Hadnagy vezényletével nyert a Sepsi OSK

Fotó: Sánta Imre

Második félidei meggyőző játékának köszönhetően háromgólos győzelmet aratott szerdán, hazai pályán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a román labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában a Dunărea Călărași ellen. A megszerzett három ponttal a háromszékiek felkapaszkodtak a másodosztály rangsorának 7. helyére.

Sánta Imre

2016. szeptember 22., 13:192016. szeptember 22., 13:19

2016. szeptember 22., 13:262016. szeptember 22., 13:26

A nagy mennyiségben esett csapadék miatt felázott pályán nehezen lendültek játékba a piros-fehérek, és habár többet birtokolták a labdát, az első játékrészben kevés helyzetet sikerült kidolgozniuk. A 14. percben Chiș mintegy 20 méterről próbálkozott lövéssel, de a labda centikkel ugyan, de elkerülte Lungu kapuját.

A folyatatásban Huiban tekert kapu elé a baloldalról, de Hadnagy elől szögletre mentett egy védõ. A félidő legnagyobb helyzete a 35. percben maradt ki, amikor Hadnagy passzából Țuțu került helyzetbe, de kissé oldalra sodródva csak az oldalhálót találta el.

Szünet után kétcsatáros játékra váltott a Sepsi, és ez néhány perc múlva meg is mutatkozott az eredményjelző táblán. Az 50. percben éppen a szünetben beálló Ene a baloldalról Hadnagy fejére varázsolta a labdát, a tapasztalt középcsatár pedig nem hibázott, és a kapu bal sarkába fejelte a játékszert (1–0). A gól után egyre lendületesebbé vált a hazaiak játéka, és alig tíz perc elteltével Hadnagy pöccintette sarokkal a labdát Ene elé, aki mintegy 12 méterről egy jól helyezett lövéssel bevette Lungu kapuját (2–0).

A bekapott gólokat követően a vendégek részéről semmilyen válasz nem érkezett, így a szentgyörgyi csapat élt a felkínált lehetőséggel és megrohamozta Lungu kapuját: a 69. percben Hadnagy ugrott ki a védők közül, emelése azonban a keresztlécen csattant, majd a 76. percben szintén Hadnagy fejelt kevéssel kapu mellé. A remek napot kifogó csatár azonban a 80. percben már nem hibázott. Ekkor Huiban száguldott el a balszélen, majd célba vette az ellenfél kapuját, a jól helyezett lövést Lungu csak kiütni tudta, de a labda Hadnagy elé került, aki az üres kapuba továbbította (3–0).

A második félidőben mutatott játékával megérdemelten nyert a Sepsi OSK, és ezzel sikerült feledtetni a néhány nappal korábban elszenvedett szatmárnémeti vereséget. A mérkőzés legjobbja Hadnagy Attila volt, aki két góllal és egy gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez.

A következő fordulóban a háromszékiek a Tatrangi Egyesülés otthonában lépnek pályára. A mérkőzésre szombaton 11 órától az Ilfov megyei Ștefănești-en kerül sor.

Labdarúgó 2. Liga, 8. forduló, Sepsiszentgyörgy, Városi Stadion, 700 néző:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Dunărea Călărași 3–0 (0–0),
gólszerzők: Hadnagy (50., 80.), Ene (60.)
Sepsi OSK: Niczuly, Burlacu (Răduțoiu 85.), Ursu, Damian, Dumbravă, Mitra, Issa, Huiban, Chiș (Tofan 81.), Țuțu (Ene 46.), Hadnagy. Edző: Valentin Suciu.
Călărași: Lungu, Ibrian, Panait, Șandru, Barna, Matei (Ștefan 59.), Preoteasa, Danciu (Țenea 51.), Kanda (Licu 73.), Ciocâlteu, Dobra. Edző: Adrian Mihalcea.
Sárga lap: Ursu (66.), Issa (66.), Hadnagy (70.), illetve Panait (42.), Barna (66.), Dobra (66.)
Játékvezetők: Oprea Ovidiu Petru (Ploiești), Nicolae Chițoiu Andrei (Temesvár), Timar Ovidiu (Margitta).