Hézagos keretek a körzetiben

Fotó: Pál Árpád

A külföldi munkavállalások és egyéb elfoglaltságok sok csapat keretét érintik, az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság múlt hét végi fordulójában több együttesnél is alig gyűlt ki a kezdő tizenegy. Az A csoportban az éllovas Farkaslaka nehezen győzte le Zetelakát, a B-ben a Korondi Ifjúság elszenvedte idei első vereségét, míg a C-ben a Parajdi SK–Szentmárton mérkőzés végeredményét óvás miatt nem hitelesítették.

Zátyi Tibor

2016. október 25., 19:522016. október 25., 19:52

2016. október 25., 21:252016. október 25., 21:25

Farkaslaka együttese nagyon jól teljesített az első félidőben, kétgólos előnyre tett szert Zetelaka ellen. A folytatásban viszont több labdarúgója is az egyéni játékot választotta, emiatt pedig felzárkózott a vendégcsapat, igaz, egyenlíteni már nem tudott.

A Sporting már az első félidőben masszív védekezésre kényszerítette házigazdáját, Malomfalva pedig állta a rohamokat. A második félidőre viszont elfáradtak a malomfalviak, így érkeztek az udvarhelyi gólok is, és végül 4–1-re nyert a Sporting.

Betfalván nagyon sokan kíváncsiak voltak a meccsre, és nem választottak rosszul, hiszen annak ellenére, hogy 1–1-gyel ért véget, rengeteg helyzetet kidolgoztak a csapatok. Felsőboldogfalva egy félideig méltó ellenfele volt Nagygalambfalvának, ám az első játékrész végén történt elkerülhető kiállítás megpecsételte a találkozó sorsát, és végül kiütéses vereséget szenvedett a vendég csapat.

Elszenvedte első vereségét a Korondi Ifjúság, a forduló előtt még sereghajtó Hodgya vendégeként kapott ki egy góllal. A B csoport éllovasa 17 perc játék után még 2–0-ra vezetett, azonban két alapjátékosa is lesérült, és visszaesett a teljesítménye. Hodgya nagyot küzdött, fordított és a bajnokság egyik legnagyobb meglepetését okozva 3–2-re győzött. Kiegyensúlyozott és helyzetekben gazdag volt a Székelyderzs–Csekefalva találkozó, a hazaiak sikere a hajrában jött össze.

Siménfalva a szomszédos Kobátfalvához látogatott. A mérkőzés elején egy gyors gólváltást követően a második játékrész közepéig kellett várni az újabb találatokra, a C csoport éllovasa pedig pár perc alatt eldöntötte a találkozó kimenetelét.

Kissolymos csapatának kevés szerencséje volt Zeteváralján, annak ellenére, hogy az első félidő közepén vezetéshez jutott, a mérkőzés végén az egyenlítésért kellett harcolnia. A kissolymosiak rengeteg helyzetet kidolgoztak, de csak egy pont lett a jutalmuk, így tovább tart a Zeteváralja elleni rossz sorozatuk, a megalakulásuk óta rendezett három találkozójukon egyszer sem tudtak győzni.

A Parajdi SK–Homoródszentmárton mérkőzés 3–2-es végeredményét nem hitelesítették, mivel a vendégek egy hazai cserejátékos jogosulatlan szerepeltetése miatt óvást nyújtottak be. Az esetet hétfőn 19 órától tárgyalja a fegyelmi bizottság.

A hét végén az óraátállítás miatt egy órával hamarabb kezdődnek a meccsek (9, 12, illetve 15 óra).

Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság, hétvégi eredmények:
A csoport, 8. forduló
Nagygalambfalva–Felsőboldogfalva 9–0 (1–0), vezették Kiss I. – Ráduly I., Fazakas L., gólszerzők Bálint Vencel (7.), Csíki Dénes (49.), Csíki Szabolcs (53.), Képíró Róbert (60., 70.), Kovács Sándor (68., 72., 89.), Fülöp Ede (76. – öngól), kiállítva Józsa Károly (43., Felsőboldogfalva,);

Szentegyháza–Fiatfalva 3–1 (2–1), vezették Ilyés Cs. – Puja T., Bartalis B., gólszerzők Márton Richárd (7.), Márton Zsolt (34.), Gergely Tibor (90.), illetve Árus Attila (31.);

Malomfalva–Sporting 1–4 (0–0), vezették Szabó A. – Kulcsár Cs., Bartos L., gólszerzők Jakab Tamás (81.), illetve Balázsi Zoltán (50.), Miklós Sándor (58.), Gudor Elemér (86.), Bíró Botond (90.);

Farkaslaka–Zetelaka 3–2 (2–0), vezették Kovács B. – Incze D., Karsai A., gólszerzők Somolyák Csaba (33.), Fancsali Levente (39.), Égei János (80.), illetve Fábián Árpád (70.), Bíró Csaba (83.);

Betfalva–Agyagfalva 1–1 (0–0), vezették Barabás Z. – Fazakas K., Imre R., gólszerzők Zoltáni Róbert (71.), illetve Gagyi Szabolcs (59. – öngól);

Lövéte–Szentábrahám 6–0 (3–0), vezették Szabó Sz. – Nagy Z., Balázs L., gólszerzők Sorin Busuioc (19.), Kelemen Emil (35.), Demeter Emil (40., 61., 62., 75.);
Szentlélek állt.

B csoport, 8. forduló
Zetelaka II.–Parajdi SE 1–0 (0–0), vezették Szabó Sz. – Nagy Z., Kecseti H., gólszerző Jakócs Norbert (65.);

Alsóboldogfalva–Bogárfalva 4–2 (2–1), vezették Fazakas K. – Barabás Z., Imre R., gólszerzők Bigyi Alpár (3., 61.), Bigyi József (17.), Pál József (66.), illetve Miklósi Endre (36.), Geréb L. Imre (89.);

Varság–Kápolnás 5–1 (1–0), vezették Hegyi H. – Feleki B., Kovács L., gólszerzők Szász Zsolt (24., 50.,77., 80.), Dénes Tibor (82.), illetve Both Lajos (73.);

Bögöz–Nagygalambfalva II. 2–1 (1–0), vezették Csiszár F. – Csíki A., Kiss T., gólszerzők Demeter Attila (40.), Tófalvi Lajos (83.), illetve Vass Imre (77.);

Farcád–Gagy 1–0 (0–0), vezették Pál A. – Csíki I., Joó R., gólszerző Szélyes Levente (66.);

Székelyderzs–Csekefalva 2–1 (0–0), vezették Tifán A. – Bíró E., Farkas H., gólszerzők Orbok Csaba (49., 81.), illetve Murvai István (86.);

Hodgya–Korondi Ifjúság 3–2 (1–2), vezették Kulcsár Cs. – Szabó A., Bartos L., gólszerzők László Csaba (41., 70.), Máté Levente (53. – öngól), illetve Gere Szabolcs (14. – öngól), Kiss Gyula (17.).

C csoport, 8. forduló:
Zeteváralja–Kissolymos 2–2 (1–1), vezették Hegyi H. – Feleki B., Kovács L., gólszerzők Miklós Attila (30., 78.), illetve Fazakas János (24.), Fogarasi Szilárd (88.);

Homoródszentpál–Kányád 6–0 (3–0), vezették Csíki I. – Pál A., Incze Á., gólszerzők Farkas Zoltán (8., 72.), Duka Sándor (24.), Bartha Szabolcs (36.), Lőrinczi Botond (65.), Kelemen Csaba (88.);

Kobátfalva–Siménfalva 2–3 (1–1), vezették Ilyés Cs. – Puja T., Föcze E., gólszerzők Domokos Kálmán (9.), Bálint Barna (75.), illetve Pálfi Attila (7.), Albert Csaba (57.), Szabó Ignác (60. – öngól);

Betfalvi Ifjúság–Alsósófalva 2–0 (1–0), vezették Csiszár F. – Csíki A., Kiss T., gólszerzők Béres Attila (32.), Váradi Károly (78.);

Máréfalva–Oklánd 9–1 (3–1), vezették Ráduly I. – Kiss I., Fazakas L., gólszerzők Péter Imre (7., 21., 50., 52., 81.), Olasz Bence (26.), Balázs Lajos (55.), Papp Barnabás (68.), Pál István (90.), illetve Cseke Mihály (33.);

Parajdi SK–Homoródszentmárton 3–2 – a mérkőzés végeredménye óvás miatt nincs hitelesítve;

Szükség van a hozzájárulásához!

Az alábbi listából kiválaszthatja, hogy mely süticsoportok elhelyezéséhez járul hozzá böngészőjében. Mindegyik kategóriához tartozik egy leírás, amelyben részletezzük, hogy mi és partnereink mire használják az Ön adatait. Nagyra értékeljük, ha elfogadja a sütiket, és garantáljuk, hogy adatai biztonságban lesznek.

Tájékoztatás a sütik használatáról
A Príma Press Kft. által használt sütik kezelése

A sütik feladata: információkat gyűjtenek a látogatókról és eszközeikről; megjegyzik a látogatók egyéni beállításait, amelyek felhasználásra kerül(het)nek például online tranzakciók igénybevételekor, ezáltal nem kell újra begépelni az adatokat; megkönnyítik a weboldal használatát; célzott hirdetések jelennek meg a weboldalon; minőségi felhasználói élményt biztosítanak.

Mi a süti?

A sütik olyan kisméretű adatcsomagok, szöveges fájlok, amelyek a weboldalon történt látogatás alkalmával kerülnek elhelyezésre a böngészőjében. A sütik lehetővé teszik, hogy a felhasználót a következő látogatásakor felismerje, ezáltal a sütit kezelő szolgáltatónak lehetősége van összekapcsolni a felhasználó aktuális látogatását a korábbiakkal, de kizárólag a saját tartalma tekintetében.

A sütiket megkülönböztethetjük funkciójuk, tárolási időtartamuk alapján, de vannak olyan sütik, amelyeket a weboldal üzemeltetője helyez el közvetlenül, míg másokat harmadik felek helyeznek el.

Az Székelyhon.ro által alkalmazott sütik leírása

A weboldalon alkalmazott sütik funkciójuk alapján lehetnek: alapműködést biztosító sütik; preferenciális sütik; statisztikai célú sütik; hirdetési célú sütik és közösségimédia-sütik.

A tárolási időtartamuk alapján megkülönböztetünk munkamenet sütiket, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt, és állandó sütiket, amelyeket a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató nem törli.

Alapműködést biztosító sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható.

A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).

Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.

Alapműködést biztosító sütikhez tartoznak a statisztikai célú sütik is. A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.

Alapműködést biztosító sütik listája:

Süti neve Szolgáltató / Funkció Süti lejárata
PHPSESSID szekelyhon.ro
Feladata a munkamenetek állapotának lekérése, a munkamenetek között.