Robog a Sepsi SIC, megnyerte a szomszéd várak csatáját

Fotó: Sánta Imre

Eddigi mindössze egy mérkőzést veszített el a bajnokságban a sepsiszentgyörgyi női kosárlabda-csapat. Legutóbb is nagy diadalt aratott az őt üldöző Brassói Olimpia vendégeként. A találkozó részletes beszámolójából kiderül, hogy a háromszéki együttesnek a hullámzó teljesítménye ellenére is sikerült a meccs végén jobban koncentrálnia, és megszerezni mindkét pontot. Ezzel pedig biztossá vált, hogy a Sepsi SIC megnyerte az alapszakaszt.

Sánta Imre

2017. január 23., 16:052017. január 23., 16:05

2017. január 23., 22:432017. január 23., 22:43

Mint arról korábban beszámoltunk, szoros mérkőzésen aratott fontos győzelmet szombaton este a bajnoki listavezető Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a második helyezett Brassói Olimpia otthonában a női kosárlabda bajnokság alapszakaszának 16. fordulójában. Igazi rangadóhoz méltó kiélezett küzdelem jellemezte a találkozót, amelynek végén a tapasztaltabb háromszéki együttes hagyhatta el győztesen a pályát.

Határozottan kezdett a Sepsi SIC, és mindjárt a mérkőzés elején magához ragadta az irányítást. Gödri-Părău egy hárompontossal nyitott, amire a túloldalon Pesovics még válaszolt, de ekkor Marshall ismét távolról talált a gyűrűbe, és ezzel már négy ponttal vezetett a címvédő (2–6). A hazaiak igyekeztek tartani a lépést, de a negyed felénél Marshall és Jeffery tovább növelte a zöld-fehérek előnyét (8–16). Ezt követően Houser és Higgins révén a brassói csapat felzárkózott ugyan három pontra (13–16), viszont ekkor Thompson és Jeffery lendültek játékba, és eredményes játékuk jelentős előnyhöz juttatta a vendégeket (14–22).

A második negyedet is Zoran Mikes tanítványai kezdték jobban: Jeffery közelről és távolról is betalált a gyűrűbe, így tovább nőtt az előnyük (14–27). Időkérés után a hazai csapat a rendkívül eredményesen játszó Houser vezényletével átmenetileg csökkentett ezen a különbségen (20–28), de Pfirman és Marshall azonnal válaszoltak (20–32). A folytatásban a két csapat felváltva gyűjtögette a pontokat, amiből a brassói együttes jött ki jobban, hiszen – főleg Houser pontos távoli dobásainak köszönhetően – döntetlenre mentették a negyedet, így a nagyszünet előtt maradt a nyolcpontos különbség (29–37).

Szünetről visszatérve a hazaiak állva hagyták a címvédőt, Webb és Houser révén két perc alatt hátrányukból hét pontot gyorsan le is faragtak (36–37). Ekkor Zoran Mikes időt kért, és sikerült is rendet teremtenie tanítványai fejében, ugyanis ezután a zöld-fehérek lepték meg ellenfelüket. Egymást követően Thompson, Marshall és Jeffery is eredményes volt, így ismét hét pontra nőtt az előny (36–43), amely azonban gyorsan elolvadt, hiszen a mérkőzés ezen szakaszában Houser megállíthatatlannak bizonyult, és a hazai csapat átvette a vezetést (47–45). Ekkor a bajnokcsapat játékosai is felébredtek, és egy 9–0-s sorozattal visszaállították a hétpontos különbséget (47–54). Houser még egyszer megrázta magát, de a játékrészt Gödri-Părău hárompontosa zárta (49–57).

Az utolsó negyedet a hazaiak kezdték jobban, és fel is zárkóztak egy pontra (56–57). Nem váratott magára Zorán Mikes tanítványainak válasza sem, akik Jeffery és Thompson révén voltak eredményesek (56–61), majd Gödri-Părău és Marshall tovább növelték előnyüket (58–66). Öt perccel a mérkőzés vége előtt már kilenc ponttal vezetett a Sepsi SIC (61–70), viszont a végjáték így is izgalmasan alakult. A hazaiak kihasználva a zöld-fehérek sorozatos hibáit, utolsó erejükkel még felzárkóztak egy pontra (71–72), de végül Marshall állította be a végeredményt: 71–74.

Hullámzó teljesítménnyel győzött tehát a bajnoki címvédő Sepsi SIC, és ezzel a sikerrel a hátralevő két forduló eredményeitől függetlenül a háromszéki együttes a bajnoki tabella élén zárja majd az alapszakasz küzdelmeit. Eddig mindössze egy meccset veszített el a Sepsi SIC, a pontvadászat 2. fordulójában a CSM Târgoviște vendégeként maradt alul 49–36 arányban.

A következő játéknapon a zöld-fehérek hazai pályán fogadják a Jászvásári Politehnica csapatát. A mérkőzést január 28-án, szombat rendezik a Szabó Kati Sportcsarnokban. Jövő szerdán 18.30-tól a Galaci Phoenix otthonában zárja az alapszakaszt a szentgyörgyi együttes.

Női kosárlabda nemzeti liga, 16. forduló, Brassó, Dumitru Popescu Colibași Sportcsarnok, 1200 néző:
Brassói Olimpia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 71–74 (14–22, 15–15, 20–20, 22–17),
Olimpia: Pesovics 11 (1x3), Webb 14 (2x3), Crăciun 4, Houser 34 (4x3), Higgins 7, Ghizila, Ferariu, Ardelean 1, Brezoi, Al Ash Hab, Chiș, Haas. Edző: Dan Calancea.
Sepsi SIC: Jeffery 21 (3x3), Thompson 8, Marshall 26 (1x3), Gödri-Părău 14 (4x3), Huţanu 1, Kilin, Taranek, Kokovay, Harris 2, Lazăr, Pfirman 4, Stoenescu. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Alin Faur, Dragoș Nicolae, Alexandra Stan.