Kétgólos vereség a bajnoktól

Fotó: Boda L. Gergely

Nem bírt a bajnoki címvédő Astra Giurgiuval a Marosvásárhelyi ASA: a labdarúgó 1. Liga 9., hétközi fordulójában a két félidő végén kapott gólokkal maradt alul.

Horváth Bálint Ottó

2016. szeptember 23., 00:482016. szeptember 23., 00:48

2016. szeptember 23., 09:582016. szeptember 23., 09:58

A Sziget utcai stadionban csapott össze csütörtökön este a két fél. Ahogyan várható volt, a mérkőzés elejétől az Astra irányította a játékot, mégis az első két kapura lövést az ASA játékosai jegyezték, de Surdu és Ciolacu fejesei veszélytelenek voltak. A folytatásban is többet birtokolták a labdát a vendégek, viszont az ASA szervezetten védekezett, így nem tudtak komoly helyzethez jutni. A hazaiak is próbálkoztak az Astra kapuja előtt, de a támadások elakadtak az ellenfél tizenhatosánál.

Szünetig a giurgiui együttes Morais szabadrúgásával veszélyeztetett, Mingoténak kellett védenie, míg a másik oldalon ellentámadásnál Surdu beadásáról Ciolacu kevéssel maradt le.

Az első félidő hosszabbításában labdát veszítettek az ASA védői a tizenhatos közelében, majd Alibec több hazai játékost kicselezve bődületes gólt lőtt, ezzel vezetést szerzett a bajnoki címvédőnek.

Szünet után hamar növelhette volna előnyét az Astra, azonban Teixeira kiváló helyzetből fölé lőtt. Ezután kezdeményezőbb volt az ASA, főként szögleteknél veszélyeztetett, a vendégek pedig visszább húzódtak, és magabiztosan tartották a különbséget. Tíz perccel a vége előtt Teixeira eldönthette volna a találkozót, de Mingote nagyott védett.

Kihagyott hazai helyzetek, kettővel nyert az Astra

A hajrában az ASA-nak több alkalommal megvolt az esélye az egyenlítésre, azonban előbb Cordoş fejese, majd Ciolacu lövése kerülte el a kaput, a hosszabbításban pedig egy szögletnél Zicu és Ciolacu közelről nem tudták belőni a labdát a hálóba. Az ezt követő támadásnál az Astra megadta a kegyelemdöfést, a csereként beállt Takajuki és Daniel Florea összjátékánál utóbbi közelről talált be, és beállította a 2–0-s végeredményt.

Nyolcadik bajnoki vereségével az ASA továbbra is mínusz három ponttal az utolsó előtti helyen áll a tabellán, és a 10. fordulóban a mínusz 9 pontos, sereghajtó Temesvári ACS Poli otthonában játszik vasárnap