Győzelemmel búcsúztak az Európa-kupától

Utolsó mérkőzésén megszerezte első győzelmét a Marosvásárhelyi Maros KK a férfi kosárlabda FIBA Európa Kupa K csoportjának 6. fordulójában: hazai pályán végig vezetve felülmúlta a svéd Södertalje Kings csapatát, ennek ellenére maradt az utolsó helyen.

Horváth Bálint Ottó

2017. január 26., 12:302017. január 26., 12:30

2017. január 26., 12:522017. január 26., 12:52

A tét nélküli mérkőzés miatt a megszokottnál kevesebb marosvásárhelyi szurkoló látogatott ki szerdán este a ligeti Sportcsarnokba, a lelátókon nagyjából ezer néző foglalt helyet. Jól kezdett a marosvásárhelyi együttes – amelynél hiányzott Alhaji Mohammed, játszott viszont a visszatérő Alin Borșa – a szorosabb első percek után átvette az irányítást, és a nyitónegyed végére 12 pontos előnyt dolgozott ki.

Kiegyenlített volt a játék a folytatásban, és továbbra is hatékonyan játszott a Maros KK, így szünetig megtartotta fölényes előnyét. Fordulás után tovább nőtt a különbség, rövid ideig 19 ponttal is vezettek a Tigirsek, azonban a harmadik negyed végén a svédek megkezdték a felzárkózást. A végjátékra 2 pontra csökkent a Maros KK előnye, de az utolsó percekben eredményesen játszottak a vásárhelyiek, ezzel végül 7 ponttal nyertek.

A legeredményesebb hazai játékosok Goran Martinics (23 pont, 10 kosárpassz) és Goran Gajovics (19 pont, 7 lepattanó) voltak. Magabiztos győzelmének ellenére a Maros KK maradt a csoport utolsó helyén, mivel a szintén egy győzelemmel zárt svéd együttes otthon húsz ponttal nyert, így jobban állt az egymás elleni eredmények tekintetében. A csoportot a francia Elan Chalon nyerte (öt győzelem, egy vereség), amely bár szintén szerdán 92–80-ra kikapott idegenben a Gazianteptől, azonban korábban a törökök elleni 19 pontos hazai sikerével megőrizte első, továbbjutást jelentő helyét, de a Gaziantep legjobb csoportmásodikként szintén továbbjutott.

A Maros KK számára szombaton 17 órától hazai pályán következik a sereghajtó Nagybányai Olimpic elleni bajnoki mérkőzés a Nemzeti Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Mestermérleg

Szászgáspár Barnabás, Maros KK, vezetőedző. „Nehéz időszakon vagyunk túl, a temesvári nagyarányú vereség után megtaláltuk a megfelelő ritmust, és jól játszottunk. Örvendek, hogy győzelemmel búcsúztunk a sorozattól, sokat tanultunk ebből a hat kemény mérkőzésből.”

Vedran Bosnic, Södertalje, vezetőedző. „Az első negyedben vesztettük el a meccset. A második félidőben, de főleg a végén feljavult a játékunk, sikerült felzárkóznunk, és megpróbáltunk nyerni, azonban már nem tudtunk fordítani.”

Kolozsvár is csoportutolsó

A Kolozsvári U-BT szerdán este 74–65-es különbséggel alulmaradt a cseh Pardubice otthonában az Európa Kupa O csoportjának 6. fordulójában (amelyben a francia Pau Orthez legyőzte a kiesett Alba Fehérvárt, és megszerezte az első helyet), így az utolsó helyen végzett, mivel ellenfele azonos pontszámmal, de jobb egymás elleni eredménnyel megelőzte.

Az Európa Kupában folytatja Nagyvárad

A Bajnokok Ligája B csoportjának 14., zárófordulójában Velencében kedden este elszenvedett 89–78-es veresége miatt a Nagyváradi VSK nem jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba, de a francia Le Mans Sarthe, az olasz Velence, a török Pinar Karsiyaka, az orosz Avtodor Szaratov, az izraeli Maccabi Rison mögötti 6. helyével az Európa Kupa nyolcaddöntőjében folytatja európai szereplését.

Férfi kosárlabda, FIBA Európa Kupa, K csoport, 4. forduló, szerda, Marosvásárhely, ligeti Sportcsarnok, 1000 néző:
Marosvásárhelyi Maros KK–Södertalje Kings 84–77 (26–14, 20–20, 17–21, 21–22).
Maros KK: Martinics 23 (1x3), Gajovics 19, Dapa 11 (3x3), Andrei 9 (3x3), Borșa 6, Lázár 6, Sánta 4, Popescu 3 (1x3), Cioacătă 3 (1x3), Kalve. Vezetőedző: Szászgáspár Barnabás.
Kings: Lindström 23 (5x3), Massamba 14, Spires 9, Ramstedt 8, Kurbas 8, Johnson 6, Bizaca 4, Sjolin 3, Lejanmeiers 2, Petersen. Vezetőedző: Vedran Bosnics.
Vezették: Nikolaosz Szamosz (Görögország), Ivan Milicevics (Bosznia-Hercegovina), Antonisz Demetriu (Ciprus).

Vereség az utolsó hazai meccsen

Nagyon gyenge játékkal a Marosvásárhelyi Sirius KK vereséggel zárta utolsó hazai mérkőzését a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában: az alsóház 4. fordulójában nagy arányban kikapott az Aradi ICIM-től a ligeti Sportcsarnokban.

Félgőzzel is nyert a Sepsi SIC

A Kolozsvári U és a CSM Târgoviște legyőzése után egy könnyebb mérkőzés várt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapatára a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 6. játéknapján. A zöld-fehérek szerdán este a Szatmárnémeti VSK-t verték meg.

Két ellenfelet legyőztek a gyergyói kosárlabdázó fiúk

Gyergyószentmiklóson rendezték a hétvégén a 13 év alatti fiúk országos kosárlabda-bajnokságának az egyik elődöntő tornáját.

Ötödszörre is legyőzte Jászvásár csapatát a Sirius

Szoros mérkőzésen otthon tartotta mindkét pontot a Marosvásárhelyi Sirius KK a Jászvásári Politehnicával szemben, a női kosárlabda Nemzeti Liga alsóházi középszakaszának 3. fordulójában.

Nem bírt moldvai ellenfelével a VSK Csíkszereda

Nagyarányú, 35 pontos vereséget szenvedett hazai pályán a VSK Csíkszereda vasárnap délután a Jászvásári Poli együttesétől a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban.

Szünet után fordított és nyert a Maros KK

Győzelemmel kezdte menetelését a Marosvásárhelyi Maros KK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában, az alsóház 1. fordulójában nyolc ponttal felülmúlta a SCM U Craiovát a Dzsungelben.

2017. március 02., csütörtök

Cornel Lungu lemondott, új elnöke van a Maros KK-nak

Rendkívüli ülést hívott össze a Maros KK alapító tagjaiból álló tanács. A gyűlésen Cornel Lungu benyújtotta lemondását az elnöki tisztségből, amelyet a vezetőtanács el is fogadott. Ugyanakkor egy új elnöknek szavaztak bizalmat, Kibédi Zoltán személyében.

2017. február 27., hétfő

Folytatódik a Sepsi SIC győzelmi sorozata

A Brassói Olimpia otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 3. játéknapján.

2017. február 26., vasárnap

Vereséggel kezdte a középdöntőt a VSK

Tizenkét pontos vereséget szenvedett vasárnap délután a VSK Csíkszereda a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokság középdöntőjének nyitómérkőzésén. A Bukaresti Știința 67–55-re győzött az Erőss Zsolt Arénában.

Felzárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak

Második mérkőzését is elveszítette a Marosvásárhelyi Sirius KK az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakaszának alsóházában, hazai pályán két ponttal alulmaradt a CSBT Alexandriával szemben.