Ikszelt az ASA-val a Sepsi OSK

Lejátszotta első nyári barátságos mérkőzését a játékoskeretét átalakító Marosvásárhelyi ASA: szerdán délután a Sziget utcai stadionban gólnélküli döntetlent ért el a másodosztályba frissen feljutott Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ellen.

Horváth Bálint Ottó

2016. június 30., 00:362016. június 30., 00:36

2016. június 30., 12:142016. június 30., 12:14

Mindössze néhány tapasztalt labdarúgó maradt a marosvásárhelyi együttesnél, amely a másfél hónappal ezelőtt befejeződött 1. ligás bajnokság felsőházi rájátszását a hatodik helyen zárta. A csapatkapitány, Gabriel Mureşan és a kapus, Eduard Stăncioiu mellett Gabriel Matei és Adrian Borza döntött úgy, hogy a csődvédelem alatt levő, és súlyos pénzügyi problémákkal küzdő ASA-nál folytatja, viszont a tavaly Szuperkupát nyert csapat múlt szezonbeli többi meghatározó játékosa a távozást választotta.

Fiatalok és idegenlégiósok a keretben

Ilyen körülmények között a következő, rendkívül nehéznek ígérkező idényre az olasz Dario Bonetti és Claudio Bozzini által irányított ASA a saját nevelésű fiatalokra és az idegenlégiósokra támaszkodik. Az elmúlt időszakban a víkendtelepi Sportakadémián tartotta felkészülését az ASA kerete, ahol az edzések mellett több hazai és külföldi labdarúgó is próbajátékon vett részt, ők a következők: Katona Arnold (az ASA ifjúsági csapatától), Sebastian Bucur (Bukaresti Dinamo), Mihai Petra (ASA-nevelés, legutóbb a Tatrangi Unireánál játszott), Alin Dobrosavlevici (Academica Clinceni), Sergiu Păcurar (ASA II.), Andre Florent (francia, Olympique Nimes), Bunga N\'Kala (belga, Standard Liege U21), Ferran Monzo (spanyol, Getafe B), Carles Embuena (spanyol, Atletico Baleares), Yasin Hamed (ASA-ifjúsági), Darius Bogăţan (ASA-ifjúsági), Kanyaró Péter (ASA II.), Victor Caliani (ASA-ifjúsági), Szász Róbert (Marosvásárhelyi Speranţa), Alexander Ndoumbou (francia, Marseille B). A klub tájékoztatása szerint a következő időszakban még változások várhatók a keretben, az edzéseket továbbra is a Sportakadémián tartják.

Hasznos felkészülés a 3. Liga egyik bajnokával

Szerdán a vásárhelyi együttes azzal a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val játszotta első nyári barátságos mérkőzését, amely a múlt szezonban a 3. Ligában szerepelt, és megnyerte az 1. csoportot, ezzel kivívta a jogot, hogy a következő idényben a másodosztályban játszhasson. A találkozó első félidejében kiegyenlített volt a meccs, az ASA játékosai többet birtokolták a labdát, de nem voltak igazán veszélyesek, a vendégek pedig bátran futballozva többször eljutottak a hazai kapuig. Az első félidő végén a vásárhelyiek kihagyták az addigi legnagyobb lehetőséget, amikor a kapufa megmentette a szentgyörgyieket.

Biztató teljesítmény szünet után

Jobban kezdte a második játékrészt a Sepsi OSK, az elején szöglet után szerezhetett volna vezetést.  A folytatásban azonban átvette az irányítást az ASA, amely szünet után teljesen más felállásban fölényben, biztatóan játszott, és a félidő közepén az ifjúsági Yasin Hamed rövid idő alatt két nagy helyzetet hagyott ki: előbb jó kiugratás után a kapufát találta el, majd a vendégek hálóőre védte ki a lapos lövését. Ebben a játékrészben kevésbé voltak veszélyesek a távoli lövésekkel próbálkozó szentgyörgyiek, és a végéig tovább támadott a vásárhelyi együttes, de nem tudta megszerezni a győztes gólt.