Háromgólos csíkszeredai siker a megyei rangadón

Megérdemelt győzelmet aratott Székelyudvarhelyen az FK Csíkszereda a labdarúgó 3. Liga 10. fordulójában.

Pál Gábor

2015. október 31., 19:172015. október 31., 19:17

Viszonylag kevesen látogattak ki a sétatéri stadionban megrendezett szombat délután találkozóra. A helyi csapatot körülbelül 400 néző buzdította, valamint a csíkiakat is elkísérte egy 50 fős szurkolótábor, akiknek kezdeményezésére a mérkőzés elején elénekelték a székely himnuszt.
Rövid kispaddal indult neki a székely csatának az udvarhelyi együttes, hiszen a sérültek listája tovább nőtt: Bálint Róbert és Simon Norbert mellett Berki Alexandru is ki kellett hagyja a meccset, illetve Tamás Elődöt sem tudták nevezni hasonló okok miatt.

A jóval magabiztosabb vendégek a mérkőzés elejétől a végéig irányították a játékot. Sok izgalmat nem hozott az első félidő, főleg a hazaiak részéről, ellenben a csíkszeredai csapat kétszer is kapufával jelezte, hogy vezetéshez szeretne jutni. Előbb a 13 percben Csürös Attila távoli lövése, majd a szünet előtt Teut bombája pattant vissza a keresztlécről.

Rangadóhoz méltón nem maradhatott el a kakaskodás sem, a 60. percben egy csokorba futott a két csapat egy szabálytalanság után, de a hangos szópárbajokat követően mindkét fél hamar lenyugodott.

A hazaiak nem igazán tudtak kibontakozni, a védekezéssel foglalkoztak, mindössze két-három kevésbé veszély helyzetig jutottak. Csak a 67. percben tört meg a gólcsend, egy előreívelt labdánál két csíki játékos ugrott ki a védők közül, és a kapusnak esélye sem volt, hogy hárítson: Teut Arthur csak a kapuba kellett gurítsa Pataki Zalán passzát. Növelhették volna előnyüket a vendégek, azonban Octavian Moldovan hiába futott egyedül Bálint Botonddal szemben, nem tudta átverni az udvarhelyi hálóőrt.

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt ismét elszunyokáltak a hazai védők, és egy szabadrúgásnál Ilyés Róbert fejesgóljával kettőre növelte csapata előnyét. Nem sokkal később jött a kegyelemdöfés, a csereként beálló Pataki Zalán – aki korábban gólpasszt is adott – is betalált. Hárommal nyert az FK Csíkszereda, mely megérdemelten vihette el a pontokat Udvarhelyről.

Legközelebb a csíkiak hazai pályán fogadják Lénárdfalva együttesét, pénteken 14 órától, a Székelyudvarhelyi FC pedig ugyanebben az időpontban a Kolozsvári Sănătatea vendége lesz.

Gyenge teljesítménnyel nem lehet eredményt elérni

Botorok János, az SZFC edzője a mérkőzés után elárulta, egyes játékosok nem ütik a 3. liga szintjét: „Sajnos amatőr szinten futballozunk, látszik a tapasztalat hiánya, de úgy gondolom, hogy egyes játékosoknál a hozzáállás hiánya is. Nem tudom, hogy mivel lehetne motiválni. Ez így nagyon messze áll attól, amit én várnék el. Szünetben elmondtam a fiúknak, hogy ha középpályán nem tudunk kialakítani emberfölényt, nem tudunk labdát szerezni, akkor építkezni sem lehet. Hullámvölgyben vagyunk. Jelen pillanatban azt is mondhatnám, hogy lemondok, és ha valaki jobban tudja csinálni, akkor előtte a lehetőség. De nem akarom elhagyni a süllyedő hajót. Télig maradok, addig viszont el kell gondolkozzunk mindnyájan a folytatáson, én, a játékosok és a klub vezetősége is. Változtatni kell a mentalitáson.”

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda edző-játékosa megérdemelt győzelemként könyveli el a sikert: „Úgy gondolom, hogy elsősorban a tapasztaltabb játékosainknak köszönhetően alakult ki ez a különbség. Megérdemelten nyertünk, látszik hogy Udvarhelyen sok olyan játékos van, akiknek nincs elég rutinjuk a 3. ligában. Nem érződött a találkozón az Udvarhely–Csíkszereda közötti rivalizálás, egy szimpla mérkőzésnek tekinthető. Ettől eltekintve egy jó meccset játszottunk, civilizált körülmények között.”

Labdarúgás, 3. liga, 5. csoport, 10. forduló:
Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda 0–3 (0–0)
Gólszerzők: Teut (67.), Ilyés (80.), Pataki (86.)
Udvarhely: Bálint Botond – Sebestyén Tamás, Demény Norbert, Rózsa Árpád – Simon Arnold (Jankó Levente, 66.), Bálint Rajmond, Péter Mózes, Gál Csaba (Lakatos Sándor, 80.), Cătălin Doltea, Gergely Tibor (Kis Zolt, szünetben).
Csíkszereda: Dávid Norbert – Majzik Adrián, Lőrincz József, Székely Ervin (Szőlősi Márton, 86.), Czimbalmos Zalán, Tankó Előd (Pataki Zalán, 60.), Csürös Attila, Teut Arthur (Octavian Moldovan, 73.), Ilyés Róbert, Györgyi Arthur (Kovács Botond, 38.), Laurențiu Husar.

További eredmények a fordulóból: Zilahi FC–Radnót SK 1–0 (0–0), Dési Unirea–Máramarosszigeti VSK 0–1 (0–0), Lénárdfalva–Almásbalázsfalva 4–1 (1–0), Szászrégeni Avântul–Kolozsvári Sănătatea 4–1 (1–0), Alsógáldi Industria–Fugyivásárhely 1–0 (1–0), Nemeszsuki Unirea–Nagyváradi Luceafărul 1–1 (0–1).

A bajnokság állása: 1. Szászrégen 25 pont, 2. Alsógáld 24, 3. Nagyvárad 21, 4. Máramarossziget 21, 5. Nemeszsuk 21, 6. Lénárdfalva 18, 7. Csíkszereda 16, 8. Kolozsvár 13, 9. Fugyivásárhely 11, 10. Radnót 10, 11. Dés 7, 12. Székelyudvarhely 7, 13. Zilah 6, 14. Almásbalázsháza 1.