Egy ponttal tért haza a Sepsi OSK

Fotó: Sánta Imre

A labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának 22. fordulójában péntek délután Románvásáron lépett pályára a Sepsi OSK. Az 51. percben Neculai révén a szentgyörgyiek szereztek vezetést, a 86. percben viszont egy kétes játékvezetői ítélet révén büntetővel egyenlítettek a hazaiak, így a mérkőzés 1–1-es döntetlennel ért véget.

Sánta Imre

2016. április 29., 22:512016. április 29., 22:51

2016. április 29., 23:012016. április 29., 23:01

Az elhullatott pontok ellenére az OSK továbbra is négypontos előnnyel áll csoportja élén. A következő fordulóban Valentin Suciu legénysége a második helyezett Olimpia Râmnicu Sărat csapatát fogadja hazai pályán. Győzelem esetén a háromszékiek már három fordulóval a befejezés előtt behozhatatlan előnyre tehetnek szert, ami egyben a másodosztályba történő feljutásukat is jelenti.

„Ha a mérkőzés előtt kérdezi valaki, akkor azt mondtam volna, hogy jó az egy pont is. Viszont most már a lefújás után azt kell mondanom, a játék összképe alapján – mivel többet támadtunk és több helyzetet alakítottunk ki – megérdemeltük volna a három pontot. Annál is inkább, hogy a véghajrában a bíró tévesen ítélt tizenegyest ellenünk, és ezzel egyenlített az ellenfél. Most egy kissé letörtek vagyunk, de túl kell lépni ezen, mert a jövő szombaton ránk váró meccsen minden eldőlhet, ezért alaposan fel kell készülnünk rá. Bízom abban, hogy a fiúk mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy a három pont Szentgyörgyön maradjon” – nyilatkozta a mérkőzést követően Suciu Valentin, a Sepsi OSK edzője.

Amennyiben jövő szombaton nyer a Sepsi OSK, hét pont előnye lesz az Olimpia Râmnicu Sărat csapatával szemben, de az utolsó előtti fordulóban a szentgyörgyiek még biztosan begyűjtik a három pontot, mivel a bajnokságból kiszálló Zágoni FC elleni meccset játék nélkül 3–0-ra nyerik.