Fölényes ASA-siker a kupában

Fotó: Boda L. Gergely

Magabiztos és olykor nagyszerű játékkal kvalifikálta magát a labdarúgó Románia-kupa negyeddöntőjébe a Marosvásárhelyi ASA, miután szerdán késő délután hazai környezetben 4–0 arányban legyőzte a Ceahlăul Piatra Neamţ együttesét.

Horváth Bálint Ottó

2014. október 29., 22:042014. október 29., 22:04

2014. október 29., 22:232014. október 29., 22:23

Öt helyen változtatott kezdő felállásán Cristian Pustai a Steaua ellen megnyert találkozóhoz képest, a vendégeknél hat meghatározó játékos hiányzott. Egyébként a csapatkapitány, N\'Doye kétmeccses eltiltást kapott a vasárnapi piros lapja miatt, így a Konstancai Viitorul elleni bajnoki meccsen sem léphet pályára.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, az ASA már az elejétől átvette a kezdeményezést, nagyrészt a Ceahlăul térfelén zajlott a játék. Távoli lövések mellett az első igazán veszélyes hazai helyzet a 21. percben adódott, amikor Hora a kapufát találta el. Az első félidő utolsó percében megszerezte a vezetést a vásárhelyi együttes, amikor az argentin Gorobsov tizenhat méterről a fölső sarokba lőtt.

Szünet után hét perc alatt eldöntötte a mérkőzést az ASA: először Henrique fejelt Jovics hálójába egy szögletet követően – a vendégek szabálytalanságot reklamáltak –, majd egy gyönyörűen végigvitt akció után Hora a tizenhatos sarkáról tekert a kapuba. Teljes mértékben a hazaiak irányítottak, a mérkőzésre kilátogató szurkolók vastapssal jutalmazták teljesítményüket. Hosszú idő után újra a kezdő tizenegyben szereplő Claudiu Bumba gyors ellentámadást követően állította be a végeredményt negyedórával a vége előtt. Lefújásig a vendégek több lehetőséget kihagytak, Stăncioiu állta útjukat becsületgóljuk megszerzésében. Rendkívül sportszerű találkozónak lehetett szemtanúja a mintegy kétezer hazai drukker, amelynek végén az ASA magabiztosan jutott tovább a kupaküzdelem legjobb nyolc csapata közé. A vásárhelyiek legközelebb hétfőn játszanak a bajnokság 13. fordulójában Chiajnán a Konstancai Viitorul vendégeiként.

Mestermérleg:

Cristian Pustai, ASA: „Boldog vagyok, hogy nyertünk, és továbbjutottunk. Tudtam, hogy nehéz mérkőzésünk lesz, ami meglátszott az első félidőben. Örvendek, hogy azok a labdarúgók, akik eddig kevesebbet játszottak, az egész meccs alatt jó teljesítményt nyújtottak. Nagy volt a nyomás a futballistáimon a Steaua elleni mérkőzés utáni incidensek miatt, azonban mindannyian maximálisan koncentráltak voltak”.

Florin Marin, Ceahlăul: „Teljesen megérdemelte a győzelmet az ASA, tehetséges és tapasztalt játékosai vannak, nagy lehetőségük van a további jó szereplésre. Sajnos ajándékokat adtunk nekik a góljaiknál. Nálunk hat kulcsember hiányzott, talán ha ők pályán lettek volna és kihúzzuk döntetlennel az első félidőt, akkor másképpen alakul a mérkőzés”.