Kétgólos vereség Temesváron

Fotó: Boda L. Gergely

Mindkét félidő végén betalálva a Temesvári Poli 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Marosvásárhelyi ASA-t szombaton este a labdarúgó 1. liga 19. fordulójában. Bergodi gárdájának nehéz lesz kiharcolnia a play-offba kerülést, ráadásul pontlevonás is fenyegeti a klubot.

Horváth Bálint Ottó

2015. november 29., 02:162015. november 29., 02:16

2015. november 29., 09:362015. november 29., 09:36

Küzdelmesen alakult a mérkőzés eleje, majd félórához közeledve a vásárhelyiek kettős helyzetet hagytak ki: előbb Mureșan, majd Costa lövéseit bravúrral védte Kirschstein. Egy vendég szögletnél a 34. percben Sasa Balics súlyosabb fejsérülést szenvedett, és kórházba kellett szállítani, helyére Velayos érkezett. Az első félidő utolsó, a háromperces hosszabbítást megelőző percében a Poli megszerezte a vezetést a tapasztalt hátvéd, Srdjan Luchin által, aki egy jobb oldali szabadrúgásnál megelőzte a védőket, és a rövid sarokba bólintott.

Kiváló iramban kezdődött a második játékrész, mindkét csapatnak adódtak lehetőségei – az ASA-nál ismét Mureșan állt a legközelebb a gólhoz. A 86. percben ellentámadásból a csereként beálló spanyol Rufino közeli találatával megalapozta Temesvár negyedik győzelmét a bajnokságban. Ugyancsak szombaton az ASA meccse után a felsőházi rájátszásért küzdő CS U Craiova 4–0-ra kikapott idegenben az FC Viitorultól, így a vásárhelyi együttes 27 pontjával megőrizte a hatodik helyet, egy ponttal megelőzve az oltyánokat.

Rangadó a Steauával

Hétközi fordulót rendeznek a bajnokságban, a mérkőzéseket kedden, szerdán és csütörtökön játsszák. A Marosvásárhelyi ASA szerdán 20.30 órától a Bukaresti Steauával találkozik semleges pályán, a kolozsvári Cluj Arénában, mivel a Sziget utcai stadion még nem kapta meg a tűzvédelmi engedélyt. A legutóbbi egymás elleni meccsek egyértelműen az ASA-nak kedveznek, amely háromszor 1–0-ra legyőzte a Steauát, ebben az idényben pedig 1–1-t játszottak a fővárosban.