Csendőrök vigyáztak a rangadón

Fotó: Gligor Róbert László

A Maros megyei labdarúgó 5. liga középcsoportjának múlt hétvégi 2. fordulójában a tavalyi bajnok Balavásár az újonc Harasztkereket fogadta, és egy góllal alulmaradtak a hazaiak.

Horváth Bálint Ottó

Gligor Róbert László

2016. szeptember 21., 13:162016. szeptember 21., 13:16

2016. szeptember 21., 13:292016. szeptember 21., 13:29

A megyei szakszövetség kockázatosnak minősítette a rangadót, ezért csendőrségi alakulatot kért a mérkőzésre, ami mélyen felháborította a hazaiakat. Ez és a derbi tétje rányomta bélyegét a hangulatra, amit csak tetőzött, hogy mindkét csapat folyamatosan bírálta a játékvezetők döntéseit.

Mindezek ellenére jó iramú meccset láthatott a közönség, a vendégek már az első percekben veszélyesek voltak Șerban lövésével, míg a túloldalon három hazai játékos rontott el egy sima ziccert.

A helyzetek felváltva alakultak ki, a harasztkerekiek Fülöp és Ormenișan, a balavásáriak Didi és Musta révén hibáztak. Aztán a 22. percben a vendégek megszerezték a vezetést Fülöp révén, akit nem tudtak megállítani a védők (0–1), majd egy védelmi hibát kihasználva a hazaiak a 26. percben kiegyenlítettek Totó révén (1–1).

Ezután helyzetek sora maradt ki, a vendégcsapatnál Bodó, Ormenișan, Dobrican, a hazaiaktól Totó pontatlankodott a kapu előtt, de a szünet előtt Harasztkerék előnyt szerzett, Șerban beadását Ormenișan vágta a léc alá (1–2).

Térfélcsere után ugyanolyan kemény küzdelem zajlott, mint az első félidőben, gólt ismét a vendégek lőttek, a 62. percben Szőke beadását Bodó küldte a hálóba (1–3). A 72. percben a hazai csapat faragott a hátrányból, a frissen beállt Csíki vette el a labdát a tétovázó védőktől és belőtte (2–3). Az utolsó húsz perc izgalmas játékot hozott, többnyire a vendégek voltak veszélyesebbek, de a balavásári kapus Józsa lövését a felső léc segítségével hárította, majd Ormenișan és Duka lövését is kivédte.

Maros megyei labdarúgó 5. liga, középcsoport, 2. forduló:
Balavásári Atletico–Harasztekereki Farel 2–3 (1–2)
Gólszerzők: Totó (26.), Csíki (72.), illetve Fülöp (22.), Ormenișan (42.), Bodó (61.)
Balavásár: Balea, Komporály (Vaschi, 59.), Didi, Máté, Koncz, Pál I. (Dézsi N., 46.), Totó, Musta (Mátéfi, 80.), Șamșudean, Pál II., Dézsi Zs.
Harasztkerék:
Bálint, Kuti, Józsa, Pintilia (Buksa, 77.), Veres, Szőke, Fülöp, Bodó, Ormenișan (Kodó, 90+5.), Șerban (Duka, 67.), Dobrican
Sárga lapok:
Didi, Totó, Musta, Dézsi N., illetve Fülöp, Duka
Piros lap: Dézsi N. (Balavásár)
Vezették: Aurel Strete, David Oliviu, Vlad Avadanei.

Maros megyei labdarúgó-bajnokságok, eredmények

Egy csapattal kevesebb maradt a Maros megyei labdarúgó 4. ligában, miután Mezőméhes úgy döntött, kiszáll a bajnokságból, így hétvégén ellenfele, a Marosvásárhelyi Gaz Metan nem lépett pályára. A folytatásban minden fordulóban egy csapat szabadnapos lesz. A 4. forduló mérkőzései után már csak egy együttes maradt százszázalékos, méghozzá a Nyárádszeredában győztes, 12 pontos Marosoroszfalu, amelyet a 10 pontos Erdőszentgyörgy és a Marosvásárhelyi Juvenes követnek. Utóbbi két együttes ebben a fordulóban éppen egymás ellen játszottak, a találkozó 2–2-es döntetlennel ért véget.