A hosszabbításban mentette döntetlenre meccsét az ASA

Fotó: Boda L. Gergely

Pontosztozkodással végződött a Marosvásárhelyi ASA és a FC Viitorul mérkőzése a labdarúgó 1. liga 18. fordulójában. Ionuț Balaur a találkozó hosszabbításában talált be a tengerparti csapat hálójába, ezzel kijavította hibáját (öngólt fejelt az első félidőben).

Pál Gábor

2015. november 22., 22:042015. november 22., 22:04

2015. november 23., 10:362015. november 23., 10:36

Kolozsváron rendezték a bajnoki forduló kisebbik rangadóját vasárnap este, mivel a Sziget utcai stadion még nem rendelkezik az új szabályoknak megfelelő tűzbiztonsági engedéllyel. A Cluj Arénára esett az ASA választása, így a kincses városban bonyolította le a meccset a vásárhelyi együttes. Ingyenes buszjáratokat indított a klub a bérlettel rendelkező szurkolói számára, és körülbelül kétszázan kísérték el a csapatot, hogy a helyszínről buzdítsák kedvenceiket.

Már a 12. percben megszerezte a vezetést az ASA: egy szabadrúgást végzett el Pablo Brandan, beadásánál nem ért senki a játékszerhez, ami a földre pattanva a kapu bal felső sarkában landolt. Eléggé kiegyenlített mérkőzést hozott az összecsapás, a Viitorul a 36. percben egyenlített is: Benzar beadásánál Ionuț Balaur rosszul ért labdába, és befejelte a saját kapujába. Egy kicsit lankadt csak a vásárhelyiek figyelme, a védők közül kiugró horvát középpályás, Adnan Aganovics futhatott kapussal szembe – de még az is belefért, hogy egy lövő csellel elfektesse a hátrafutó Ivan Gonzalezt –, Stăncioiu mellett a hálóba gurított, ezzel megszerezte a vezetést a vendégeknek.

Próbált egyenlíteni az ASA, és a 80. percben be is talált, de a bukaresti játékvezető, Radu Petrescu érvénytelenített egy szabályosnak tűnő gólt, mivel úgy látta, hogy a felugró Ramiro Costa szabálytalankodott a kapussal szemben. A mérkőzés hosszabbításában jött a csattanó, az öngólt fejelő Balaur a vendégek kapujába is betalált, ezzel döntetlenre mentette a meccset.

Jól jött az egy pont a Maros mentieknek, ugyanis a CSU Craiova győzött Chiajnán, és utolérte az ASA-t. Szombaton 18 órától Temesváron lesz jelenése a vásárhelyieknek, a Poli fogadja őket.

Labdarúgás, 1. liga,18. forduló, Cluj Arena:
Marosvásárhelyi ASA–FC Viitorul 2–2 (1–1)
gólszerzők: Brandan (12.), Balaur (90+2.), illetve Balaur (36., öngól), Aganovics (65.)
ASA: Stăncioiu – Velayos, Ivan Gonzalez, Balaur, Balics – Gorobsov, G. Mureşan (Voiculeț, 69.), Brandan – Jazvics (Axente, 78.), Ramiro Costa, Romario Kortzorg (Hanca, 66.). Edző: Cristiano Bergodi.
Viitorul: Râmniceanu – Benzar, K. Boli, Mitrea, Cr. Ganea – V. Achim (Nedelcu, 66.), I. Filip, Aganovics – NicoIiţă, Cernat (Ianis Hagi, 78.), Chiţu (R. Marin, a szünetben). Edző: Gheorghe Hagi.
Vezették: Radu Petrescu (Bukarest), Radu Adrian Ghinguleac (Bukarest), Ovidiu Artene (Vaslui)