Fölényes győzelemmel kezdte az elődöntőt a Maros KK

Fotó: Boda L. Gergely

Kiváló játékával a Maros Kosárlabda Klub tizenkilenc pontos győzelmet aratott a Bukaresti Steaua otthonában a férfi kosárlabda Nemzeti Liga elődöntőjének első mérkőzésén.

Horváth Bálint Ottó

2016. május 04., 23:522016. május 04., 23:52

2016. május 05., 09:152016. május 05., 09:15

A középszakasz-győztes fővárosiak és az ötödik helyen végzett vásárhelyiek találkoztak szerdán a bukaresti Sportcsarnokban. Az előző idényben szintén az elődöntőben csaptak össze, akkor a Maros KK két igegenbeli és egy hazai győzelemmel, 3–0-s összesítéssel bejutott a döntőbe.

Mohammed nélkül lépett pályára a Maros KK, a ghánai-amerikai játékos bár elkezdte az edzéseket, még nem épült fel teljesen a Craiova elleni harmadik negyeddöntős találkozón elszenvedett sérüléséből. Visszatért viszont Polyák László, akinél korábban azt hitték, hogy sérülése miatt számára befejeződött a szezon.

Nehezen lendültek bele a játékba a csapatok, az elején sok támadást elhibáztak. Ezután a Maros KK hamar felvette a mérkőzés iramát, és a nyitónegyed második felében Barro remek palánk alatti játékával tizenhárom ponttal elhúzott. A második negyed első perceiben kissé visszaesett a vásárhelyiek teljesítménye, így a Steaua fokozatosan csökkentette hátrányát. Szorosabb volt ez a játékrész, azonban a Maros KK magabiztosan tartotta, sőt a szünet előtt növelte előnyét, és tizennégy pontos vezetéssel vonult az öltözőbe.

Fordulás után megváltozott a játék képe, a vásárhelyiek rengeteg pontatlanságot követtek el. A fővárosiak sokkal jobban játszottak, és kiegyenlítettek, azonban a Maros KK a negyed végén hárompontos előnyre tett szert.

A befejező játékrész elején szorosan alakult az eredmény, majd a vásárhelyiek Martinics és Gajovics távoli dobásaival tizenöt ponttal elhúztak. Mindvégéig nagyszerűen játszottak a Tigrisek, és hárompontosokkal fölényes győzelmet arattak, így a Szászgáspár Barnabás és a George Trif által irányított csapat megszerezte a vezetést a fővárosiak elleni, három nyert mérkőzésig tartó párharcban.

A két együttes pénteken 18 órától ismét találkozik Bukarestben a második mérkőzésen, míg a harmadik összecsapást jövő szerdán játsszák Marosvásárhelyen. A másik elődöntő első mérkőzésén a hazai pályán játszó Nagyváradi MSK egy ponttal, 72–71-re legyőzte a Kolozsvári U-BT-t, és előnybe került a pénteki, második összecsapás előtt, amelyet szintén Nagyváradon rendeznek.

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés, bukaresti Sportcsarnok, 1000 néző:
Bukaresti Steaua–Maros Kosárlabda Klub 71–90 (14–27, 19–20, 26–15, 12–28)
Steaua: Troupe 18 (4x3), Marinovics 10 (2x3), Amis 10, Barac 10, Cooper 8, Malesevics 7 (2x3), Nicoară 4, Paul 4. Játszott még: B. Popa.
Maros KK: Martinics 21 (5x3), Gajovics 20 (4x3), Barro 19, Jurevicius 9 (2x3), Pustahvar 8 (1x3), Lázár 6, Frasenyuk 5 (1x3), Polyák 2, Játszott még: Scott.
Vezették: Marius Ciulin (Konstanca), Bogdan Podar (Kolozsvár), Costin Bogdanescu (Bukarest).

A másik elődöntőben:
Nagyváradi MSK–Kolozsvári U-BT 72–71 (21–23, 15–14, 19–21, 17–13)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Vereség az utolsó hazai meccsen

Nagyon gyenge játékkal a Marosvásárhelyi Sirius KK vereséggel zárta utolsó hazai mérkőzését a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában: az alsóház 4. fordulójában nagy arányban kikapott az Aradi ICIM-től a ligeti Sportcsarnokban.

2017. március 09., csütörtök

Félgőzzel is nyert a Sepsi SIC

A Kolozsvári U és a CSM Târgoviște legyőzése után egy könnyebb mérkőzés várt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapatára a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 6. játéknapján. A zöld-fehérek szerdán este a Szatmárnémeti VSK-t verték meg.

2017. március 07., kedd

Két ellenfelet legyőztek a gyergyói kosárlabdázó fiúk

Gyergyószentmiklóson rendezték a hétvégén a 13 év alatti fiúk országos kosárlabda-bajnokságának az egyik elődöntő tornáját.

2017. március 06., hétfő

Ötödszörre is legyőzte Jászvásár csapatát a Sirius

Szoros mérkőzésen otthon tartotta mindkét pontot a Marosvásárhelyi Sirius KK a Jászvásári Politehnicával szemben, a női kosárlabda Nemzeti Liga alsóházi középszakaszának 3. fordulójában.

2017. március 05., vasárnap

Nem bírt moldvai ellenfelével a VSK Csíkszereda

Nagyarányú, 35 pontos vereséget szenvedett hazai pályán a VSK Csíkszereda vasárnap délután a Jászvásári Poli együttesétől a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban.

Szünet után fordított és nyert a Maros KK

Győzelemmel kezdte menetelését a Marosvásárhelyi Maros KK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában, az alsóház 1. fordulójában nyolc ponttal felülmúlta a SCM U Craiovát a Dzsungelben.

2017. március 02., csütörtök

Cornel Lungu lemondott, új elnöke van a Maros KK-nak

Rendkívüli ülést hívott össze a Maros KK alapító tagjaiból álló tanács. A gyűlésen Cornel Lungu benyújtotta lemondását az elnöki tisztségből, amelyet a vezetőtanács el is fogadott. Ugyanakkor egy új elnöknek szavaztak bizalmat, Kibédi Zoltán személyében.

2017. február 27., hétfő

Folytatódik a Sepsi SIC győzelmi sorozata

A Brassói Olimpia otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 3. játéknapján.

2017. február 26., vasárnap

Vereséggel kezdte a középdöntőt a VSK

Tizenkét pontos vereséget szenvedett vasárnap délután a VSK Csíkszereda a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokság középdöntőjének nyitómérkőzésén. A Bukaresti Știința 67–55-re győzött az Erőss Zsolt Arénában.

Felzárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak

Második mérkőzését is elveszítette a Marosvásárhelyi Sirius KK az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakaszának alsóházában, hazai pályán két ponttal alulmaradt a CSBT Alexandriával szemben.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!