Szépvízen készül az FK Csíkszereda

Fotó: Veres Nándor

Szépvízen edzőtáborozik február 9-16. között az FK Csíkszereda 3. ligás labdarúgócsapata. Az Ilyés Róbert-Albu László által felkészített csapat az erőnléti edzésekre fekteti a hangsúlyt. Az edzőtábor ideje alatt két barátságos mérkőzése is lesz a csapatnak.

Dobos László

2015. február 10., 20:292015. február 10., 20:29

2015. február 10., 22:022015. február 10., 22:02

A román labdarúgó 3. Liga I. csoportjában szereplő FK Csíkszereda január elején kezdte meg az alapozást a bajnokság márciusi rajtjára. Az eltelt időszakban több felkészülési mérkőzést játszottak, és túl vannak egy négynapos felcsúti edzőtáboron is. Szépvízen az erőnléti felkészülés kerül előtérbe, napi több edzésen vesznek részt, ennek célja, hogy a keret jó erőben legyen a tavaszi meccseken.

„Erőnléti edzéseket tartunk. Naponta több edzésünk van, rendszerint kettő-három. A napot mindig az erőteremben zárjuk. A labdás edzések ezúttal háttérbe szorulnak. Sajnos, a nyáron nem tudtunk ilyen jellegű felkészülést végezni, és ez meg is látszott a bajnokság vége felé. Már nem bírtuk olyan intenzitással végigjátszani a mérkőzéseket, mint az elején. A két fronton való küzdelem pedig megterhelő, hiszen a harmadik ligás mérkőzések mellett a keret egy része a megyei bajnokságban is játszott” – fogalmazott Ilyés Róbert edző-játékos.

Annak ellenére, hogy a csapat edzőtáborban van, sikerült két felkészülési mérkőzést is beiktatni a programba. Szerdán, február 11-én délután 3 órától az FK Csíkszereda a román 1. Liga kilencedik helyén álló Brassói FC vendége lesz. A találkozót a brassói csapat műgyepes edzőpályáján, az ICIM-stadionban rendezik. A tervek szerint az FK szombaton, február 14-én  a szintén harmadik ligás Szászrégeni Lendület gárdáját fogadja. Ez a találkozó már múlt szombatra be volt tervezve, ám akkor elmaradt a nem megfelelő időjárás miatt. Remélhetőleg az időjárás ezúttal nem szól bele a tervekbe.
Az FK Csíkszereda már négy felkészülési mérkőzésen van túl. Hazai környezetben 3–0-ra verték a 3. ligás Bákói Aerostart, majd Felcsúton két alkalommal is vereséget szenvedtek a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia U21-es csapatától. A felcsúti edzőtábort követően a második ligában érdekelt Tatrangi Egyesülés következett, akiktől 3–0-ra kaptak ki hazai pályán.