Maros KK: negyedik hely az alapszakaszban

Fotó: Boda L. Gergely

Vereséggel zárta a férfi kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszát a Maros Kosárlabda Klub. A 22. forduló szombati játéknapján nyolc ponttal maradt alul a Kolozsvári U-BT pályáján. Ezzel Audrius Prakuraitis együttese visszacsúszott a ranglistán, és a negyedik helyen végzett.

Horváth Bálint Ottó

2016. február 14., 11:042016. február 14., 11:04

2016. február 14., 11:082016. február 14., 11:08

A mérkőzés előtt a két együttes a tabellán azonos mutatókkal (14 győzelem, 7 vereség) rendelkezett, és az alapszakasz-győztes Nagyváradi MSK mögött a második helyért küzdöttek. A zsúfolásig megtelt Horia Demian Sportcsarnokban megrendezett találkozót a hazaiak kezdték jobban, majd fokozatosan feljavult a Maros KK teljesítménye. Mohammed nagyszerű játékával, illetve a kiváló védekezéssel a vásárhelyi együttes átvette az irányítást, és a második negyedben tizennégy ponttal elhúzott. Szünetig összekapták magukat a kolozsváriak, és csökkentették hátrányukat.

Térfélcsere után folytatódott a vendégek eredménytelen játéka, így Kolozsvár remek sorozatával, és Adamovics pontjaival hamar kiegyenlített. Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a harmadik játékrész végére az U-BT ötpontos előnyre tett szert. Az utolsó negyedben megpróbált felállni a Maros KK, azonban véndéglátója nem engedte ki kezéből az előnyt, és nyolc ponttal győzött, ezzel visszavágott az egypontos marosvásárhelyi vereségért.

A Maros KK legeredményesebb játékosa Mohammed volt 31 ponttal és öt lepattanóval: az amerikai-ghánai az első-két negyedben zseniálisan játszott, azonban a meccs második részében jelentősen visszaesett a teljesítménye. A vásárhelyieknél továbbá Pustahvar 13, Martinics 11 pontot szerzett, míg a sérülése után visszatérő Polyák László négy befejező passzt adott. A hazaiaknál Adamovics (18 pont, 7 befejező passz, 5 lepattanó), Dykes (14 pont, 7 lepattanó) és Pasalics (14 pont, 7 befejező passz) voltak a húzóemberek.

A kolozsvári kudarccal a Maros KK két helyet visszacsúszott a tabellán (megelőzte az U-BT és a Steaua), így tizennégy győzelemmel és nyolc vereséggel a SCM U Craiovával azonos pontszámmal a negyedik helyen fejezte be az alapszakaszt.

A bajnokságban következik a középszakasz, amelyben a csapatok magukkal viszik az alapszakaszban szerzett eredményeiket. Két csoportban (A és B) zajlanak tovább a küzdelmek, az első hat helyezett (Nagyváradi MSK, Kolozsvári U-BT, Bukaresti Steaua, Maros KK, SCM U Craiova, Nagyszebeni Atlassib) tíz fordulóban, oda-visszavágó rendszerben küzd a legjobb pozíciókért. A 7–12. helyezetteknek szintén tíz fordulót rendeznek, innen a két legjobb még bekerül a felsőházi rájátszásba, a két utolsó pedig búcsúzik a Nemzeti Ligától.

A középszakasz a következő hétvégén kezdődik, az A csoportban a Maros KK idegenben játszik a Bukaresti Steauával. További mérkőzések: Nagyszebeni Atlassib–Nagyváradi MSK, SCM U Craiova–Kolozsvári U-BT.

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 22., utolsó forduló, Kolozsvár, Horia Demian Sportcsarnok, 2850 néző:
Kolozsvári U-BT–Maros Kosárlabda Klub 80–72 (20–23, 14–18, 25–13, 21–18)
U-BT: Adamovics 18 (2x3), Pasalics 14 (4x3), Dykes 14, Török 9 (1x3), Jorovics 9 (1x3), Kalnicsenko 7 (1x3), Zigeranovics 7, Jucan 2. Játszott még: Baciu, Kuti. Edző: Marcel Ţenter
Maros KK: Mohammed 31 (4x3), Pustahvar 13 (3x3), Martinics 11 (3x3), Gajovics 7, Barro 6, Jurevicius 2, Lázár 2. Játszott még: Polyák, Frasenyuk. Edző: Audrius Prakuraitis
Vezették: Alexandru Olaru (Bukarest), Sorin Drugău (Brassó), Dragoş Stan (Bukarest)