Következik a téli szünet

Az őszi szezon utolsó mérkőzéseit rendezték a hétvégén az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. Az A csoportban Nagygalambfalva kiütéses győzelemmel lett őszi bajnok, továbbá két mérkőzés félbeszakadt. A B-ben Felsőboldogfalva otthon nyert, így az élen tölti a téli szünetet.

Zátyi Tibor

2014. december 02., 19:372014. december 02., 19:37

2014. december 02., 22:042014. december 02., 22:04

A Sporting hazai pályán mindössze hét játékossal lépett pályára Malomfalva ellen. A találkozó csupán 12 percig tartott, 2–0-s vendég vezetésnél lesérült egy hazai labdarúgó, így a játékvezető félbeszakította a mérkőzést, Malomfalva hivatalból 3–0-ra nyert.

A Szentegyháza–Betfalva találkozó sem tartott sokáig, csak egy félidőt játszottak, térfélcsere előtt a játékvezető alkalmatlannak tartotta a pályát. A szabály szerint várni kellett volna egy órát, amíg a pályagondnokok dolgoznak, majd ha ezután is alkalmatlan a pálya minősége, akkor másnapra halasztják a mérkőzést. Ha a két csapat nem tud megegyezni a kezdési időpontban, akkor az eredetileg leszögezettben kell kezdődnie a mérkőzésből hátramaradt résznek – amennyiben a pálya játékra alkalmas. Mivel ezek nem történtek meg, a szakbizottság új időpontot fog kiírni, a találkozót pedig az első perctől újrajátsszák.

A címvédő Nagygalambfalva kiütéses győzelmet aratott Homordószentmárton felett, így megszerezte őszi bajnoki címét. A vendégek csak tízen léptek pályára, csapatvezetőjük pedig saját magát is felírta a nevezettek közé, holott nem volt érvényes láttamozása erre az évre, ezért csapata pénzbüntetést fog kapni. Ha a Korond–Fiatfalva mérkőzésen a vendégek annyit fociztak volna, mint amennyit veszekedtek egymással a pályán, akkor akár partiban is lettek volna a házigazdával, amely így végül simán otthon tartotta a három pontot.

A B csoportban Felsőboldogfalva gólokban gazdag mérkőzésen győzte le Csekefalvát. Mintha a mérkőzésen a játékvezető nem akart volna piros lapot felmutatni, mivel a gólba tartó labdát a hazai játékos kézzel kiütötte – a jogos kiállítás elmaradt, majd egy szabálytalanságnál a vendégeknek kellett szólniuk, hogy a vétkes labdarúgónak már a második sárga lapot mutatta fel a találkozón. A gólszerzők nevének a játékvezetői lapba való beírásával kapcsolatosan is panaszt emeltek a csekefalviak, állításuk szerint ugyanaz a játékosuk lőtte mindhárom góljukat. A Korondi Ifjúság–Alsóboldogfalva találkozón a pályán mutatott játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, ám a hazaiak szerencsésebbek voltak, így övék lett a három pont.

A csoport, 13. forduló. Szentegyháza–Betfalva 0–0 – újrajátsszák. Sporting–Malomfalva 0–2-nél félbeszakadt; vezették: Ilyés Cs – Bán Zs., Albert K. Zöld asztalnál 0–3. Korond SE–Fiatfalva 5–2 (3–1); vezették: Sárkány J. – Csiszár F., Bálint Á.; gólszerzők: Ambrus Zoltán (6., 33., 45., 78.), Czerják Elek (25.), illetve Fazakas János (44.), Mátéfi Zsolt (55.). Nagygalambfalva–Homoródszentmárton 13–0 (8–0); vezették: Páll M. – Barabás Z., Kiss I.; gólszerzők: Csíki Szabolcs (8., 10., 36., 80.), Péter Imre (19., 23., 30., 57., 76.), Veres László (34.), Lőrinczi Csaba (35.), Papp András (56.), Kányádi Attila (89.). Szentábrahám–Zetelaka 4–2 (3–0); vezették: Szabó A. – Dáné T., László Cs.; gólszerzők: Leonhárdt Róbert (13.), Andrási Balázs (16.), Kandó Csaba (34., 87.), illetve Sebestyén Csaba (74.), Pál Attila (90+2.). Farkaslaka–Szentlélek 6–2 (2–0); vezették: Benedek A. – Csíki I., Bíró E.; gólszerzők: Boda Krisztián (13.), Fancsali Levente (16., 58.), Béla Levente (54., 88.), Simó Magor (71.), illetve Hajdó László (63.), Miklós Antal (75.). Bögöz–Lövéte 2–6 (1–3); vezették: Sárkány J. – Kulcsár Cs., Barta Sz.; gólszerzők: Banka Levente (26.), Birtalan Szabolcs (76.), illetve Szász Lajos (36.), Fazakas Attila (41.), György Levente (44., 63.), György Zsolt (56.), Fülöp Ede (90.).

B csoport, 13. forduló. Zetelaka II.–Székelyderzs 0–2 (0–1); vezették: Szécsi Cs. – Kovács B., Bencze N.; gólszerző: Kerestély Attila (25.), Dénes Ákos (73.). Agyagfalva–Nagygalambfalva II. 3–2 (1–1); vezették: Barabás Z. – Bíró B., Balázs L.; gólszerzők: Simon Hunor (17.), Székely Imre (63.), Zoltáni Róbert (72.), illetve Szőcs Attila (11.), Andrási László (70.). Etéd–Farcád 5–2 (4–0); vezették: Szabó A. – Fazakas L., Kiss I.; gólszerzők: Gothárd Csaba (5., 28.), Mére Levente (6.), Hiju László (20.), Simon Zoltán (80.), illetve Miklós Szabolcs (77.), Sándor Tamás (86.). Hodgya–Gagy 7–2 (3–1); vezették: Jenei Cs. – Szabó Sz., Karsai A.; gólszerzők: Dávid Béla (3., 15.), Molnár Károly (7., 60.), Józsa Attila (13.), Dávid István (62.), Pálfi Csaba (71.), illetve Katona Péter (26., 70.). Korondi Ifjúság–Alsóboldogfalva 2–1 (1–1); vezették: Hegyi H. – Balog A., László E.; gólszerzők: Sükei László (8.), Máté Márton (75.), illetve Gábor István (37.). Malomfalva II.–Kápolnás 5–3 (2–1); vezették: Benedek A. – Csíki I., Bíró E.; gólszerzők: Ráduly Róbert (8., 59., 67., 69.), Kovács Attila (14.), illetve Elekes Barna (36., 73.), illetve Both Lajos (56.). Felsőboldogfalva–Csekefalva 5–3 (3–1); vezették: Ilyés Cs. – Tamási Z., Incze Á.; gólszerzők: Zoltáni Attila (16., 37.), Csiszár Levente (32., 60.), Jakab Zsolt (82.), illetve Kedei Barna (43., 47.), Murvai István (80.); kiállítva: Forró Attila (60., Felsőboldogfalva).