Nagyszerű bajnoki kezdés

Fotó: Haáz Vince

A Maros Kosárlabda Klub magabiztos játékkal az elejétől a végéig vezetve 96:65 arányban legyőzte a Medgyesi Gaz Metant vasárnap este a ligeti Sportcsarnokban a férfi kosárlabda Nemzeti Liga nyitófordulójában.

Horváth Bálint Ottó

2015. október 05., 01:212015. október 05., 01:21

2015. október 05., 09:352015. október 05., 09:35

A Maros KK az Ivanovics, Polyák, Jurevicius, Barro, Kemp felállással kezdte a mérkőzést. Medgyes csapatánál az első perctől pályán volt a litván Peciukas, aki nyáron a vásárhelyiektől igazolt, őt tapssal köszöntötték a hazai szurkolók. Alig kezdődött el a találkozó, az időmérő berendezés meghibásodása miatt fél perc után máris félbe kellett szakítani, és tíz percen keresztül állt a játék.

Az újrakezdést követően akárcsak a Nagszeben elleni hazai kupameccsen, ezúttal is kiválóan játszott a Maros KK a nyitónegyedben, így gyorsan elhúzott ellenfelétől. Hatékonyak voltak a támadások, a hárompontos dobások többsége a gyűrűben landolt, remek volt a védekezés, így tíz perc játék után a Maros KK huszonegy ponttal vezetett.

A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, bár a hazaiaknál megjelentek a pontatlanságok, magabiztosan tartották előnyüket. Kissé feljavult a Gaz Metan teljesítménye, azonban nem tudott faragni hátrányából. A zárónegyedben ismét nagyszerűen, az első játékrészhez hasonló fölényben kosarazott a vásárhelyi együttes, és tovább növelte előnyét, végül harmincegy ponttal nyert.

A következő fordulóban ennél sokkal nehezebb feladat vár a Maros KK-ra: pénteken annak a  Bukaresti Dinamónak az otthonában játszik, amely szombaton nagy meglepetésre győzött Kolozsváron.

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:
Audrius Prakuraitis, a Maros KK vezetőedzője: „Nagyon jól játszottunk az első tíz percben, azután könnyen vettük a mérkőzést. Jobbak voltunk Medgyesnél, azonban néhány dolog nem tetszett a játékunkban. A hét elejétől a Dinamo elleni találkozóra összpontosítunk”.
Ivan Ivanovics, a Maros KK csapatkapitánya: „Nagyon jól felkészültünk, mindenki a legjobbját nyújtotta a meccsen. A rövid ünneplés után kezdődik a gyakorlás a Dinamo elleni mérkőzésre. Sok sikert kívánok Medgyesnek ebben a bajnokságban.”
Mihai Popa, a Gaz Metan vezetőedzője: „Gratulálok a marosvásárhelyi csapat teljesítményéhez. Mi egyelőre nem tudunk felemelkedni erre a szintre, még sokat kell dolgoznunk, és javítanunk a játékunkon”.

Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, nyitóforduló, ligeti Sportcsarnok, 1500 néző:
Maros Kosárlabda Klub–Medgyesi Gaz Metan 96–65 (25–4, 18–21, 23–20, 30–20)
Maros KK: Ivanovics 16 (2x3), Barro 15, Gajovics 15 (2x3), Martinics 12 (1x3), Kemp 12 (1x3), Jurevicius 11 (1x3), Polyák 9, Frasenyuk 4, Jakab 2, Barabási, Rasty, Ţibârnă
Gaz Metan: Pustahvar 17 (4x3), Grabauskas 14, Navickas 10 (2x2), Peciukas 9 (1x3), Horia 6, Tiscsenko 4, Costa 3 (1x3), Gavrilă 2, Nikolics, Dan
Vezették: Marius Ciulin (Konstanca), Beretalan István (Kolozsvár), Alin Dragoş (Nagybánya)