Lövéte megbosszulta a tavalyi vereséget

Fotó: Barabás Ákos

Nagy csatában veszítette el az Udvarhely körzeti labdarúgó-teremtorna döntőjét az A csoport éllovasa. Nagygalambfalva hiába állt fel kétszer is hátrányból, Lövéte alakulata megbosszulta a tavalyi döntőn elszenvedett vereséget.

Pál Gábor

2016. február 07., 19:442016. február 07., 19:44

2016. február 07., 20:042016. február 07., 20:04

Tizenkilencedik alkalommal rendeztek tornát az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatoknak. A péntektől vasárnapig tartó küzdelmekben harminckét együttes vett részt, nyolc csoportból az első kettő jutott tovább a legjobb 16 közé. Az A csoporból mindössze Szentábrahám nem nevezett be, a többiek pályára léptek. Közülük Zetelaka, Felsőboldogfalva és Fiatfalva nem jutott ki csoportjából.

A nyolcaddöntőben csak a Farkaslaka–Agyagfalva találkozó hozott óriási csatát, végül a Nyikó mentiek büntetőkkel búcsúztak a további küzdelmektől. A legjobb négy közé jutásért zajló küzdelmek során az agyagfalviak döntetlent játszottak a tavalyi döntős Lövétével, de a hetes rúgásoknál ők húzták a rövidebbet. Meglepetésként a C csoportból Székelyvarság az elődöntőig menetelt, ott azonban nem bírt ellenfelével, így csak a kisdöntőre futotta erejéből, de ez is dicséretre méltó teljesítmény.

Tavalyi döntő, fordított eredmény

Ezúttal is Nagygalambfalva és Lövéte (az A csoport első két helyezettje) került be a döntőbe. Nagyszerű hangulatot teremtettek a szurkolók, hangosan buzdították kedvenceiket. Rengetegen kilátogattak a vasárnap késő délutáni fináléra, megteltek a városi sportcsarnok körüli parkolóhelyek, és a nézőtér is. Tavaly 2–1-re a Nagy-Küküllő mentiek nyerték az összecsapást, ezért a Homoród mentiek bosszúra éhesen álltak pályára. Ők is kerültek kedvezőbb helyzetbe, az első félidő közepén megszerezték a vezetést.

Ezután magához ragadta a kezdeményezést Nagygalambfalva, de nagyon veszélyes helyzeteket nem tudott kidolgozni. Lövéte ellentámadásokból próbálta növelni előnyét, sikertelenül. Három perccel a meccs vége előtt még úgy nézett ki, hogy egyetlen góljával nyerni tud a tavalyi vesztes, de egy szép sarkas góllal egyenlített Galambfalva. Ekkor elharapództak a kedélyek a pályán és a nézőtéren is. A lövétei csapat vezetője incidensbe keveredett, de végül lecsitították.

Közben a játéktéren az utolsó percekben óriási csata alakult ki. Egy kezezés utáni szabadrúgásból gólt szerzett Lövéte, ráadásul emberhátrányba került Galambfalva, és alig másfél perc maradt a találkozóból. Kitámadott a címvédő, és ők is kihasználtak egy szabadrúgást, aminél nagy kavarodás alakult ki a kapu előtt, és a labda átpattant a gólvonalon. A hátramaradt másodpercekben már nem történt említésre méltó esemény, következhettek a büntetőrúgások.

Nagyon rosszul kezdett Nagygalambfalva, az első két hétméteres a kapufáról kifelé pattant, a lövéteiek pedig magabiztosan lőtték a gólokat, és végül 4–1-re megnyerték a büntetőpárbajt. Ezzel a lövéteiek két év után ünnepelhettek tornagyőzelmet (2014-ben azt a Homoródszentmártont verték meg a finálában, amelyből páran most épp őket erősítik), és visszavágtak a tavalyi döntőben elszenvedett vereségért.

Nagygalambfalva–Lövéte 2–2, büntetőkkel 1–4

Díjazottak: Legjobb kapus Hajdú Kálmán (Székelyszentlélek), gólkirály Fazakas Attila (Lövéte, 11 gól).