Mezőméhes nyerte a Székely Kupát

Fotó: Gligor Róbert László

Mezőméhes diadalmaskodott a Maros, Hargita és Kovászna megyei focicsapatoknak kiírt Székely Kupa hármas döntőjében. Idén Nyárádszereda volt a házigazda, ezért a rendezvény „székelyebb” volt a tavalyinál.

Gligor Róbert László

2015. július 05., 12:512015. július 05., 12:51

2015. július 05., 14:252015. július 05., 14:25

A megyék selejtezőinek győztesei szombaton küzdhettek meg a Székely Kupa második kiadásának címéért. Az első mérkőzésen Mezőméhes és Székelykeresztúr lépett pályára. A Hargita megyeiek többet kezdeményeztek, de gólt a mezőségiek szereztek Ani Bogdan révén, majd a játék kiegyenlítődött. A második játékrészben a keresztúriak hiába próbálkoztak átjutni az ellenfél védősorán, az utolsó percekben sem tudták kihasználni lehetőségeiket, így vesztesként hagyták el a játékteret, hogy rövid pihenő után Kovászna megye legjobbja ellen lépjenek pályára.

A találkozón Gelence több tiszta helyzetet dolgozott ki, számtalanszor eltalálta a kapufát, mígnem Vulcan Adam két találatával ők örülhettek a végső sípszónak.

Közben megérkezett Nyárádszeredába a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, Răzvan Burleanu is, aki a szervezőkkel való találkozás után végignézte a mérkőzés utolsó perceit, majd a meghívást elfogadva megebédelt, így megtudhatta, hogy a gulyás és a „gulaș” között az „y” jelenti a különbséget és az ízvilágot.

Fordulatos döntő

A döntőnek számító utolsó meccsen Mezőméhes és Gelence mérte össze tudását, és úgy tűnt, hogy a kovásznaiak jobban bírják az iramot. A vezetést is megszerezték Vulcan Adam révén, de néhány perc múlva a méhesiek Râtea Daniel találatával egyenlítettek, majd Râtea Petrică révén megfordították az eredményt (1–2). Gelence a második játékrészben egyenlíteni tudott Alin Garotă fejesével (2–2), de a mezőségiek átvették a játék irányítását, és néhány perccel a mérkőzés vége előtt az egyedül elhúzó és a kapuson is átjutó Ani Bogdan révén megszerezték a győzelmet jelentő gólt is (2–3).

A dobogó legfelső fokára Mezőméhes állhatott fel a sárga mezek, érmék és a serleg átvétele után. Răzvan Burleanu egyenként akasztotta a második helyen végző gelenceiek és a harmadik keresztúriak nyakába is az érmeket. A verseny első kiírását tavaly az FK Csíkszereda nyerte, így idén Hargita megyéből Maros megyébe került a Székely Kupa trófeája.

Burleanu elégedett

A méhesiek elnöke, Petru Fărăgău érdeklődésünkre kifejtette: minden csapat jól focizott, nekik pedig a tapasztalat és egy kis szerencse révén sikerült megszerezni a kupát. Fontosnak tartja az ismerkedést, és reméli, a jövőben is lesz lehetőségük más megyék csapataival játszani. Mindenki nyertes volt ezen a tornán, főként a sport és a fair-play – mondta a Maros Megye Tanácsának alelnöke, Szabó Árpád , aki a hazai és megyei labdarúgó szövetségek elnökeivel együtt jutalmazta a játékosokat.

Răzvan Burleanu elmondta, kiváló ötlet volt a Székely Kupa kezdeményezése, amely közösségeket formál és erősít, de a társadalmi felzárkóztatást is segíti. A szervezőknek gratulálva azt is hozzátette: járt már tavaly Nyárádszeredában, ismerte az itteni jó feltételeket, mégis meglepte a most tapasztalt fejlődés. Mircea Bucur, a Maros Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke és a kupa ötletgazdája is megdicsérte a nyárádszeredai szervezők munkáját, még a csendőrség is gratulált a civilizált légkörhöz.

„Székelyebb volt”

Tóth Sándor, Nyárádszereda polgármestere kérdésünkre elmondta: a város csapata azért nem nevezett be idén a tornára, mert úgy gondolta, hogy mint házigazda, semleges feltételeket kell teremtenie a döntőre. További segítségét is felajánlotta a kezdeményezőknek, és úgy véli, jövőre jóval több székely csapatnak kellene beneveznie, mint idén. Ami a kupadöntő székely jellegét illeti, az elöljáró elmondta: a tavalyi nyárádtői légkör után a nyárádszeredaiak gondoskodtak arról, hogy a román mellett a Székely himnuszt is énekelni lehessen a díjazáskor, három helyen lobogott a székely zászló, és magyar szó is hallatszott a térhangosítóból.