SZKC: rekorddöntés a Duna partján

Fotó: Barabás Ákos

Az idei év első idegenbeli mérkőzésén a Székelyudvarhelyi KC Petar Jokanovics szenzációs kapusteljesítményének is köszönhetően magabiztos sikert aratott, szombaton délben a férfi kézilabda Nemzeti Liga 19. fordulójában a Dunărea Călăraşi vendégeként 31–22-re nyert.

Zátyi Tibor

2016. február 06., 14:472016. február 06., 14:47

2016. február 06., 16:172016. február 06., 16:17

A mérkőzést kisebb egyeztetési káosz előzte meg. A Román Kézilabda-szövetség hétfőn tette közzé a 19. forduló menetrendjét, ez alapján a mérkőzést február 6-ra, szombatra ütemezte 12 órára. Aztán a kezdési időpontot megváltoztatta 14 órára. Csakhogy az összecsapást a Digi Sport tévétársaság kérésére mégis szombaton 12 órától játszották.

A vendégeknél jó hír, hogy a sérüléssel bajlódó Sipos is vállalni tudta a játékot, így az SZKC a Jokanovics – Ojleszki, Rusia, Sipos, Onyejekwe, Markez, Mihalcea (játszott még: Orbán – Szász, Kuzmanoszki, Ghiţă, Csog) felállásban lépett pályára a telt ház előtt rendezett mérkőzésen. A rajt a hazaiaknak jött ki jobban, magukhoz ragadták a kezdeméntezést, az SZKC pedig az eredmény után futott, többször is egyenlített, de a vezetést nem tudta megszerezni (6. perc, 3–2). A folytatásban sem változott a játék képe, egymás után születtek a találatok, az előny pedig rendre a hazaiaknál volt. Ezután ismét két góllal lépett el a Dunărea (18. perc, 8–6), emiatt időt is kért Vlad Caba, az SZKC edzője.

Az egyperces szünet nagyon jól jött az udvarhelyi csapat számára, hiszen innen teljesen megváltozott a játék képe. Két perc alatt egyenlített, majd Markez hétméteresből megszerezte a vezetést csapatának (23. perc 9–10). Egy újabb értékesített Markez-büntetőt követően jött is a hazai időkérés, ám ekkorra már elkapta a fonalat a KC, Jokanovics pedig a kapuban lehúzta a rolót. Elöl rendre jöttek az újabb találatok, zsinórban öt szerzett góllal végül 10–15-ös állásnál mehetett pihenni a vendég együttes.

Kevesen számíthattak arra, ami a második félidőben következett, a hazai pályán rendre jól játszó Dunărea egyszerűen nem találta az udvarhelyi csapat ellenszerét, percek alatt hétre, majd nyolcra nőtt a különbség (39. perc 13–21). A sérüléséből felépült Szász továbbra is nagy formában kézilabdázott, rendre fontos hétmétereseket harcolt ki, amiket csapattársai értékesítettek is. A kapuban Jokanovics szinte emberfeletti teljesítményt nyújtott, egymás után hatástalanította a hazaiak próbálkozásait, így nem csoda, hogy elment a dunăreás játékosok kedve a kézilabdától (44. perc 17–25). A hazaiak mindent megpróbáltak, ám hét gólnál közelebb nem tudtak férkőzni, és ha kissé lankadt is a SZKC-s figyelem támadásban, illetve néhány ziccer kihasználatlanul maradt, hátul Jokanovics és a jó védekezés távol tartotta a Duna-mentieket (50. perc 19–27).

A hajrában sem történt csoda, Jokanovics tovább javította védési mutatóját, így az 57. percben már tíz gól volt a két csapat közti különbség. A mérkőzésről sok mindent elárul, hogy az utolsó percekben a csereként beálló Csog Vencel Mihalcea passzát kínai figurából vágta be. Az SZKC végül 31–22-re nyert egy nagyon nehéz pályán, ahol a Bukaresti CSM és a bajnoki címvédő Nagybányai Minaur is megadta magát.

A Dunărea Călărași otthonában szerzett első siker egyben az egymás után megnyert találkozók szempontjából a nyolcadik a bajnokságban, ami rekordot jelent a klub életében. Jokanovics ötven százalék körüli védési mutatóval zárt, tizenkilenc labdát – köztük két hétméterest – hárított.

A szezon egyik legjobb, ha nem a legjobb mérkőzését játszotta az SZKC, a jó formát pedig tovább folytathatja, legközelebb a 20. fordulóban az alapszakasz második helyezettje a tizedik Energia Tg. Jiu együttesét fogadja.

Férfi kézilabda Nemzeti Liga, 19. forduló
Dunărea Călărași–Székelyudvarhelyi KC 22–31 (10–15)
Gólszerzők: Mihalcea 7 (2 hetesből), Markez 6 (3), Onyejekwe, Ojleszki, Ghiță 4–4, Rusia 3, Sipos 2, Csog 1.

A végére elfogyott az ellenfél

Megtörte rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC, és három bajnoki mérkőzést követően szerzett ismét győzelmet. Pénteken délután a városi sportcsarnokban nyolc góllal verte az agilisen játszó HC Vaslui együttesét.

2017. március 09., csütörtök

Vaslui csapatát fogadja az SZKC

Megtörné rosszabb sorozatát a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Az előző három mérkőzésén csupán két pontot szerzett együttes pénteken 17.30-kor a HC Vaslui csapatát fogadja a városi sportcsarnokban.

2017. március 07., kedd

Csíkszereda–Zetelaka döntők kézilabdában

Székelyudvarhely volt a házigazdája az ifjúsági 4-es (2004-2005-ben születettek) és az ifjúsági 5-ös korosztályú (2006 után születettek) megyei lány kézilabda-bajnokságának.

2017. március 04., szombat

Begyűjtötték a kötelező három pontot idegenben

Második félidei magabiztos játékának köszönhetően a Marosvásárhelyi Mureşul győzelemmel tért haza a Dacia Mioveni elleni kiszállásáról a női kézilabda A osztály B csoportjának 18. fordulójában.

2017. március 02., csütörtök

Utolérte az éllovast az Active 7

Mindkét mérkőzését megnyerte a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban szereplő Marosvásárhelyi Active 7 a Szász Albert Sportiskola sporttermében rendezett múlt vasárnapi hazai tornáján.

2017. március 01., szerda

Küzdelmes véghajrában szereztek pontot Bukarestben

Egymás után második döntetlenjét érte el a Székelyudvarhelyi KC a férfi kézilabda Bölények Ligájában, szerdán délután az utolsó percekben egyenlítve szerzett egy pontot a Bukaresti CSM vendégeként.

2017. február 27., hétfő

Megszakadt a Mureşul rossz sorozata

Fölényesen nyert a sereghajtó Kisjenői Crișul ellen a Marosvásárhelyi Mureşul a másodosztályú női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában, ezzel megszakította négy mérkőzés óta tartó vereségi sorozatát.

2017. február 25., szombat

Osztozkodott a pontokon az SZKC és a Dunărea

Fordulatos mérkőzést láthatott az udvarhelyi közönség szombaton délben a városi sportcsarnokban. A Székelyudvarhelyi KC és a Dunărea Călărași összecsapásán tizenöt másodperccel a meccs vége előtt egyenlítettek a hazaiak.

2017. február 23., csütörtök

Călărași csapatát fogadja az SZKC

A tavaszi idény egyik meglepetéscsapatát, a Dunărea Călărași-t fogadja szombaton a Székelyudvarhelyi KC, a mérkőzést 12 órától rendezik a városi sportcsarnokban.

2017. február 22., szerda

Kiütötték az udvarhelyi kézilabdás fogát Tordán

Rangadót rendeztek az ifjúsági 1-es kézilabda-bajnokság F csoportjának 10. fordulójában, vasárnap délben az éllovas Tordai Potaissa a második helyezett Székelyudvarhelyi ISK-KC csapatát fogadta.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!