Letették kézjegyüket a franciáknál

Első nemzetközi tornájára utazott el múlt hét közepén a Székelyudvarhelyi FC 2002-es és 2004-es korosztályú labdarúgócsapata. Demény Norbert és Kis Lajos edzők tanítványai nagyszerűen teljesítettek, mindkét korosztályban elsők lettek, francia, belga és holland együtteseket győzve le.

Zátyi Tibor

2015. május 11., 19:112015. május 11., 19:11

2015. május 11., 23:442015. május 11., 23:44

Közel két napig tartó buszos utazást követően érkeztek meg az udvarhelyi fiatalok az észak-franciaországi Hazebrouckba, ahol pályafutásuk első nemzetközi tornáján szerepeltek, és nem is akárhogy. A 2002-esek döntetlennel kezdtek a házigazda második számú csapata ellen, majd nagyon feljavult a játékuk, az SC Hazebrouck és a belga KSC Wielsbecke is 3–0 arányban kapott ki tőlük. A negyeddöntőben a B csoport második helyezettje, a holland AS La Jeunesse d’Esch sem tudta útját állni Demény Norbert csapatának.

Az elődöntőben már keményen meg kellett dolgozni a továbbjutásért, a Luceafărul Caraș Severint csak büntetőkkel tudták kiejteni. A fináléban újabb francia gárda várt az udvarhelyi együttesre, amely az első csoportmeccset leszámítva ezúttal sem kapott gólt – ellenben rúgott egyet, így tornagyőztesként ünnepelhetett a díjátadón. Két különdíjjal is gazdagodott a csapat, hiszen a legjobb játékosnak Botorok Jánost választották meg, míg a legjobb védelemnek járó címet is az SZFC hozta haza.

„Első nemzetközi tornánk volt, nagyon rangos, belga, holland, francia és angol csapatokkal teli verseny volt. Jó meccseket játszottunk, az egyenes kiesési szakaszban hozzánk hasonló kaliberű ellenfelekkel találkoztunk. A francia csapatok nagy gallérral léptek pályára ellenünk, be is bizonyították a fiúk, hogy őket nem szabad lenézni” – összegzett Demény Norbert, a 2002-esek edzője.

A 2004-esek idősebb csapattársaikhoz hasonlóan megnyerték csoportjukat. Indulásképp egy góllal legyőzték a La Camilienne-t, majd két háromgólos siker következett, 3–0 az ASC Hazebrouck és 4–1 a holland Eli ellen. A negyeddöntőben a Hazebrouck II. sem tudta megállítani a Székelyudvarhelyi FC-t, akárcsak az elődöntőben az FC Liart-Signy, kapott gól nélkül menetelt a fináléba. A Luceafărul Caraș Severin várt a fiúkra, amely a 2002-es korosztályhoz hasonlóan itt is fejet hajtott az SZFC előtt. Annak ellenére, hogy csupán egy gólt kaptak a fiatalok, a legjobb védelemért járó díjat nem ők vehették át, csupán a torna legjobb játékosa címet, melyet Bontás Kristóf érdemelt ki.

„A mi korosztályunkban tizenhat csapat indult, voltak gyengébbek, mint mi, de hasonlóan erősek is. A Hazebrouckban eltöltött pár nap alatt meg kellett küzdenünk a sikerért, oda kellett figyelnünk, de jól is játszottunk. Minden mérkőzésen jó teljesítményt nyújtottunk, összesen egy gólt kaptunk. Jól működött a védelmünk, és minden meccsen legalább egy gólt tudtunk szerezni” – fogalmazott Kis Lajos edző.

A csapatot nem sokkal a francia–német határ átlépése után értük utol telefonon, a tervek szerint kedden késő este vagy szerda hajnalban érkeznek Székelyudvarhelyre.

Eredmények, 2002-es korosztály. Csoportmérkőzések: Székelyudvarhelyi FC–ASC Hazebrouck II. 2–2, gólszerzők: Lázár Kristóf, Toni Suciu. Székelyudvarhelyi FC–SC Hazebrouck 3–0, gólszerzők: Rácz Barna, Botorok János és Suciu. Székelyudvarhelyi FC–KSC Wielsbecke 3–0, gólszerzők: Suciu 2, Botorok. Negyeddöntő: Székelyudvarhelyi FC–AS La Jeunesse d\'Esch 2–0, gólszerzők: Suciu, Botorok. Elődöntő: Székelyudvarhelyi FC–Luceafărul Caraș Severin 0–0, 3–1 büntetőkkel. Döntő: Székelyudvarhelyi FC–AS Camilienne 1–0, gólszerző: Botorok.

2004-es korosztály. Székelyudvarhelyi FC–La Camilienne 1–0, gólszerző: Bontás Kristóf. Székelyudvarhelyi FC–ASC Hazebrouck 3–0, gólszerző: Bontás 3. Székelyudvarhelyi FC–Eli 4–1, gólszerzők: Bontás, Biró Tamás, Tordai Tamás és Dusinszki Szabolcs. Negyeddöntő: Székelyudvarhelyi FC–Hazebrouck II. 2–0, gólszerző: Biró 2. Elődöntő: Székelyudvarhelyi FC–FC Liart-Signy 3–0, gólszerzők: Dusinszki, Sebestyén Botond és Biró. Döntő: Székelyudvarhelyi FC–Luceafărul Caraș Severin 1–0, gólszerző: Tordai.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!