Előtérbe kerültek a fiatalok

Fotó: Mihály Csaba

Az utóbbi időben munkavállalás miatt egyre többen utaztak külföldre, így az elmúlt hét végén több fiatal (Alsósófalván egy elemi osztályos) is pályára lépett az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságokban. Az A csoportban Nagygalambfalva és Lövéte hozta a kötelezőt, a B-ben Székelyderzs botlása miatt Agyagfalva előnye tovább nőtt, míg a C-ben Siménfalva feljött a harmadik helyre.

Zátyi Tibor

2016. április 26., 21:022016. április 26., 21:02

2016. április 26., 21:092016. április 26., 21:09

Az A csoportban ontották a gólokat a játékosok, mérkőzésenként közel hétszer zörrent a háló. Nagygalambfalva vendégeként egy félideig tartotta a lépést a csak kilenc emberrel játszó Korondi SE, végül sima vereséget szenvedett. Farkaslaka meg sem állt tízig Felsőboldogfalva ellen, a címvédő így tartja harmadik helyét a bajnokságban. Szoros volt a Malomfalva–Zetelaka mérkőzés első félideje, 1–1-es állásnál kapufát is lőtt a vendégcsapat. A második játékrészben a házigazda fölénye gólokká érett, végül 6–2-re nyert.

Az elmúlt héten tévesen jelent meg az újságban a Nagygalambfalva II.–Agyagfalva találkozó végeredménye, a játékvezető hibázott, jelentésébe 0–6-ot írt a pályán elért 0–5 helyett. Köszönjük a nagygalambfalvi csapat észrevételét. A hét végén Agyagfalva vendégeként szakadt meg a Korondi Ifjúság öt mérkőzése tartó győzelmi sorozata. Székelyderzs hazai pályán csak döntetlent játszott a Nagygalambfalva II.-vel, így az éllovas agyagfalviak előnye tovább nőtt. A Gagy–Csekefalva mérkőzést a nagyon rossz időjárási körülmények miatt nem rendezték meg. A játékvezetők egyórás várakozás után hozták meg a döntést, hogy nem játszhatnak a csapatok. A találkozót szombaton délután három órától pótolják. Ugyanakkor a hét végéről elhalasztott Zetelaka II.–Parajdi SE mérkőzést csütörtökön 17 órától rendezik.

Siménfalva második pályaeltiltásos mérkőzését is megnyerte, Farkaslakán előbb Alsósófalvát, vasárnap pedig Máréfalvát is legyőzte. Siménfalva az első félidő elején szabadrúgásból szerzett szép góllal vezetéshez jutott, majd a játékrész vége felé támadója egy szép szóló után megduplázta az előnyt. A második játékrészben visszaesett a házigazda játéka, Máréfalva szépített, de pontot végül nem szerzett. A Betfalvi Ifjúság–Kissolymos mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban, az első félidő derekán meg is szerezték a vezetést. A vendégek a játékrész hajrájában egyenlítettek, egy kapusról kipattanó labdát kotortak a hálóba. A folytatásban is főleg a hazaiak támadtak többet, ám a vendégek ellentámadásból gólt szereztek. Az Ifjúság a 93. percben könnyen egyenlíthetett volna, azonban a kihagyhatatlan helyzetet is kihagyták, játékosuk az ötösről lőtt fölé. Alsósófalva csapata egy nyolcadik osztályos labdarúgónak is köszönheti, hogy megszakadt öt mérkőzése tartó rossz szériája, egy góllal legyőzte a vendég Szentpétert

Május 1-jére való tekintettel a hét végén nem rendeznek fordulót a körzeti bajnokságban.

Udvarhely körzeti labdarúg-bajnokságok, hétvégi eredmények:
A csoport, 19. forduló:
Szentlélek–Szentábrahám 6–2 (3–1)
, vezették Jenei Cs. – Bíró E., Karsai A., gólszerzők Hajdó László (3.), Miklós Antal (30., 74.), Miklós Levente (41., 70., 88.), illetve Leonhardt Róbert (13.), Pál László (85.);
Farkaslaka–Felsőboldogfalva 10–0 (4–0), vezették Tifán A. – Incze D., Balázs L., gólszerzők Sipos Árpád (4., 9., 71.), Sebestyén Lajos (21.), Gergely Tamás (28., 86., 88.), Fancsali Levente (48.), Magyari Zsolt (52.), Kovács Szilveszter (65.);
Betfalva–Sporting 3–2 (1–1)
, vezették Szabó A. – Kulcsár Cs., Bartalis B., gólszerzők Vass Andrei (41., 69., 78.), illetve Balázsi Zoltán (16.), Gudor Elemér (90+2.);
Malomfalva–Zetelaka 6–2 (2–1), vezették Barabás Z. – Incze D., Feleki B., gólszerzők László Levente (13., 53.), Botházi Csaba (39., 88.), Vas Arnold (79.), Szász Sándor (81.), illetve Miklós Zoltán (27.), Tornai Benjamin (85.);
Bögöz–Szentegyháza 4–2 (2–1), vezették Sárkány J. – Barta Sz., Bartos L., gólszerzők Tófalvi Lajos (14., 74.), Banka Levente (31.), Czincziri Ernő (67.), illetve Balázs László (45.), Kelemen Szilárd (73.), kiállítva Molnár Ernő (33., Szentegyháza);
Lövéte–Fiatfalva 4–1 (3–1), vezették Kovács B. – Bán Zs., Kiss Cs., gólszerzők Fórika Zsolt (15.), György Levente (20.), Bodor Ernő (26., 51.), illetve Fazakas Norbert (16.);
Nagygalambfalva–Korondi SE 5–0 (1–0), vezették Benedek A. – Ráduly I., Fazakas L., gólszerzők Képíró Róbert (11.), Kovács Sándor (50.), Csíki Szabolcs (64.), Kovács Levente (74.), Csíki Hunor (82.).

B csoport, 19. forduló:
Farcád–Etéd 4–0 (1–0), vezették Hegyi H. – Tifán A., Balázs L., gólszerzők Szélyes Levente (13.), Miklós Szabolcs (68.), Kádár Csaba (75.), Lajos Mózes (81.);
Székelyderzs–Nagygalambfalva II. 1–1 (0–0), vezették Sárkány J. – Barta Sz., Bartos L., gólszerzők Brok Árpád (64.), illetve Nagy Albert (75.), kiállítva Biró Áron (76., Székelyderzs);
Agyagfalva–Korondi Ifjúság 3–0 (2–0), vezették Benedek A. – Ráduly I., Fazakas L., gólszerzők Sorbán István (29.), Zoltán Róbert (39.), Kányádi Róbert (47.);
Hodgya–Bogárfalva 4–2 (0–1), vezették Tamási Z. – Szécsi Cs., Incze D., gólszerzők Bálint Csaba (58.), László Csaba (76., 79.), Páfi Attila (84.), illetve Bálint Lóránt (28., 60.);
Gagy–Csekefalva (halasztva, április 30., 15 óra);
Zetelaka II.–Parajdi SE (halasztva, április 28., 17 óra);
Kápolnás–Alsóboldogfalva 6–1 (2–0), vezették Kovács B. – Bán Zs., Kiss Cs., gólszerzők Csíki Róbert (38., 43.), Lőrincz Szabolcs (50., 88.), Lőrincz Ádám (52., 80.), illetve Karamán Zoltán (56.).

C csoport, 19. forduló:
Siménfalva–Máréfalva 2–1 (2–0), vezették Jenei Cs. – Bíró E., Karsai A., gólszerzők Szakács Szabolcs (8.), Szőke Alpár (39.), illetve Tófalvi Tihamér (71.);
Parajdi SK–Oklánd 0–0, vezették Tamási Z. – Incze Á., Szécsi Cs.;
Betfalvi Ifjúság–Kissolymos 1–2 (1–1), vezették Bíró B. – Szabó A., Bartalis B., gólszerzők Daniel Amagdei (37.), illetve Fodor Zoltán (42.), Fazakas János (71.);
Zeteváralja–Kányád 4–3 (1–0), vezették Hegyi H. – Incze D., Barabás Z., gólszerzők Szász Ottó (38.), Csíki Imre (50.), Sánduly Zsolt (71., 78.), illetve Zoltán Ferenc (51., 59.), Péter Róbert (53.);
Szentpál–Székelyvarság 0–6 (0–3), vezették Ráduly I. – Benedek A., Fazakas L., gólszerzők Pál Attila (23., 52.), Szász Zsolt (29., 48.), Lukács Szilárd (39.), Kovács Attila (63.);
Alsósófalva–Szentpéter 2–1 (1–1), vezették Incze Á. – Tamási Z., Szécsi Cs., gólszerzők Fülöp Dávid (17.), Fülöp Csaba (53.), illetve Nágó Domokos (3.);
Rugonfalva–Kobátfalva 0–3 (játék nélkül).