Legjobb négy között a Maros KK

Fotó: Haáz Vince

Bejutott a férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjébe a Maros Kosárlabda Klub, miután a negyeddöntő harmadik, hazai mérkőzésén is legyőzte a Kolozsvári U BT-t, így összesítésben 3–0-val lépett tovább.

Horváth Bálint Ottó

2015. április 19., 11:242015. április 19., 11:24

2015. április 19., 12:072015. április 19., 12:07

Telt ház és fantasztikus hangulat várta a csapatokat a negyeddöntő harmadik, marosvásárhelyi összecsapásán, amelyen a hazai gárda egy újabb sikerrel bebiztosíthatta helyét a legjobb négy között, Kolozsvárnak pedig mindenképpen győznie kellett, hogy a negyedik mérkőzésre mentse a párharcot.

A találkozó elején a vásárhelyi együttes magához ragadta az irányítást, de a nyitónegyed első nyolc percében többször felváltva vezettek a csapatok, majd a játékrész végén Gajovics, Dykes és Peciukas hárompontosaival a Maros KK nyolcpontos előnyt dolgozott ki. Gajovics remek játékával tovább nőtt a különbség a második negyedben, amelyben tizennyolccal is vezetett a Maros KK, azonban a szünet előtti percekben Kolozsvár javított teljesítményén, így kilenc pontra felzárkózott.

Jobban kezdett pihenő után Prakuraitis legénysége, viszont ezután a vendégek zsinórban tizenhárom kosarat szereztek, ennek köszönhetően kiegyenlítettek. Ivanovics vezetésével hamar visszavette a vezetést a Maros KK, és a harmadik negyed végén 70–59 volt az állás. A zárónegyed első felében tizennyolc pontos előnyre tett szert a vásárhelyi együttes, a mérkőzés utolsó öt percében pedig megtartotta fölényes vezetését, és magabiztos győzelmet aratott, ezzel a majdnem kétezer vásárhelyi szurkoló elkezdhette az ünneplést.

Goran Gajovics volt a Maros KK, egyben a találkozó legeredményesebb játékosa 25 ponttal és 8 lepattanóval, őt Ivan Ivanovics követte 22 ponttal, és szintén 8 lepattanóval, Kolozsvártól Darius Hargrove emelkedett ki 18 ponttal.

Összesítésben 3–0-val jutott be a bajnokság legjobb négy csapata közé a vásárhelyi együttes, így sorozatban harmadik éve játszhat elődöntőt. Ellenfele a Bukaresti Steaua lesz, amely ugyancsak három mérkőzésen diadalmaskodott a tavalyi döntős Nagyváradi VSK fölött. A másik elődöntőben a Temesvári KK-t négy meccsen kiejtő címvédő Asesoft Ploieşti a Zsilvásárhelyi Energiával csap össze, amely három összecsapáson búcsúztatta a BCM U Piteşti-et.

Férfi kosárlabda-bajnokság, Nemzeti Liga, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés, ligeti Sportcsarnok, 2000 néző:
Maros Kosárlabda Klub–Kolozsvári U BT 94–76 (25–17, 26–25, 19–17, 24–17)
Maros KK: Gajovics 25 (3x3), Ivanovics 22 (1x3), Peciukas 15 (2x3), Dykes 15 (2x3), Adamovics 10, Barro 7.
U BT: Hargrove 18, Barnette 12, Millage 11 (1x3), Lalovics 9 (1x3), Silvasan 8 (2x3), Jones 6, Turner 5 (1x3), Mandache 5 (1x3), Jucan 2.
Vezették: Alexandru Olaru (Bukarest), Fabiana Martinescu (Nagyszeben), Ciprian Ciocan (Kolozsvár)
Továbbjutott a Maros KK 3-0-s összesítéssel.

BCM U Piteşti–Zsilvásárhelyi Energia 85–86 (24:14, 24:19, 15:29, 22:24) – 3. mérkőzés, szerdán játszották. Továbbjutott a Zsilvásárhelyi Energia 3–0-s összesítéssel.

Temesvári KK–Asesoft Ploieşti 63–70 (8:20, 21:14, 23:21, 11:15) és 72–80 (21–22, 12–21, 18–16, 21–21) – 3., és 4. mérkőzés, csütörtökön és pénteken játszották. Továbbjutott az Asesoft Ploieşti 3–1-s összesítéssel.

Nagyváradi VSK–Bukaresti Steaua 86–91 (24–19, 27–21, 13–24, 22–27) – szombaton játszották. Továbbjutott a Bukaresti Steaua 3–0-ás összesítéssel.

Vereség az utolsó hazai meccsen

Nagyon gyenge játékkal a Marosvásárhelyi Sirius KK vereséggel zárta utolsó hazai mérkőzését a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában: az alsóház 4. fordulójában nagy arányban kikapott az Aradi ICIM-től a ligeti Sportcsarnokban.

Félgőzzel is nyert a Sepsi SIC

A Kolozsvári U és a CSM Târgoviște legyőzése után egy könnyebb mérkőzés várt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapatára a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 6. játéknapján. A zöld-fehérek szerdán este a Szatmárnémeti VSK-t verték meg.

Két ellenfelet legyőztek a gyergyói kosárlabdázó fiúk

Gyergyószentmiklóson rendezték a hétvégén a 13 év alatti fiúk országos kosárlabda-bajnokságának az egyik elődöntő tornáját.

Ötödszörre is legyőzte Jászvásár csapatát a Sirius

Szoros mérkőzésen otthon tartotta mindkét pontot a Marosvásárhelyi Sirius KK a Jászvásári Politehnicával szemben, a női kosárlabda Nemzeti Liga alsóházi középszakaszának 3. fordulójában.

Nem bírt moldvai ellenfelével a VSK Csíkszereda

Nagyarányú, 35 pontos vereséget szenvedett hazai pályán a VSK Csíkszereda vasárnap délután a Jászvásári Poli együttesétől a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban.

Szünet után fordított és nyert a Maros KK

Győzelemmel kezdte menetelését a Marosvásárhelyi Maros KK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában, az alsóház 1. fordulójában nyolc ponttal felülmúlta a SCM U Craiovát a Dzsungelben.

2017. március 02., csütörtök

Cornel Lungu lemondott, új elnöke van a Maros KK-nak

Rendkívüli ülést hívott össze a Maros KK alapító tagjaiból álló tanács. A gyűlésen Cornel Lungu benyújtotta lemondását az elnöki tisztségből, amelyet a vezetőtanács el is fogadott. Ugyanakkor egy új elnöknek szavaztak bizalmat, Kibédi Zoltán személyében.

2017. február 27., hétfő

Folytatódik a Sepsi SIC győzelmi sorozata

A Brassói Olimpia otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 3. játéknapján.

2017. február 26., vasárnap

Vereséggel kezdte a középdöntőt a VSK

Tizenkét pontos vereséget szenvedett vasárnap délután a VSK Csíkszereda a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokság középdöntőjének nyitómérkőzésén. A Bukaresti Știința 67–55-re győzött az Erőss Zsolt Arénában.

Felzárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak

Második mérkőzését is elveszítette a Marosvásárhelyi Sirius KK az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakaszának alsóházában, hazai pályán két ponttal alulmaradt a CSBT Alexandriával szemben.