Axente góljával nyert a Gaz Metan az ASA ellen

Fotó: Facebook.com/ASA Tirgu Mures

Vereséggel kezdte a bajnokságot az átalakult Marosvásárhelyi ASA: a labdarúgó 1. Liga nyitófordulójának szombati játéknapján 2–1-re kikapott az újonc Medgyesi Gaz Metan otthonában.

Horváth Bálint Ottó

2016. július 24., 09:392016. július 24., 09:39

2016. július 24., 14:292016. július 24., 14:29

A csapatátalakításon túl még nehezebb helyzetben várta az idényt a csődvédelem alatt levő marosvásárhelyi együttes, hiszen pénzügyi szabálytalanságok miatt az Országos Licencadó Bizottság májusi döntésének értelmében mínusz hat ponttal kezdte a bajnokságot.

Szokatlan, teljesen világoszöld szerelésben lépett pályára Medgyesen a Dario Bonetti által irányított ASA, a kezdő csapatban több fiatal, illetve tapasztalt játékos mellett egyetlen idegenlégiós, a francia csatár, Florent Andre kapott helyet.

A mérkőzés elejétől enyhe mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, akik veszélytelen távoli lövésekkel kísérleteztek, míg az ASA játékosai hamar elveszítették a labdát. Félórához közeledve a marosvásárhelyiek tizenhatosán belül Robert Candrea összefejelt Iulian Cristeával, Alexandru Tudor játékvezető pedig büntetőt ítélt, amelyet Llulaku végzett el: elsőre Stăncioiu védett, de az ismétlésnél az albán támadó már betalált, és vezetéshez jutatta a Gaz Metant.

Szünet előtt az ASA ifjúsági csapatából felkerült Candrea kijavította hibáját, és szöglet után senkitől sem zavartatva közelről lőtt a kapuba, ezzel kiegyenlített, egyben megszerezte első gólját az élvonalban.

Pihenő után két cserét hajtottak végre a vásárhelyiek: a gólszerző Candreát Hamed váltotta, illetve pályára lépett Benjamin Kuku. A második játékrész elején továbbra is a Gaz Metan irányított, azonban a legnagyobb helyzetet az ASA hagyta ki, az alig 17 éves Yasin Hamed – aki a neve ellenére román állampolgár – kapásból fölé lőtt.

Egy óra játékot követően eldőlt a találkozó: Eric de Oliveira bal oldali szabadrúgása után Susnjar fejesét Stăncioiu még a felső lécre mentette, de a kipattanót az ASA előző szezonbeli csatára, Mircea Axente befejelte. A folytatásban megpróbált támadásokat indítani a marosvásárhelyi csapat, és a hosszabbításban kihagyta egyenlítési lehetőségét, amikor Zicu szabadrúgásból a kapufát találta el.
Medgyes egy év után győzelemmel tért vissza az 1. Ligába, az ASA pedig vereségével mínusz hat ponttal marad, és nehéz dolga lesz mihamarabb ledolgozni ezt a hátrányát. A következő fordulóban a marosvásárhelyiek ismét idegenben, augusztus 1-jén, hétfőn 18.30-tól a szintén vereséggel kezdő CS U Craiova ellen játszanak.

Nem szabad összehasonlítani a két csapatot

Pénteken sajtótájékoztatót tartott a marosvásárhelyi klub, amelyen Daniel Stanciu sportigazgató az ASA jelenlegi helyzetéről beszélt. Kijelentette, a csődvédelemmel a nulláról kellett kezdeniük az építkezést, és nem szabad összehasonlítani a mostani csapatot azzal, amely az utóbbi két évben jelentős eredményeket ért el.

Elmondása szerint hat-hét tapasztalt játékossal és mellettük fiatalokkal nem lehet ütőképes együttest kialakítani, éppen ezért lehetőséget szeretnének adni a Maros megyei labdarúgóknak, két kivétellel a fiatalok Marosvásárhely körzetéből származnak. Stanciu elmondta, a keretet még nem véglegesítették, ugyanis szerdáig még leigazolnak főleg külföldi játékosokat. Szerinte hamarosan, a negyedik, ötödik fordulóig kialakul a keret, és összerázódik a csapat, azonban a hat pontos levonással nagyon nehéz dolguk van a szezonkezdeten.