Értékes győzelem Kolozsváron

Fotó: Haáz Vince

Szünet utáni kiváló játékával a Marosvásárhelyi Sirius KK fontos győzelmet aratott idegenben a Kolozsvári Universitatea második számú csapata ellen a női kosárlabda 1. liga 9. fordulójából előrehozott mérkőzésen. Ezzel biztossá vált, hogy a vásárhelyi együttes megnyerte az A csoportot.

Horváth Bálint Ottó

2016. február 14., 11:442016. február 14., 11:44

2016. február 14., 11:482016. február 14., 11:48

Nehezen kezdte a találkozót a Sirius, így a kolozsváriak gyorsan elhúztak, és a második negyed elején már húsz ponttal vezettek. Ezután javítottak játékukon a vásárhelyiek, és elkezdték a félzárkózást. A harmadik negyedben mindkét csapatnak nagyon jól működött a támadó játéka, a Sirius tovább csökkentette hátrányát. Nagyszerűen kezdték az utolsó játékrészt Steff Zakariás tanítványai, akik hatékonyan védekeztek, és megfordították az eredményt. A negyed közepére tízpontos előnyt dolgoztak ki, amelyből a végére hetet sikerült megtartaniuk.

A Sirius legeredményesebb játékosai a szezon közben csatlakozott Mészáros Kata (24 pont, 6 lepattanó), Alina Pop (18 pont, 7 lepattanó, 5 kosárpassz), Janina Simioncă (16 pont, 9 lepattanó, 5 kosárpassz) és Gál Emese (12 pont, 9 lepattanó) voltak. A Sirius játékosainak 50 százalékos volt a hatékonyságuk a kétpontosoknál, kilenc hárompontost dobtak, emellett nagyon sok lepattanót szereztek.

„Ez a győzelem számít a legértékesebbnek, hiszen Kolozsvár az idegenlégiósokat leszámítva az élvonalbeli csapatával játszott. A hazaiaknál tíz olyan játékos volt a pályán, akik a Nemzeti Ligában szerepelnek, nálunk pedig négyen vannak, akik korábban az élvonalban játszottak” – mondta Kiss István, a Sirius KK elnöke.

Győzelmének köszönhetően a vásárhelyi együttes megnyerte az 1. liga A csoportját az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül. Az alapszakaszból hátramaradt két mérkőzésén a Sirius február 27-én hazai pályán az Aradi ICIM II.-vel játszik, és március 20-án Nagyváradon vendégszerepel.

Női kosárlabda 1. liga, A csoport, alapszakasz, 9. forduló:
Kolozsvári Universitatea II.–Marosvásárhelyi Sirius KK 78–85 (26–14, 14–19, 26–29, 12–23)
A Sirius KK pontszerzői: Mészáros 24, Pop 18 (2x3), Simioncă 16 (2x3), Gál 12 (4x3), Bartha 7, Radu 6, Parajdi 2. Játszott még: Gombos, Pálfi, Imreh, Feiseș, Gherendi, Ivácson

6. Temesvári Danzio II.    1/6    8
* Gyulafehérvári CSU II.: -1 ponttal büntetve (szövetségi döntés).

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Vereség az utolsó hazai meccsen

Nagyon gyenge játékkal a Marosvásárhelyi Sirius KK vereséggel zárta utolsó hazai mérkőzését a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában: az alsóház 4. fordulójában nagy arányban kikapott az Aradi ICIM-től a ligeti Sportcsarnokban.

2017. március 09., csütörtök

Félgőzzel is nyert a Sepsi SIC

A Kolozsvári U és a CSM Târgoviște legyőzése után egy könnyebb mérkőzés várt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapatára a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 6. játéknapján. A zöld-fehérek szerdán este a Szatmárnémeti VSK-t verték meg.

2017. március 07., kedd

Két ellenfelet legyőztek a gyergyói kosárlabdázó fiúk

Gyergyószentmiklóson rendezték a hétvégén a 13 év alatti fiúk országos kosárlabda-bajnokságának az egyik elődöntő tornáját.

2017. március 06., hétfő

Ötödszörre is legyőzte Jászvásár csapatát a Sirius

Szoros mérkőzésen otthon tartotta mindkét pontot a Marosvásárhelyi Sirius KK a Jászvásári Politehnicával szemben, a női kosárlabda Nemzeti Liga alsóházi középszakaszának 3. fordulójában.

2017. március 05., vasárnap

Nem bírt moldvai ellenfelével a VSK Csíkszereda

Nagyarányú, 35 pontos vereséget szenvedett hazai pályán a VSK Csíkszereda vasárnap délután a Jászvásári Poli együttesétől a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban.

Szünet után fordított és nyert a Maros KK

Győzelemmel kezdte menetelését a Marosvásárhelyi Maros KK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában, az alsóház 1. fordulójában nyolc ponttal felülmúlta a SCM U Craiovát a Dzsungelben.

2017. március 02., csütörtök

Cornel Lungu lemondott, új elnöke van a Maros KK-nak

Rendkívüli ülést hívott össze a Maros KK alapító tagjaiból álló tanács. A gyűlésen Cornel Lungu benyújtotta lemondását az elnöki tisztségből, amelyet a vezetőtanács el is fogadott. Ugyanakkor egy új elnöknek szavaztak bizalmat, Kibédi Zoltán személyében.

2017. február 27., hétfő

Folytatódik a Sepsi SIC győzelmi sorozata

A Brassói Olimpia otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 3. játéknapján.

2017. február 26., vasárnap

Vereséggel kezdte a középdöntőt a VSK

Tizenkét pontos vereséget szenvedett vasárnap délután a VSK Csíkszereda a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokság középdöntőjének nyitómérkőzésén. A Bukaresti Știința 67–55-re győzött az Erőss Zsolt Arénában.

Felzárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak

Második mérkőzését is elveszítette a Marosvásárhelyi Sirius KK az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakaszának alsóházában, hazai pályán két ponttal alulmaradt a CSBT Alexandriával szemben.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!