Megszenvedtek a három pontért

Fotó: Boda L. Gergely

Jászvásári sikerének köszönhetően bebiztosította második helyét a női labdarúgó Szuperliga ranglistáján a Marosvásárhelyi ASA. Még egy forduló van hátra az őszi szezonból, valamint egy kupameccset is kell játszaniuk.

Pál Gábor

2015. november 21., 17:092015. november 21., 17:09

2015. november 21., 19:582015. november 21., 19:58

Két büntetőből szerzett góllal nyert a Marosvásárhelyi ASA lánycsapata szombaton délben a Jászvásári Navobi vendégeként. Egy elég kiegyenlített találkozón vannak túl a moldvaiak és Székes Károly tanítványai. A mérkőzés 20. percében büntetőhöz jutott az ASA, miután a hazaiak kapusa, buktatta a vásárhelyi csatárt. Bianca Sandu magabiztosan értékesítette a tizenegyest. Nem tartott túl sokáig az előny, egy szabadrúgásnál Părăluțăről kipattant a labda, de Rahela Gangal közelről betalált, ezzel szünetben egyenlő állást mutatott az eredményjelző.

A második félidőben viszont három óriási helyzetnél is kapusa mentette meg az ASA-t. Inkább ellentámadásokra rendezkedtek be a vendégek, és egészen a 80. percig nem sikerült egyik félnek sem betalálnia ellenfele hálójába. Ekkor ismét szabálytalanság történt a Navobi tizenhatosán belül, és Bianca Sandu ezúttal is értékesítette a büntetőt. Minimális különbséggel nyert az ASA, aminek köszönhetően az őszi szezont biztosan a második helyen fejezi be: még egy forduló van hátra, és négy ponttal elhúzott moldvai üldözőjétől a vásárhelyi együttes.

Székes Károly, az ASA edzője a mérkőzés után kérdésünkre elmondta, hogy talán elbízták magukat a tanítványai a címvédő elleni döntetlen után (2–2-s döntetlent játszottak hazai pályán a Kolozsvári Olimpiával – szerk. megj.), ezért is lepődhettek meg Jászvásáron. Úgy véli, fontos három pontot hoztak el, és reméli, a következő fordulóban nem lesz gond legyőzni a Nagybányai Indenpendențát.

Egy hét szünet következik a bajnokságban, mivel válogatott mérkőzések következnek. A román csapathoz három játékost is behívtak az ASA-tól: Andrea Părăluță kapust, Ana Maria Goreát és Alice Rocát. Mindhárman tagjai lehetnek a Görögország elleni Eb-selejtezős meccsnek: november 27-én rendezik a találkozót.

Sorsoltak a Románia-kupában
A Kolozsvári Olimpia II. csapatával mérkőzik meg a Marosvásárhelyi ASA a női labdarúgó Románia-kupa nyolcaddöntőjében. Egy körrel korábban az Olimpia II. egy másik vásárhelyi együttest ejtett ki, 5–0-ra nyert a Ladies vendégeként (a Szászrégeni Viitorul az Armenia Dolhești otthonában szenvedett 3–2-es vereséget). Az ASA II. csak a nyolcaddöntőben kellett csatlakozzon a kupasorozathoz, a kolozsváriak elleni összecsapásukra december 9-én kerül sor.

Női labdarúgó Szuperliga, 9. forduló, eredmények:
Jászvásári Navobi–Marosvásárhelyi ASA 1–1 (1–2)
Az ASA gólszerzője: Rahela Gangal (31.), illetve Bianca Sandu (20., 81. – mindkettőt 11-esből)
Navobi: Abălașei – Ciobanu, Mera, Ambrosie, Bențoiu, Deca, Gangal, Foia, Rognean, Ciubotariu (Caia, 82.), Nica. Cserék: Bărău, Zamfir, Grigoraș, Scorțanu, Proca, Plăcintă, Cojocaru
ASA: Părăluță – Göder, Sárosi, Meleaca, Gorea, Sandu, Roca, Kopácsi, Jáhn, Mădălina Boroș, Alina Boroș. Cserék: Barbási, Tămaș, Tóth, Renes, Széles.
Vezették: Enil Voicu (Bákó), Marian George Fridl (Kománfalva), Bogdan George Dută (Bákó).