lép pályára, a városi sportcsarnokban a jelenlegi hatodik helyezett Bukaresti CSM együttesét fogadja.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 20. forduló. Bákói Știința–Székelyudvarhelyi KC 20–23 (9–9); gólszerzők: Rusia 8, Ramba, Onyejekwe 4–4, Kuzmanoszki 3, Majnov 2, Mihalcea, Sipos 1–1. Hétméteresek: 1/0, illetve 1/0. Kiállítások: 8, illetve 8 perc.

További eredmények: CSU Suceava–Tordai Potaissa 25–26 (13–15), Bukaresti Dinamo–Nagybányai Minaur 26–26 (16–14), Temesvári Poli–Pandurii Tg. Jiu 26–20 (15–8).

A végére elfogyott az ellenfél

Megtörte rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC, és három bajnoki mérkőzést követően szerzett ismét győzelmet. Pénteken délután a városi sportcsarnokban nyolc góllal verte az agilisen játszó HC Vaslui együttesét.

Vaslui csapatát fogadja az SZKC

Megtörné rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Az előző három mérkőzésén csupán két pontot szerzett együttes pénteken 17.30-kor a HC Vaslui csapatát fogadja a városi sportcsarnokban.

Csíkszereda–Zetelaka döntők kézilabdában

Székelyudvarhely volt a házigazdája az ifjúsági 4-es (2004-2005-ben születettek) és az ifjúsági 5-ös korosztályú (2006 után születettek) megyei lány kézilabda-bajnokságának.

2017. március 04., szombat

Begyűjtötték a kötelező három pontot idegenben

Második félidei magabiztos játékának köszönhetően a Marosvásárhelyi Mureşul győzelemmel tért haza a Dacia Mioveni elleni kiszállásáról a női kézilabda A osztály B csoportjának 18. fordulójában.

2017. március 02., csütörtök

Utolérte az éllovast az Active 7

Mindkét mérkőzését megnyerte a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi Active 7 a Szász Albert Sportiskola sporttermében rendezett múlt vasárnapi hazai tornáján.

2017. március 01., szerda

Küzdelmes véghajrában szereztek pontot Bukarestben

Egymás után második döntetlenjét érte el a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában, szerdán délután az utolsó percekben egyenlítve szerzett egy pontot a Bukaresti CSM vendégeként.

2017. február 27., hétfő

Megszakadt a Mureşul rossz sorozata

Fölényesen nyert a sereghajtó Kisjenői Crișul ellen a Marosvásárhelyi Mureşul a másodosztályú női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában, ezzel megszakította négy mérkőzés óta tartó vereségi sorozatát.

2017. február 25., szombat

Osztozkodott a pontokon az SZKC és a Dunărea

Fordulatos mérkőzést láthatott az udvarhelyi közönség szombaton délben a városi sportcsarnokban. A Székelyudvarhelyi KC és a Dunărea Călărași összecsapásán tizenöt másodperccel a meccs vége előtt egyenlítettek a hazaiak.

2017. február 23., csütörtök

Călărași csapatát fogadja az SZKC

A tavaszi idény egyik meglepetéscsapatát, a Dunărea Călărași-t fogadja szombaton a Székelyudvarhelyi KC, a mérkőzést 12 órától rendezik a városi sportcsarnokban.

2017. február 22., szerda

Kiütötték az udvarhelyi kézilabdás fogát Tordán

Rangadót rendeztek az ifjúsági 1-es kézilabda-bajnokság F csoportjának 10. fordulójában, vasárnap délben az éllovas Tordai Potaissa a második helyezett Székelyudvarhelyi ISK-KC csapatát fogadta.