Ötödik meccsükön is vereséget szenvedtek a Tigrisek

Fotó: FIBA.COM

Ahogyan arra számítani lehetett, nem volt esélye a Marosvásárhelyi Maros KK-nak a török Gaziantep Basketbol elleni kiszállásán, és ismét nagyarányú vereséget szenvedett a férfi kosárlabda FIBA Európa Kupa K csoportjának 5. fordulójában.

Horváth Bálint Ottó

2017. január 19., 09:252017. január 19., 09:25

2017. január 19., 11:432017. január 19., 11:43

Akárcsak az előző két idegenbeli mérkőzésén, az európai kupasorozatban, ezen az összecsapáson is többen hiányoztak a Maros KK keretéből: Goran Martinics és Alin Borșa kisebb sérülésekkel küszködnek, míg a térdproblémái miatt kezelés alatt álló Lázár László bár elutazott a csapattal, nem lépett pályára.

Az elejétől nagy hátrány, sikeres távoli dobások

A szerda esti mérkőzés elején szorosabb kezdés után fokozatosan húzott el a csoportmásodik török együttes, és a nyitónegyedben 13 pontos előnyt alakított ki. Ezután továbbra is nagy fölényben és eredményesen játszottak a hazaiak, majd szünet előtt a Maros KK több sikeresen befejezett támadásával a második játékrész pontegyenlőséggel zárult.

Térfélcsere után az első negyedhez hasonlóan ismét belelendült a játékba a Gaziantep, így a harmadik negyedet 26 pontos vezetéssel fejezte be. A hátralevő időben a vásárhelyiek kissé csökkentettek a különbségen, és megnyerték az utolsó negyedet, azonban nem tudták elkerülni, hogy az ellenfél elérje a 100 pontos határt.

Hosszú idő után ismét Alhaji Mohammed volt a Maros KK – amelynél nagyon gyenge volt a védekezés, de ezúttal a nagyarányú vereség ellenére átlagon felül sikerültek a távoli dobások – legeredményesebb játékosa 23 ponttal és 4 lepattanóval, őt Daniel Popescu követte 14 ponttal és 5 lepattanóval, mellettük még négyen iratkoztak fel a pontszerzők listájára.

Rangadó Temesváron az 1–6. helyekért

Ötödik csoportbeli vereségét követően a Maros KK jövő szerdán zárja szereplését az Európa Kupában, amikor hazai pályán a harmadik helyezett svéd Södertaljét fogadja – amely a csoport másik mérkőzésén 74–45-re kikapott Franciaországban a listavezető Elan Chalontól – és amennyiben több mint húsz ponttal sikerül győznie, elkerülheti az utolsó helyet. Addig viszont hétvégén kiemelten fontos összecsapás vár a vásárhelyiekre a bajnokságban, ugyanis a 17. fordulóban vasárnap 20 órától a Temesvári KK otthonában játszanak.

Férfi kosárlabda, FIBA Európa Kupa, K csoport, 5. forduló, szerda, Gaziantep, Sahinbej Karatas Sportcsarnok, 300 néző:
Gaziantep Basketbol–Marosvásárhelyi Maros KK 100–79 (33–20, 18–18, 32–19, 17–22)
Gaziantep: Denmon 26 (6x3), Jefferson 17 (1x3), Ruzic 12 (2x3), Balazic 11 (2x3), Cherry 9 (1x3), Sungur 6 (2x3), Erol 6 (1x3), Erjuz 5 (1x3), Ozkanli. Vezetőedző: Vezetőedző: Sztefanosz Dedasz.
Maros KK: Mohammed 23 (3x3), Popescu 14 (4x3), Gajovic 12 (1x3), Andrei 11 (3x3), Dapa 10 (1x3), Kalve 9 (1x3), Sánta, Cioacătă, Engi-Rosenfeld. Vezetőedző: Szászgáspár Barnabás.
Vezették: Manuel Mazzoni (Olaszország), Szergej Mihajlov (Oroszország), Ivan Milicevic (Bosznia-Hercegovina).

Vereség az utolsó hazai meccsen

Nagyon gyenge játékkal a Marosvásárhelyi Sirius KK vereséggel zárta utolsó hazai mérkőzését a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában: az alsóház 4. fordulójában nagy arányban kikapott az Aradi ICIM-től a ligeti Sportcsarnokban.

Félgőzzel is nyert a Sepsi SIC

A Kolozsvári U és a CSM Târgoviște legyőzése után egy könnyebb mérkőzés várt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapatára a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 6. játéknapján. A zöld-fehérek szerdán este a Szatmárnémeti VSK-t verték meg.

Két ellenfelet legyőztek a gyergyói kosárlabdázó fiúk

Gyergyószentmiklóson rendezték a hétvégén a 13 év alatti fiúk országos kosárlabda-bajnokságának az egyik elődöntő tornáját.

Ötödszörre is legyőzte Jászvásár csapatát a Sirius

Szoros mérkőzésen otthon tartotta mindkét pontot a Marosvásárhelyi Sirius KK a Jászvásári Politehnicával szemben, a női kosárlabda Nemzeti Liga alsóházi középszakaszának 3. fordulójában.

Nem bírt moldvai ellenfelével a VSK Csíkszereda

Nagyarányú, 35 pontos vereséget szenvedett hazai pályán a VSK Csíkszereda vasárnap délután a Jászvásári Poli együttesétől a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban.

Szünet után fordított és nyert a Maros KK

Győzelemmel kezdte menetelését a Marosvásárhelyi Maros KK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában, az alsóház 1. fordulójában nyolc ponttal felülmúlta a SCM U Craiovát a Dzsungelben.

2017. március 02., csütörtök

Cornel Lungu lemondott, új elnöke van a Maros KK-nak

Rendkívüli ülést hívott össze a Maros KK alapító tagjaiból álló tanács. A gyűlésen Cornel Lungu benyújtotta lemondását az elnöki tisztségből, amelyet a vezetőtanács el is fogadott. Ugyanakkor egy új elnöknek szavaztak bizalmat, Kibédi Zoltán személyében.

2017. február 27., hétfő

Folytatódik a Sepsi SIC győzelmi sorozata

A Brassói Olimpia otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 3. játéknapján.

2017. február 26., vasárnap

Vereséggel kezdte a középdöntőt a VSK

Tizenkét pontos vereséget szenvedett vasárnap délután a VSK Csíkszereda a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokság középdöntőjének nyitómérkőzésén. A Bukaresti Știința 67–55-re győzött az Erőss Zsolt Arénában.

Felzárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak

Második mérkőzését is elveszítette a Marosvásárhelyi Sirius KK az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakaszának alsóházában, hazai pályán két ponttal alulmaradt a CSBT Alexandriával szemben.