Súlyos vereség tartalékos csapattal

Fotó: Boda L. Gergely

Tizenhárom játékost nélkülözve a Marosvásárhelyi ASA ötgólos vereséget szenvedett az FC Viitorul otthonában a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 9. fordulójában.

Horváth Bálint Ottó

2016. május 03., 11:412016. május 03., 11:41

2016. május 03., 12:552016. május 03., 12:55

A hiányzó játékosok különböző okok miatt (sérülések, eltiltások, szerződésfelbontásért folytatott tárgyalások) nem léptek pályára, így George Ciorceri vezetőedző több ifjúsági labdarúgót vetett be: Candrea és Feketics a kezdő tizenegyben kapott helyet, Stoica, German és Şut a második félidőben álltak be. A hétfő esti mérkőzést megelőzően az ötödik helyezett Viitorul és a hatodik ASA még nyeretlen volt a rájátszásban, a tabellán három pont volt a különbség a két csapat között az Ilfov megyeiek javára.

Kiválóan kezdte a találkozót a Gheorghe Hagi által irányított Viitorul, és az első játékrész közepén a vezetőedző fia, Ianis Hagi öt perc alatt két gólt szerzett. Nem sokkal később az ASA szépített Dedov találatával, majd szünetig ismét kettőre növelték előnyüket a hazaiak, Ianis Hagi ezúttal gólpasszt osztott ki a francia Kevin Bolinak. A második félidő elején Casap gyorsan megszerezte a Viitorul negyedik gólját, majd a végéig Florin Tănase duplázott, és beállította a 6–1-s végeredményt, amely az ASA idénybeli legnagyobb arányú kudarca.

Ezzel a vereséggel biztossá vált, hogy a vásárhelyi együttes a hatodik helyen fejezi be a bajnokságot. A felsőházi rájátszás 10., utolsó fordulójában az ASA vasárnap 21 órától a Bukaresti Steauát fogadja.

Bajnok az Astra

Biztossá vált, hogy az Astra Giurgiu megnyerte a bajnokságot, miután az utolsó előtti fordulójában a második helyezett Bukaresti Steaua csak 1–1-s döntetlent játszott hazai pályán a Zsilvásárhelyi Panduriival, és hátránya behozhatatlan az Astrához képest, mely a Bukaresti Dinamót 4–2-re verte.

Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 9. forduló:
FC Viitorul–Marosvásárhelyi ASA 6–1 (3–1)
Gólszerzők: I. Hagi (20., 25.), Boli (37.), Casap (48.), F. Tănase (67., 90+3.), illetve Dedov (33.).
Viitorul: Tordai – Benzar (Coman, 43.), Hodorogea, Boli, C. Ganea – I. Filip, Nedelcu (Casap, 46.), De Lucas – Chiţu, I. Hagi (Băluţă, 54.), F. Tănase.
ASA: Stăncioiu – Candrea, Muth, Borza, Brandan – L. Buş, Gorobsov, Voiculeţ (German, 56.) – Dedov (Şut, 75.), Ciolacu (Stoica, 46.), Feketics.
Vezették: George Rădulescu (Bukarest), Vlad Bârleanu (Bukarest), Dragoş Iliescu (Craiova).

Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, 9. forduló, eredmények:
Felsőház:
Bukaresti Steaua–Zsilvásárhelyi Pandurii 1–1 (0–0), gólszerzők: Enache (67.), illetve Hora (60.).
Astra Giurgiu–Bukaresti Dinamo 4–2 (1–2), gólszerzők: Morais (31.), Alibec (48.), Ioniţă (56., 64.), illetve Palics (16.), Lazăr (42.).

Alsóház:
FC Botoşani–FC Voluntari 4–2 (2–1), gólszerzők: Vasvári (14., 11-esből), Cabrera (32., 74.), Matulevicius (59.), illetve Ştefănescu (44.), Pancu (78., 11-esből).
Jászvásári CSMS–Petrolul Ploieşti 1–0 (0–0), gólszerző: Piccioni (68.).
Kolozsvári CFR–Temesvári Poli 5–1 (1–0), gólszerzők: Nouvier (44.), Juan Carlos (51.), Bud (66.), Beleck (74.), Cr. Lopez (90+3.), illetve Goga (53.), kiállítva Gomis (33., Temesvár).
CS U Craiova–Concordia Chiajna 2–0 (2–0), gólszerzők: Băluţă (17.), Ivan (23.).

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!