Két dobogós hely az E.On Kinder Kupán

A Székelyudvarhelyi FC öt korosztályos együttessel vett részt a Marosvásárhelyen megrendezett, az ország egyik legnagyobb utánpótlástornájaként számon tartott E.On Kinder Kupán. A fiatal labdarúgók nagyszerűen teljesítettek, hiszen két csapat is a dobogón végzett, és a további három együttes is az első nyolcban zárt.

Zátyi Tibor

2014. szeptember 11., 10:262014. szeptember 11., 10:26

2014. szeptember 11., 11:022014. szeptember 11., 11:02

A Székelyudvarhelyi FC 2000-es korosztálya harmadik helyen végzett az E.On Kupán, az Albert István által irányított együttes a csoportkörben három mérkőzést megnyert, egyet pedig elveszített, így bejutott a negyeddöntőbe, ahol nem okozott gondot a Brassói FC legyőzése. Az elődöntőben a mezőnyből kiemelkedő Petrolul Ploiești következett, az udvarhelyi fiúk pedig vereséget szenvedtek. A harmadik helyért kiírt mérkőzésen a csoportkörben már egyszer legyőzött Viitorul Argeș volt az ellenfél, az SZFC pedig simán vette az újabb akadályt, így a torna végén a dobogó legalsó fokára állhattak fel a fiúk. Az udvarhelyi együttes egyéni díjjal is gazdagodott, hiszen nyolc találatával Tamás Nándor lett a torna gólkirálya, a díjat a korábbi román válogatott, Hajnal Gyula adta át. „A 2000-esekkel ezelőtt két héttel részt vettünk egy tornán Pitești-en, harmadik helyen végeztünk ott is, akkor könnyen lelépett minket a Viitorul Argeș, most kétszer is legyőztük őket. Kiegyensúlyozott játékunk volt, hét mérkőzésünkből két vereség volt, egyik kisiklás volt, ami miatt haragszom is egy kicsit a fiúkra, a másikon tényleg jobb volt a Petrolul. Összességében teljesen megérdemeltük a harmadik helyet” – mondta Albert István.

Nagyszerűen, gólt sem kapva jutott tovább csoportjából az SZFC 2002-es korosztályú együttese, 14–0-s gólaránnyal és három győzelemmel abszolválták a mérkőzéseket. Az egyenes kiesési szakaszban azonban egy góllal alulmaradtak Radnóttal szemben, majd a Szászrégeni Jövőtől is kikaptak, így a Marosszentgyörgyi Kinder legyőzésével végül a hetedik helyen zártak a fiatalok. „Tanulságos torna volt, továbbra is haladunk előre. A Kinder Kupa sokkal többet ért, mint egy hónap edzés, nagyon jól indultunk, azonban a fontos meccseken maradtunk alul egy-egy góllal, lehetett volna fordítva is, de így alakult” – mondta a tornát követően Demény Norbert edző.

A Kis Lajos és Dusinszki Zoltán által irányított 2003-as együttes a csoportkörben az ország neves együtteseivel találkozott, és a Bukaresti Dinamón kívül mindenkit legyőzött, így bejutott a negyeddöntőbe. Itt a fővárosi Intergalaxy megálljt parancsolt az udvarhelyi csapatnak, amely végül a hatodik helyen zárta a tornát. „Volt egy csoportmérkőzés, amelyre nem figyeltünk oda, ez pedig nagyban befolyásolt minket, hiszen más ágra kerültünk, ha jobban játszunk ott, akár a döntőig is jutottunk volna. A kieséses rendszerben sem játszottunk jól” – mondta Kis Lajos.

A döntőig menetelt az SZFC 2005-ös együttese. A csoportban a Bukaresti Dinamo elleni döntetlenen kívül négy-négy góllal győzték le ellenfeleiket, így első helyen jutott tovább a csapat. Az egyenes kiesési szakaszban előbb a Kinder, majd az utánpótlásáról az egész országban híres Gheorghe Hagi Akadémia is fejet hajtott az udvarhelyi fiúk előtt, akik végül botlottak, így a második helyen zárták a finálét. „Ügyesen játszottak a fiúk, a döntő sikernek könyvelhető el. A fináléban is nyerhettünk volna, rövidzárlatot kaptunk, nem játszottunk jól. De mindezek ellenére sok jó mérkőzésünk volt” – nyilatkozta a tornát követően Kis Lajos.

A 2006-os korosztály gólokban gazdag mérkőzéseket játszott a csoportkörben, tizennyolc rúgott góllal léptek tovább. A negyeddöntőben Albert István együttesének megálljt parancsolt a Medgyesi Star, így az 5–8. helyekért folytathatták a fiatalok. Az első körben fordulatos mérkőzésen legyőzték fővárosi ellenfelüket, az ötödik pozícióért kiírt találkozón pedig kikaptak a Kolozsvári Luceafărultól, így a hatodik helyet szerezték meg.

Eredmények. SZFC 2000. Csoportkör: SZFC–Nyárádtői Jövő 4–0; SZFC–3Kids Bukarest 4–1, SZFC–Marosszentgyörgyi Kinder 0–3, SZFC–Viitorul Argeș 2–0. Negyeddöntő: SZFC–Brassói FC 3–0. Elődöntő: SZFC–Petrolul Ploiești 1–5. 3–4. helyért: SZFC–Viitorul Argeș 3–0.

SZFC 2002. Csoportkör: SZFC–Kolozsvári Luceafărul 4–0, SZFC–Marosszentgyörgyi Kinder 3–0, SZFC–Marosvásárhelyi ASA 7–0. Negyeddöntő: SZFC–Radnót 0–1. 5–8. helyért: SZFC–Szászrégeni Jövő 1–2. 7–8. helyért: SZFC–Marosszentgyörgyi Kinder 1–0.

SZFC 2003. Csoportkör: SZFC–Kolozsvári Jövő 4–1, SZFC–Bukaresti Dinamo 1–2, SZFC–Marosvásárhelyi ASA 3–0, SZFC–Konstancai Farul 3–0. Negyeddöntő: SZFC–Bukaresti Intergalaxy 0–2. 5–8. helyért: SZFC–Suceavai Juniorul 1–0. 5–6. helyért: SZFC–Brassói Tâmpa 0–2.

SZFC 2005. Csoportkör: SZFC–LPS Târgu Jiu 4–0, SZFC–Marosvásárhelyi ASA 4–0, SZFC–Bukaresti Inițial 6–2, SZFC–Bukaresti Dinamo 1–1. Negyeddöntő: SZFC–Marosszentgyörgyi Kinder 4–1. Elődöntő: SZFC–Gheorghe Hagi Akadémia 4–2. Döntő: SZFC–Kolozsvári Luceafărul 1–4.

SZFC 2006. Csoportkör: SZFC–Stars Brăila 3–2, SZFC–Inițial Bukarest II. 5–1, SZFC–Marosszentgyörgyi Kinder II. 9–1, SZFC–Szebeni Interstar 1–4. Negyeddöntő: SZFC–Medgyesi Star 1–4. 5–8. helyért: SZFC–Inițial Bukarest I. 4–3. 5–6. helyért: SZFC–Kolozsvári Luceafărul 1–4.