Megállíthatatlan volt a Sepsi OSK

Fotó: Sánta Imre

Remek játékkal és látványos megoldásokkal kápráztatva el a nagyszámú hazai közönséget a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, kiütéses győzelmet aratott szombaton az Aradi UTA ellen a labdarúgó 2. Liga 10. fordulójában. Az újabb három begyűjtött pontnak köszönhetően a háromszéki együttes a másodosztály rangsorának 6. helyére lépett előre.

Sánta Imre

2016. október 02., 00:532016. október 02., 00:53

2016. október 03., 11:462016. október 03., 11:46

Alig fél perc telt el a mérkőzés kezdetét jelző bírói sípszót követően, amikor a piros-fehérek akár vezetéshez is juthattak volna. Ekkor Minciună jobb sarokba tartó lövését a vendégek kapusa nagyot nyújtózva tolta szögletre. A következő percek is egyértelműen a hazai csapatról szóltak: a 4. percben Hadnagy beadása után Chiș lőtt kapu fölé, majd az 5. percben Huiban lövése nem talált célba. A 12. minutumban Huiban a baloldalról tekert veszélyesen a kapu elé, de egy védő az utolsó pillanatban Plămadă elől felszabadított.

A folytatásban is előbb Huiban, majd Hadnagy és Plămadă előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a helyzetek sorra kimaradtak. A vendégek csak a 33. percben jutottak ellenfelük kapuja közelébe, amikor Burlă szabadrúgásból, mintegy 18 méterről lőhetett, de lövését védte Niczuly. Egy perc elteltével viszont már Huiban beadását Chiș vehette át a vendégek tizenhatosán belül, azonban lövés helyett passzolni próbált, és így a védők tisztázni tudtak.

Nem sokkal később egy jobb oldalról elvégzett szögletet követően Damian jó helyzetből fejelte pontosan Miron kezébe a labdát, majd néhány perc múlva megismétlődött a jelenet, ám ekkor Damian fejese kevéssel kapu mellé ment.

Szünet után a Sepsi védői még az öltözőben felejthették magukat, ugyanis röviddel a kezdő sípszók követően egy jobb oldali beadás nyomán Curtuiuș egyedül, senkitől sem zavartatva fejelhetett Niczuly hálójába, megszerezve ezzel az UTA vezető gólját (0–1). Nem késlekedtek azonban a válasszal a piros-fehérek, és Plămadă révén az 52. percben közel jártak az egyenlítéshez, de a szentgyörgyi csatár lövését ekkor még Miron hárította. Ami késett, nem múlott: a 61. percben Hadnagy tört be a tizenhatosra, és a szembejövő kapus mellett higgadtan a jobb oldalra helyezte a labdát (1–1). Négy perccel később Huiban száguldott el a baloldalon, David a tizenhatoson belül buktatta, és a jogosan megítélt büntetőt Hadnagy értékesítette (2–1).

A 71. percben aztán ismét zörgött az aradiak hálója: Plămadă közelről lőhetett kapura, de Miron kiütötte a labdát, amely Hadnagy elé pattant, és a tapasztalt csatár kilőtte a kapu jobb felső sarkát (3–1).

Hadnagy tíz perc alatt elért mesterhármasa láthatóan megzavarta a vendégeket, és Nagy Roland legénysége létszámban is megfogyatkozott, miután Curtuiuș a 77. percben begyűjtötte második sárga lapját, és a kiállítás sorsára jutott. Innentől kezdve már csak egy csapat maradt a pályán, és Suciu Valentin tanítványai egymás után dolgozták ki a helyzeteket, amelyek közül egyet sikerült is gólra váltani a 79. percben, Plămadă révén (4–1). A mérkőzés utolsó perceiben a háromszéki csapat akár növelhette is volna előnyét, de Huiban két nagy lehetőséget is kihagyott.

Maradt tehát a háromgólos különbség, és az esélyesebbnek kikiáltott aradi együttes ellen végig fölényben játszva a Sepsi OSK megérdemelten jutott a győztesnek járó három pont birtokába. A következő fordulóban a piros-fehérek Temesváron vendégszerepelnek, de addig még a Román Kupa küzdelemsorozatában szerdán délután a Brassói FC csapatát fogadják hazai pályán. A mérkőzés 14 óra 30 perckor kezdődik.

„Az első félidőben nehezebb volt, mert annak ellenére, hogy végig fölényben voltunk, nem sikerült gólt szerezni. A második játékrészben azonban az első gólunkat követően felszabadultan játszott a csapat, látszott a fiúkon, hogy nagyon akarták a győzelmet. Jó, hogy a bekapott gólt követően meg tudtuk fordítani az eredményt, és bebizonyítottuk, h nehéz helyzetekből is fel tudunk állni. És az is bebizonyosodott, hogy a szurkolók biztatása mennyire tolja hátulról a csapatot, a közönség ugyanis ma is valóban a tizenkettedik játékos szerepét töltötte be” – nyilatkozta Valentin Suciu, a Sepsi OSK edzője.

„A kilencven perc alatt végig fölényben játszott a csapat, voltak helyzeteink az első félidőben is, de ahogy már lassan szokásunkká válik, a gólokat a második félidőben szerezzük. Egy nagyon erős csapatot győztünk le úgy, hogy esélyt sem adtunk nekik. Elégedettek vagyunk az eredménnyel, de főleg azzal, hogy ma tényleg jól játszottunk. És számomra az is elégtétel, hogy három góllal járulhattam hozzá a csapatom sikeréhez” – mondta el a mesterhármast szerző Hadnagy Attila, a Sepsi OSK csapatkapitánya.

Labdarúgó 2. Liga, 10. forduló, Sepsiszentgyörgy, Városi Stadion, 2700 néző:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Aradi UTA 4–1 (0–0),
gólszerzők: Hadnagy (61., 65., 71.), Plămadă (79.), illetve Curtuiuș (46.)
Sepsi OSK: Niczuly – Burlacu, Ursu, Damian, Dumbravă, Minciună, Issa (Răduțoiu, 40.), Huiban, Chiş, Plămadă (Țuțu, 83.), Hadnagy (Tofan, 89.). Edző: Valentin Suciu.
Aradi UTA: Miron – David, Manea, Gligor, Burlă, Strătilă (Costin, 83.), Chindriş (Covaci, 89.), Jorza, Copil (Andor, 66.), Curtuiuş, Petre. Edző: Nagy Roland.
Sárga lap: Damian (75.), Dumbravă (75.), Hadnagy (70.), illetve Gligor (19.), Jorza (54.), David (64.), Curtuiuș (69., 77.)
Kiállítva: Curtuiuș (77., UTA)
Játékvezetők: Ionașcu Laurențiu (Buzău), Ciprian Iovu (Botoșani), Iulian Cătălin Brînză (Botoșani).

Szatmárnémeti Olimpia–Dunărea Călăraşi 2–2
Academica Clinceni–Dacia Unirea Brăila 3–1.
A Brassói FC–Chindia Târgovişte mérkőzést vasárnap, míg a CS Mioveni–CSM Râmnicu Vâlcea összecsapást hétfőn játsszák.