Eljátszották négypontos előnyüket

Fotó: Boda L. Gergely

Kétszer ötperces hosszabbításra volt szükség, hogy eldőljön a továbbjutó kiléte a Bukaresti Steaua és a Maros Kosárlabda Klub kedd esti összecsapásán a Románia-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján. Jobban összpontosítva a végjátékban a Steaua végül hazai pályán legyőzte a vásárhelyieket.

Horváth Bálint Ottó

2014. október 01., 11:402014. október 01., 11:40

2014. október 01., 12:212014. október 01., 12:21

Nem tudta megőrizni négypontos előnyét a Masor KK a Románia-kupa nyolcaddöntőjében, így a Bukaresti Steaua jutott tovább. Nagyon szoros volt az összecsapás első negyede, fej-fej mellett haladt a két együttes. Hárompontosokkal kezdődött a második felvonás, amelynek nagy részében a vásárhelyieknél volt az előny, de a Steaua kiegyenlített, és szünetben szintén döntetlen volt az állás (34–34). A második negyed után egyértelművé vált, hogy sokkal színvonalasabb meccset játszanak, mint a péntek esti első mérkőzésen. Sokkal pontosabban engedték el félkörön kívüli dobásokat, mint a ligeti Sportcsarnokban.

Jobban indított szünet után Srecsko Sekulovics gárdája, az első percekben tizenkét pontos előnyt dolgoztak ki a vásárhelyi kosarasok, ellenben a hazaiak sorra hibázták el dobásaikat és egyszer sem találtak be. A negyed végéig folyamatosan faragtak hátrányukból a fővárosiak, sőt át is vették a vezetést, de Edi Szinadinovics utolsó másodpercekben szerzett kosarával kétpontos vásárhelyi előnnyel vágtak neki a negyedik felvonásnak. Támadásaikat sorra puskázták el a vendégek, egy perccel a vége előtt ledolgozta négypontos hátrányát a Steaua, és beállította az első meccs végeredményét (68–64).

Következhetett az ötperces ráadás, amelyben folyamatosan kettő és négy pont között ingadozott a különbség a két csapat között, és akárcsak az utolsó játékrész végén, ezúttal is a Maros KK vezette az utolsó támadást, de nem tudták végleg eldönteni az összecsapást, egyenlővel végződött az első hosszabbítás is. Ezzel újabb ötperces ráadásra volt szükség. Jobban összpontosítottak a hazai játékosok a második felvonásban, a vásárhelyiek pedig sokat hibáztak, végül nyolcpontos különbséggel nyert a Steaua, és továbbjutott a negyeddöntőbe.

Veresége ellenére, továbbra is maradt esélye a Maros KK-nak bekerülni a legjobb nyolc együttes közé a Románia-kupában, a hivatásos szövetség szabályai szerint ugyanis a nyolcaddöntőből továbbjutó hat csapat mellé adódik a tavalyi győztes Energia Rovinari és a legkisebb pontkülönbséggel vesztes gárda is ebben a szakaszban. Hétvégén kezdetét veszi a kosárlabda-bajnokság 2014–2015-ös kiírása, a nyitófordulóban a Maros KK szombaton 18 órától fogadja a Medgyesi Gaz Metant a ligeti Sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda, Románia-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó, Bukarest, Mihai Viteazu sportterem:
Bukaresti Steaua CSM Eximbank–Maros Kosárlabda Klub 86–78 (19:19:15:15, 17:19, 17:11, 7:7, 11:7)
Steaua: Barac 24 pont (1x3), Nicoară 22 (1x3), Ikonics 15 (3x3), Emis 13, Watson 9, Paul 3.
Maros KK: Ivanovics 20 (2x3), Szinadinovics 15 (3x3), Peciukas 13 pont (2x3), Barro 13, Ceskovic 7 (1x3), Polyák 6, Căpuşan 2, Corpodean 2.
Vezették: Laurentiu Grigoraş (Buzău), Alin Faur (Temesvár), Dragoş Stan (Bukarest).