Sok helyzet, egy pont

Fotó: Pál Árpád

Megszerezte első pontját a Székelyudvarhelyi FC szombaton délután, a labdarúgó 3. Liga 6. fordulójában a Barcarozsnyói Olimpic Cetate vendégeként helyzetekben gazdag mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott.

Zátyi Tibor

2016. október 08., 18:132016. október 08., 18:13

2016. október 08., 18:472016. október 08., 18:47

Nagyon vizes, csúszós pályán csapott össze a két együttes. Az első percekben bátran játszott a Székelyudvarhelyi FC, többször is eljutott az ellenfél tizenhatosáig, ám nem tudott komolyabb lehetőséget kialakítani. A barcarozsnyóiak sem tétlenkedtek, a 9. percben egy távoli, húsz méterről leadott lövéssel próbálkoztak, de szerencsére Bálint Botond a helyén volt.

A folytatásban is főleg az udvarhelyi csapat diktálta az iramot, a 21. percben Dán Szabolcs próbálkozott lövéssel, de nem találta el a kaput. Nem sokkal később az addigi legnagyobb helyzet maradt ki, Demény Norbert hosszú előreívelését követően Sambake csúsztatott bele a labdába, a játékszer pedig alig kerülte el a kaput. Az udvarhelyi nyomás a 25. percben érett góllá, Sambake jó játékának köszönhetően Bálint Róbert kapott középen labdát, 18 méterről pedig hatalmas gólt lőtt a jobb fölsőbe. Félóra játék után a Brassó megyeiek közel kerültek az egyenlítéshez, de egy közeli fejest követően Bálint Botond hatalmas védéssel hárított. Az udvarhelyi csapat nagyon jól játszott, Demény Norbert jól irányította a védelmet, biztonságot adott a csapatnak, elöl pedig Sambake folyamatosan lefoglalta a barcarozsnyói védőket, így többször sikerült támadásokat vezetni a felszabadult széleken.

Térfélcsere után jobban kezdett a házigazda, de az SZFC védelme állta a sarat, egészen a 60. percig, amikor Gabriel Dobre a léc alá helyezett, védhetetlen lövéssel egyenlített. A gól után is az udvarhelyi csapat játszott jobban, Sambake rendre veszélyes helyzeteket alakított ki, Dán Szabolcs egy indítását követően az oldalhálóba lőtt. Azért az SZFC kapuja is veszélyben forgott, egy védelmi hiba után kialakult hazai helyzetet ismét Bálint Botond hárított. A hátramaradt időben csak udvarhelyi lehetőséget lehetett feljegyezni: előbb Dán Szabolcs tekerését szedte ki bravúrral a jobb fölsőből a hazaiak kapusa, majd a csereként beállt Bálint Rajmond távoli lövése ment alig mellé, végül pedig Dán közeli lövése nem talált utat a hálóba.

„Megvan az első pontunk, ami a jó csapatmunka eredménye. Meg is nyerhettük volna ezt a mérkőzést, a ziccereinket azonban nem tudtuk értékesíteni. A csapategység csak mérkőzésről mérkőzésre tud javulni, a jelenlegi helyzetben nagyon nehéz összeállítani egy homogén keretet. Sok a fiatal a csapatban, akik folyamatosan fejlődnek, biztos vagyok benne, hogy javulni fog a játékunk is” – összegzett a mérkőzést követően Demény Norbert, az SZFC játékos-edzője.

A csapat legközelebb jövő szombaton 15 órától játszik, a Brăila megyei Sportul Chișcani együttesét fogadja.