Alsógáldra kerültek a pontok

Fotó: Barabás Ákos

A labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának első fordulójában, szombaton délután a Fehér megyei Alsógáldi Industria együttesét fogadta a Székelyudvarhelyi FC. A hazaiak két védelmi rövidzárlatát könyörtelenül kihasználták a vendégek.

Zátyi Tibor

2015. augusztus 30., 14:572015. augusztus 30., 14:57

2015. augusztus 30., 16:142015. augusztus 30., 16:14

A sétatéri stadionban közel hétszáz szurkoló volt kíváncsi a Székelyudvarhelyi FC első hazai találkozójára. A meleg, napsütéses időben a házigazda narancs-fekete felszerelésben lépett pályára, míg a vendégek kék-sárgában. Az első percekben látszott az SZFC-s játékosokon, hogy többen első harmadosztályos mérkőzésükön lépnek pályára, néhol bizonytalanok voltak, erre pedig jól ráérzett Alsógáld, a nyolcadik percben Bodea révén hatalmas helyzetet hagyott ki, a támadó közelről a kapu mellé fejelt. Aztán öt perc múlva zörrent is a háló, az SZFC térfelén történt labdaszerzés után Câmpean ugrott ki a bal szélen, majd bevezette a labdát a tizenhatosba, és Bálint Botond mellett a hálóba lőtt. A házigazda Demény Norbert szabadrúgásával válaszolt, de a löketet fogta a vendégek kapusa, majd Gergely Tibor ugrott ki a jobb szélen, de lövése fölé ment. Fél óra játék után talpra ugrottak a nézők, hiszen a korábban Péter Mózes helyébe beállt Tamás Előd centerezésére érkezett középen Cătălin Doltea, és a hálóba talált. Az öröm nem tartott sokáig, egy nagy védelmi hiba révén szinte rögtön visszaszerezte a vezetést az Industria, Berki Alex és Bálint nem értette meg egymást, érkezett Cernea, és a hálóba lőtt. A szünetig Dolteának akadt még két kisebb helyzete, de újabb gólt nem tudott szerezni.

A második játékrész Gergely kapáslövésével folytatódott, majd Bálint Bodeával szemben mutatott nagy védésével tartotta játékban csapatát. Előnyét tartandó csak a védelemmel volt elfoglalva Alsógáld, hiába szorult be szinte a tizenhatosára, jól tömörült, így a házigazdának nem nagyon adódott lehetősége. A következő időszakban csak sárga lapokat és cseréket lehetett feljegyezni. A hajrára felpörgött az SZFC, de Simon Norbert lövését szenzációsan védte az Industria kapusa, majd Tamás Előd helyzeténél is a helyén volt. A mérkőzés Frenţiu ordító ziccerével ért véget, nyolc méterről, senkitől sem zavartatva csúnyán fölé lőtt, de ez már nem számított, hiszen csapata 2–1-re nyert. A nézők a lefújást követően sportszerűen megtapsolták a csapatokat.

„Igazságosabb lett volna a döntetlen, de látszik, hogy még tapasztalatlanok vagyunk. Ez már nem a megyei szint, itt kőkeményen kell harcolni minden labdáért. A küzdeni akarásunkkal nem volt gond, de gyerekes hibákat követtünk el, innen jöttek is a gólok. A következő találkozónkra önbizalmat kell gyűjtenünk” – értékelt Botorok János edző.

Hargita megye másik képviselője, az FK Csíkszereda is vereséggel kezdett, a Nagyváradi Luceafărul vendégeként 3–0-ra kapott ki. Jövő szombaton az SZFC Zilahra látogat, a csíkiak pedig Almásbalázsfalvát fogadják.

3. Liga, 5. csoport, 1. forduló: Székelyudvarhelyi FCAlsógáldi Industria 12 (12); gólszerzők: Cătălin Doltea (30.), illetve Alin Câmpean (13.), Andrei Cernea (32.). SZFC: Bálint Botond – Péter Mózes (Tamás Előd, 28.), Rózsa Árpád, Demény Norbert, Berki Alex – Gál Csaba, Bálint Rajmond (Kis Zsolt, 71.) – Cătălin Doltea, Bálint Róbert, Simon Arnold (Simon Norbert, 81.), Gergely Tibor (Szőcs László, 57.).

További eredmények: Nagyváradi Luceafărul–FK Csíkszereda 3–0 (1–0), Szászrégeni Avântul–Zilahi FC 2–0 (1–0), Nemeszsuki Unirea–Radnóti SK 2–1 (1–0), Almásbalázsfalvi Luceafărul–Máramarosszigeti VSK 2–4 (1–0), Dési Unirea–Kolozsvári Sănătatea 2–4 (1–2), Lénárdfalvi SF–Fugyivásárhelyi SK 1–0 (1–0).