Jól jött a győzelem

Fotó: Boda L. Gergely

Elsősorban a találkozó harmadik negyedében nyújtott nagyszerű teljesítményének köszönhetően nagyon fontos győzelmet ünnepelhetett a Maros Kosárlabda Klub a BCM U Piteşti otthonában a férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójának zárómérkőzésén.

Horváth Bálint Ottó

2015. január 26., 00:132015. január 26., 00:13

2015. január 26., 10:122015. január 26., 10:12

Vasárnap este rendezték az összecsapást a piteşti-i Trivale Sportcsarnokban, ahová nagyon sokan kilátogattak, hogy megtekintsék a forduló utolsó találkozóját. A vásárhelyiek feledtetni szerették volna az elmúlt játéknapon mutatott gyenge játékukat – kikaptak Craiován, a pontvadászat 11. helyén álló ellenfelüktől.

Villámrajtot vettek a hazaiak a mérkőzés elején és sikeres hárompontos dobásaikkal hat perc játék után már tíz ponttal vezettek (18–8). Ezután több változtatást eszközölt a csapat felállásán a Maros KK mestere, és a román állampolgárságú játékosok segítségét igénybe véve a második negyed közepén a vásárhelyiek kiegyenlítettek. Gyorsan érkezett a válasz a túloldalról, és Piteşti ismét jelentős előnyt dolgozott ki.

Jobban alakult a játékrész vége a vendégeknek, Gajovics és Adamovics nem hagyták büntetlenül a hazaiak védekezésben elkövetett hibáit, szünetben pedig két ponttal (41–39) bizonyult jobbnak a Srecko Szekulovics által irányított együttes. Fordulás után következett a Maros KK elképesztő teljesítménye a harmadik negyedben.

A találkozó kezdetével ellentétben ezt a játékrészt minden szempontból a vásárhelyiek uralták. Hét triplát jegyeztek ebben a periódusban, ezáltal az utolsó tíz perc előtt 72–53-as vezetésre tettek szert. Kényelmes előnyből várhatta a zárónegyedet a Maros KK, azonban nem lehetett biztos a győzelemben. Látszott a játékosok fáradtsága, hiszen öten közülük majdnem az egész mérkőzésen a pályán voltak (Adamovics, Dykes, Ivanovics, Barro, Gajovics).

Fokozatosan csökkentette lemaradását a BCM U, és négy perccel a vége előtt hat pontra felzárkózott (70–76).  Ivanovics a legjobb pillanatban szerzett hárompontosával nyugodtabb végjátékot biztosított  csapatának, Piteşti az utolsó másodpercekig küzdött, azonban semmi esélye nem volt utolérni ellenfelét.

Végül a Maros KK hét ponttal nyert (akárcsak Piteşti az őszi mérkőzésen), ezzel megszerezte hetedik győzelmét a bajnokságban, és továbbra is a nyolcadik helyet foglalja el a tabellán, azonban a mögötte elhelyezkedő, az EuroChallenge Kupában még érdekelt Zsilvásárhelyi Energia egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. Három nehéz kiszállás után a következő fordulóban újra hazai közönség előtt játszik a Maros KK, szombaton a Temesvári KK-t fogadja.

Férfi kosárlabda-bajnokság, Nemzeti Liga, 16. forduló, Trivale Sportcsarnok, Piteşti, 500 néző:
BCM U Piteşti–Maros Kosárlabda Klub 82–89 (22–15, 17–26, 14–31, 29–17)
BCM U: Sutalo 21 (3x3), Milosevics 19, Ross 13 (1x3), Djapa 13 (1x3), Kovacs 9 (2x3), Fraseniuc 4, Marics 3 (1x3)
Maros KK: Adamovics 23 (3x3), Ivanovics 16 (3x3), Dykes 16, Gajovics 12 (4x3), Barro 10, Peciukas 4, Lázár 4, Polyák 2, Căpuşan 2
Vezették: Alexandru Olaru (Bukarest), Fabiana Martinescu (Nagyszeben), Bertalan István (Kolozsvár)