Csíki továbbjutás a Románia-kupában

Fotó: Kristó Róbert

Győzelemmel mutatkozott be a 2014/15-ös idényben az FK Csíkszereda. Az Ilyés Róbert által felkészített együttes szerdán, július 16-án este hazai pályán 4–0-ra nyert a Papolci FC ellen ellen a labdarúgó Románia-kupa első megyék közötti szakaszán.

Dobos László

2014. július 16., 21:272014. július 16., 21:27

2014. július 17., 07:542014. július 17., 07:54

Késve érkezett meg Csíkszeredába a háromszéki együttes, a tavaly 3. Ligában szereplő csapat játékosai három személygépkocsival utaztak Hargita megyébe, nyolcan hamarabb, öten pedig később jutottak el a stadionhoz, így a találkozó a tervezett 17.30 óra helyett csupán 17.45-kor kezdődhetett el.

Az első félidő enyhe csíki fölényben zajlott, a hazaiak több, a vendégek viszont veszélyesebb helyzeteket alakítottak ki. A 23. percben Gliga tiszta helyzetben kapott labdát a 16-oson belül, és közelről legyőzte a papolci kapust (1–0). A háromszékiek legnagyobb helyzetét a 38. percben Căpățână hagyta ki, amikor mintegy 25 méterről elvégzett szabadrúgása a csíkiak felső kapufájáról pattant vissza.

A második félidő teljes csíki fölényben zajlott, és ennek az eredményjelzőn is meglett az eredménye. A 62. percben Bajkó 16 méterről leadott lövése az egyik papolci védőn irányt változtatva jutott a hálóba (2–0), majd a 73. percben az alig néhány perce pályára lépő Gergely tört kapura, és a csíkiak csatára a kapus mellett a hálóba gurította a labdát (3–0). A végeredményt Bajkó állította be az utolsó előtti percben, amikor Gliga beadását könnyedén, sarokkal (!) lőtte a hálóba (4–0). A csíki együttes győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Az FK továbbjutott, a kupaküzdelem következő fordulóját július 30-án rendezik, és szinte biztos, hogy újabb 3. Ligás csapat érkezik majd Csíkszeredába.

FK Csíkszereda – Papolci FC 4–0 (1–0). Gólszerzők: Bajkó (62. és 89. perc), Gliga (23.) és Gergely (73.). Csíkszereda, műgyepes pálya, kb. 400 néző. Vezették: Claudiu Ștef, Andra Tănăsuc és Balint Albu (mindhárman Marosvásárhely).

CSÍKSZEREDA: Cristian Demșa – Tóth Tibor, Sándor Levente, Emil Măgirescu, Székely Ervin, Gliga Krisztián, Ilyés Róbert (Tankó Előd, a 70. perctől), Adrian Vrabie (Fodor Tamás, 55.), Csűrös Attila, Tankó Levente (Gergely Tibor, 60.), Bajkó Barna.

PAPOLC: Dumitru Avram – Sütő Attila, Ioan David, Daniel Todărescu, Georgian Madularea, Daniel Tufar, Robert Stama, Cosmin Căpățână, Silviu Sandei, Cristian Voicu, Marin Streța. Játszott még: Daniel Manole és Adrian Rusandru.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!