Várható nagyarányú vereség a bajnoktól

Fotó: Boda L. Gergely

Huszonhét pontos vereséget szenvedett a Marosvásárhelyi Nova Vita a női kosárlabda-bajnokság 7. fordulójának szombati játéknapján a CSM Târgovişte együttesétől a ligeti Sportcsarnokban.

Horváth Bálint Ottó

2014. október 26., 01:242014. október 26., 01:24

2014. október 26., 11:162014. október 26., 11:16

Ahogy arra számítani lehetett, színvonalas játékot mutatott és magabiztosan győzőt az elmúlt bajnoki idény győztese marosvásárhelyi vendégjátéka során. Tulajdonképpen már szünet előtt eldöntötték a mérkőzést a Dâmbovița megyeiek, amikor huszonnégy ponttal vezettek. Borzalmasan kezdte az összecsapást a Nova Vita, mindössze kilenc pontot szerzett az első negyedben. Semmi sem változott a folytatásban, a vendégek pazar játékának köszönhetően rohamosan nőtt a különbség.

Térfélcsere után Târgovişte ugyanott folytatta remek szereplését, ahol az első két negyedben abbahagyta, Ionel Brustur tanítványai pedig folyamatos hibáik miatt nem találtak semmilyen ellenszert a bajnok játékára, így az utolsó negyed előtt negyvenkét pontos vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Pihentette kulcsembereiket a mérkőzés utolsó öt percében a CSM Târgoviște, ennek köszönhetően a Nova Vita valamelyest faragott hátrányából, azonban a kiütéses vereséget nem tudta elkerülni.

Ezen a találkozón is meglátszott, hogy a vásárhelyiek egyelőre semmiképp nem tudják felvenni a harcot az élcsapatokkal szemben (korábban Sepsiszentgyörgy is nagyarányú győzelemmel távozott Marosvásárhelyről), azonban a hozzájuk hasonló erőnlétű együttesek elleni mérkőzéseken mindenképpen van keresnivalójuk, és az eddig mutatottak alapján vélhetően nem lesz gond a felsőházi rájátszásba kerülni.

Eddigi hét mérkőzéséből négyet megnyert a vásárhelyi együttes, ezzel pedig a hetedik pozíciót foglalja el a tabellán. A következő játéknapon november 1-jén a Temesvári Danzio otthonába látogat a Nova Vita.

Női kosárlabda-bajnokság, Nemzeti Liga, 7. forduló, ligeti Sportcsarnok, 100 néző:
Marosvásárhelyi Nova Vita–CSM Târgovişte 67–94 (9:24, 18:27, 13:31, 27:12)
Nova Vita: Young 23 pont (1x3), Thompson 17, Roudebush 9 (1x3), Adams 8 (2x3), Montgomery 4, Chelariu 2, Grossnickle 2, Bartha 2.
CSM: Givens 26 pont (1x3), Coker 16, Poole 14, Whittington 10, Dinca 9 (3x3), Green 7 (1x3), Stoenescu 4, Kirberg 2, Usurelu 2, Alecu 2, Watson 2.
Vezették: Csender Mónika (Temesvár), Alexandra Dinca (Bukarest).

13.  Bukaresti Rapid                            1/6        8
14.  SCM Craiova                                0/7        7.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Vereség az utolsó hazai meccsen

Nagyon gyenge játékkal a Marosvásárhelyi Sirius KK vereséggel zárta utolsó hazai mérkőzését a női kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában: az alsóház 4. fordulójában nagy arányban kikapott az Aradi ICIM-től a ligeti Sportcsarnokban.

2017. március 09., csütörtök

Félgőzzel is nyert a Sepsi SIC

A Kolozsvári U és a CSM Târgoviște legyőzése után egy könnyebb mérkőzés várt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC csapatára a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 6. játéknapján. A zöld-fehérek szerdán este a Szatmárnémeti VSK-t verték meg.

2017. március 07., kedd

Két ellenfelet legyőztek a gyergyói kosárlabdázó fiúk

Gyergyószentmiklóson rendezték a hétvégén a 13 év alatti fiúk országos kosárlabda-bajnokságának az egyik elődöntő tornáját.

2017. március 06., hétfő

Ötödszörre is legyőzte Jászvásár csapatát a Sirius

Szoros mérkőzésen otthon tartotta mindkét pontot a Marosvásárhelyi Sirius KK a Jászvásári Politehnicával szemben, a női kosárlabda Nemzeti Liga alsóházi középszakaszának 3. fordulójában.

2017. március 05., vasárnap

Nem bírt moldvai ellenfelével a VSK Csíkszereda

Nagyarányú, 35 pontos vereséget szenvedett hazai pályán a VSK Csíkszereda vasárnap délután a Jászvásári Poli együttesétől a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban.

Szünet után fordított és nyert a Maros KK

Győzelemmel kezdte menetelését a Marosvásárhelyi Maros KK a férfi kosárlabda Nemzeti Liga középszakaszában, az alsóház 1. fordulójában nyolc ponttal felülmúlta a SCM U Craiovát a Dzsungelben.

2017. március 02., csütörtök

Cornel Lungu lemondott, új elnöke van a Maros KK-nak

Rendkívüli ülést hívott össze a Maros KK alapító tagjaiból álló tanács. A gyűlésen Cornel Lungu benyújtotta lemondását az elnöki tisztségből, amelyet a vezetőtanács el is fogadott. Ugyanakkor egy új elnöknek szavaztak bizalmat, Kibédi Zoltán személyében.

2017. február 27., hétfő

Folytatódik a Sepsi SIC győzelmi sorozata

A Brassói Olimpia otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a női kosárlabda bajnokság második szakaszának 3. játéknapján.

2017. február 26., vasárnap

Vereséggel kezdte a középdöntőt a VSK

Tizenkét pontos vereséget szenvedett vasárnap délután a VSK Csíkszereda a román másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokság középdöntőjének nyitómérkőzésén. A Bukaresti Știința 67–55-re győzött az Erőss Zsolt Arénában.

Felzárkóztak, de egyenlíteni nem tudtak

Második mérkőzését is elveszítette a Marosvásárhelyi Sirius KK az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság középszakaszának alsóházában, hazai pályán két ponttal alulmaradt a CSBT Alexandriával szemben.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!