Győzelemmel kezdte az új idényt az SZKC

Fotó: Thomas Campean

A férfi kézilabda Nemzeti Liga nyitófordulójában a Székelyudvarhelyi KC a HC Vaslui vendége volt szombaton. A mérkőzést főleg a második félidőben mutatott nagyszerű játékának köszönhetően nyerték négy góllal Mihalceáék.

Zátyi Tibor

2014. augusztus 30., 20:422014. augusztus 30., 20:42

2014. augusztus 30., 21:402014. augusztus 30., 21:40

A nyolcadik élvonalban eltöltött idényét kezdte a hétvégén a Székelyudvarhelyi KC, az újonc HC Vaslui vendége volt Vlad Caba legénysége szombaton késő délután. A mérkőzésre elkísérte a csapatot a Székely Medvék tizennyolc fős csoportja is. Az SZKC a Tevzadze – Mihalcea, Tálas, Onyejekwe, Sipos, Kuzmanoszki és Rusia felállásban kezdte a találkozót. A hazaiak nagyon kemény és agresszív védekezéssel indítottak, ám ez nem állította meg a vendég együttest, hamar kétgólos előnyre tett szert az SZKC. A különbség a folytatásban is megmaradt, a félidő felénél 5–7-re vezetett az SZKC. A védelmek továbbra is jól zártak, így a huszadik percben 6–9 volt az állás. Ezután kapaszkodni kezdett a házigazda, ez annak is köszönhető volt, hogy az SZKC közel nyolc percig gólképtelen volt, így 8–10-ről 12–10-re módosult az állás. Az utolsó percben aztán megrázta magát az SZKC, Kuzmanoszki és Tálas góljaival a félidő végét jelző sípszó előtt egyenlített (12–12).

Térfélcsere után gyors gólváltást követően ellépett ellenfelétől az SZKC, a 37. percben már öttel vezetett, emiatt időt is kért a hazaiak edzője (13–18). A komoly előnynek köszönhetően sokkal magabiztosabban játszott az udvarhelyi csapat, irányította a mérkőzést, és kiállítások sem törték meg az együttes lendületét, a 46. percben már hat volt a különbség (17–23). Az elmúlt bajnokságokban jól megismert Ilie Stan hiába ontotta a gólokat magából, egyedül nem tudta felvenni a harcot az SZKC-val. Ahogy fogyott az idő, egyre biztosabbá vált az udvarhelyi csapat sikere, Mihalcea, Rusia és Tálas góljaival tisztes távolságban tartották a HC Vasluit, végül 24–28 lett a végeredmény.

Négygólos sikerének köszönhetően az SZKC a bajnokság élére ugrott. Az első játéknapon a Bákói Știința mínusz hatról állt fel és nyert végül a CSU Suceava otthonában, míg a Tordai Potaissa óriási csatában egy góllal legyőzte a szünetben még kettővel vezető Energia Tg. Jiu együttesét. A forduló meglepetését a CSM Călărași szállította, hazai pályán két góllal legyőzte a súlyos anyagi gondokkal küzdő, a szezonnyitó Szuperkupát még bezsebelő címvédő Konstancai HCM-et.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, első forduló
HC Vaslui–Székelyudvarhelyi KC 24–28 (12–12)
Gólszerzők: Mihalcea 7 (3), Rusia 6, Tálas 5, Kuzmanoszki 3, Stoilov, Onyejekwe 2–2, Sipos, Ferenczi, Majnov 1–1
Büntetők: 3/2, illetve 5/3
Kiállítások: 4, illetve 8 perc

További eredmények: Bukaresti Dinamo–Temesvári Poli 26–24 (15–8), CSU Suceava–Bákói Știința 24–26 (18–12), CSM Călărași–Konstancai HCM 32–30 (16–15), Tordai Potaissa–Pandurii Tg. Jiu 27–26 (14–16), Nagybányai HCM–Steaua (vasárnap, 17, Digi Sport). A Bukaresti CSM áll.

A végére elfogyott az ellenfél

Megtörte rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC, és három bajnoki mérkőzést követően szerzett ismét győzelmet. Pénteken délután a városi sportcsarnokban nyolc góllal verte az agilisen játszó HC Vaslui együttesét.

Vaslui csapatát fogadja az SZKC

Megtörné rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Az előző három mérkőzésén csupán két pontot szerzett együttes pénteken 17.30-kor a HC Vaslui csapatát fogadja a városi sportcsarnokban.

Csíkszereda–Zetelaka döntők kézilabdában

Székelyudvarhely volt a házigazdája az ifjúsági 4-es (2004-2005-ben születettek) és az ifjúsági 5-ös korosztályú (2006 után születettek) megyei lány kézilabda-bajnokságának.

2017. március 04., szombat

Begyűjtötték a kötelező három pontot idegenben

Második félidei magabiztos játékának köszönhetően a Marosvásárhelyi Mureşul győzelemmel tért haza a Dacia Mioveni elleni kiszállásáról a női kézilabda A osztály B csoportjának 18. fordulójában.

2017. március 02., csütörtök

Utolérte az éllovast az Active 7

Mindkét mérkőzését megnyerte a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi Active 7 a Szász Albert Sportiskola sporttermében rendezett múlt vasárnapi hazai tornáján.

2017. március 01., szerda

Küzdelmes véghajrában szereztek pontot Bukarestben

Egymás után második döntetlenjét érte el a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában, szerdán délután az utolsó percekben egyenlítve szerzett egy pontot a Bukaresti CSM vendégeként.

2017. február 27., hétfő

Megszakadt a Mureşul rossz sorozata

Fölényesen nyert a sereghajtó Kisjenői Crișul ellen a Marosvásárhelyi Mureşul a másodosztályú női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában, ezzel megszakította négy mérkőzés óta tartó vereségi sorozatát.

2017. február 25., szombat

Osztozkodott a pontokon az SZKC és a Dunărea

Fordulatos mérkőzést láthatott az udvarhelyi közönség szombaton délben a városi sportcsarnokban. A Székelyudvarhelyi KC és a Dunărea Călărași összecsapásán tizenöt másodperccel a meccs vége előtt egyenlítettek a hazaiak.

2017. február 23., csütörtök

Călărași csapatát fogadja az SZKC

A tavaszi idény egyik meglepetéscsapatát, a Dunărea Călărași-t fogadja szombaton a Székelyudvarhelyi KC, a mérkőzést 12 órától rendezik a városi sportcsarnokban.

2017. február 22., szerda

Kiütötték az udvarhelyi kézilabdás fogát Tordán

Rangadót rendeztek az ifjúsági 1-es kézilabda-bajnokság F csoportjának 10. fordulójában, vasárnap délben az éllovas Tordai Potaissa a második helyezett Székelyudvarhelyi ISK-KC csapatát fogadta.